Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Honda Hornet 600 - szukam właścicieli


Horban

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Przymierzam sie do zakupu pierwszego moto. Wcześniej jeździłem na 125cm, teraz skończyłem kurs kat. A na Suzuki Gladius i muszę przyznać, że o wiele lepiej mi się jeździ na cięższym moto. Powrót na 125cm to jest jakieś nieporozumienie :)

Obecnie biorę pod uwage Honda Hornet 600 do 2006 roku (PC36) oraz wersje nowszą od 2007 roku (PC41). Mam upatrzone egzemplarze, ale jeszcze nie siedziałem na nich i zanim podejmę decyzje chciałbym poznać te motocykle, bo maja bardzo dobre opinie...

Ogólnie zastanawiam się miedzy wersja gaźnikową PC36 (2004 rok) a wersją na wtrysku PC41 (2008 rok). Będzie to moje pierwsze moto.

Czy jest tutaj ktoś na forum, kto posiada w/w moto i mógłby podjechać w umówione miejsce, najlepiej Sosnowiec lub Dąbrowa Gónicza? Chciałbym przymierzyć się do Hondy Hornet czy będzie mi w ogóle pasować. Mam 187cm i 106kg wagi. Idealnie gdyby ktoś dał sie przejachać na jakimś placu z uwagi iż egzamin będę zdawac dopiero 16.08.2018. Jeśli chodzi o ubiór na moto to juz mam kask, kurtke i rękawice.

Biorę jeszcze pod uwagę Yamaha FZ6 S2, ale bardziej podoba mi się Hornet. Jeśłi jest ktoś z FZ6 S2 i mógły ja w/w umówić się na obejrzenie modelu to byłbym wdzięczny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przed zakupem mojego Horneta 2001r nie miałem nigdy wczesniej styczności z jednośladami poza 17h wyjeżdżonym na jazdach, 3 lata przed zakupem horneta.

Czy mogę polecić ? Jak masz trochę oleju w głowie dasz radę. Ja nie mam i nie miałem a jeszcze żyję. Hehe. Raz nie wyhamowała przed schodami a raz mnie z drogi wyniosło. Lecz obyło się bez większych uszczerbków ja zdrowiu moim i horneta.

Co do samego horneta, to jest to piękny motocykl, a szczególnie wersja PC36. Sam na takiego polowałem ale trafił mi się pewny PC34.

Teraz z moim mikro doświadczeniem nie pchał bym się w gaźniki. Wtrysk to jednak większy komfort. Choć mocno bym się zastanowił i tak na PC34 05-06 :D 

Dla mnie PC41 to już nie jest horneta a najwyżej BEEP nie mam już charakterystycznego dźwięku, gdy jest wkręcony na obroty. Dźwięku jakby cię goniło stado wściekłych szerszeni. 

Jak nie PC41 to bym polecił CBR F4i choć to chyba też gaźnik 

 

PS. Ten twój wątek brzmi jakbyś chciał kogoś zdziesionować z horneta XD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.