Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Ubiór na pierwszy motocykl - jak się ubrać?


Rekomendowane odpowiedzi

Już niedługo w końcu zdam egzamin na kategorię A1, a co za tym idzie zakupię swój pierwszy motocykl. Nie chcę jeździć w koszulce i jeansach, bo wiem jak to może się skończyć. Mam dwie propozycje na zestaw i nie wiem, który będzie odpowiedni.

1) Kurtka tekstylna, pod tym jakaś bielizna termoaktywna, spodnie: tu właśnie nie wiem, czy kupić specjalne jeasny motocyklowe lub również tekstylne, a może równie dobrze spiszą się zwykłe jeansy z ochroniaczami na kolana? nie zamierzam jeździć szybko, narazie żadne autostrady itp.

2) Po obejrzeniu paru filmów z kanału Coda MotoVideo przyszedł mi też do głowy pomysł, aby ubrać zbroję motocyklową a na to jakąś grubszą bluzę. Spodnie tak samo, jeansy motocyklowe lub zwykłe z ochroniaczami.

Buty wiadomo, motocyklowe, na nich nie chce oszczędzać. Tak samo kask.

Chcę poznać waszą opinię, może też jak wy się ubieracie. Zamierzam dojeżdżać motocyklem do szkoły, więc nie widzę sensu ubierać jakieś drogie kombi itp. i nie wiem czy lepiej spisze się właśnie kurtka, czy może jednak zbroja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla twoich potrzeb najlepsza wydaje się kurtka...taka np. z dwoma podpinkami by móc jeździć w różnych temp. Niestety cała ta zabawa z ubieraniem się na moto, potem w pracy czy szkole przebieraniem i poceniem w ciepłe dni np. stojąc na światłach, to lekki minus motocyklizmu, ale co zrobić, czego sie nie robi dla odrobiny przyjemności, adrenaliny no i u niektórych lansu? ;)

Z drugiej str. jak sobie popatrzyłem we Włoszech, to do jazdy miejskiej oni pier..lą ubieranie się na moto, jeżdżą normalnie w krótkim rękawie i gaciach. Dobre stroje na moto widać u nich głównie poza miastem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie kurtkę trójwarstwową,tekstylną.Masz osobno membranę,osobno podpinkę ocieplającą.

To chyba będzie najbardziej uniwersalna kurtka,do zróżnicowanych warunków atmosferycznych.

Niektórych wkurza takie rozwiązanie,bo trzeba wpinać-wypinać stosownie do aury.Ja sobie to chwalę,a podpinkę zostawiłem w szafie.Wpięta membrana dobrze chroni przed wiatrem i deszczem,jak robi się chłodniej to zakładam cienką bluzę lub lekki polar.

Moja żona jeździ w spodniach tekstylnych,typowo letnich.W zinniejszych dniach wrzuca pod nie jakieś termoaktywne getry i w tej konfiguracji wymięia gdzieś tak pod koniec października.Jak chce jeździć dalej to cienkie getry polarowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też myślałam nad tą kurtką z kilkoma podpinkami, ale nie znam się za bardzo, bo dopiero wchodzę w ten świat marek typowo motocyklowych, więc nie wiem co dobre a co trochę mniej. Macie może jakieś przykładowe modele? Co ważne, DAMSKIE, żadne męskie ? I jeszcze, jak te przypinki wyglądają przy niskich stopniach, tak do 5 stopni Celsjusza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy odczuwa inaczej temperaturę.Musisz to sama sprawdzić i wtedy się przekonasz.Mnie niemal zawsze jest gorąco.We wrześniu np.śmigam w t-shircie z wpiętą membraną i to mi wystarcza,czasem zdarzy się że dodatkowo zakładam bluzę/polar.

Moja żona potrafi w lipcu jeździć w podpince,bo a to jej wieje,a to zimno,a to coś tam:)

To wielce indywidualna sprawa,a u kobiet zwłaszcza,o czym można się np.przekonać kupując śpiwór.Trochę inne są widełki temperatury komfortowej dla kobiety,a inne dla mężczyzny.

Moim zdaniem w kurtkach z niskiej półki cenowej,jak i średniej te podpinki to raczej kiepskie są.Nie używam ich w ogóle,bo lepiej sprawdza się dobry polar,ale to tylko moje zdanie.

Zapewne w modelach z wysokiej półki sprawa ma się inaczej,ale nie sprawdzałem,po póki co nie mam odwagi wydać trzech tysięcy na kurtkę:)

W większości sklepów znajdziesz coś dla siebie w określinym budżecie,a sprzedawca też pewnie coś doradzi.

Czasami warto się nagiąć o te dwie,trzy stówki i wziąć lepszy model niż później np.kleić się w upale w jakimś tanim worku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko mi powiedzieć,bo dawno nie robiłem takich zakupów:)

Myślę,że taka znośna trójwarstwówka to przedział gdzieś pomiędzy 700-1000/1500zł.

Od 1500 zł, to już raczej powinna być naprawdę bardzo dobra kurtka z wszystkimi wodotryskami.

Swego czasu,jak moja żona myślała o zmianie kurtki, to celowała w ciś z firmy Revi't oraz Ixon.

Dosyć ładne kroje i wzory dla pań;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.