Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Wyciek z bloku silnika. Honda Hornet


sjs

Rekomendowane odpowiedzi

Siema!

Dzisiaj zauważyłem na bloku jakiś wyciek oleju. Wygląda jakby to ciekło z łączenia górnej z środkową częścią bloku silnika.

Czym to jest spowodowane, i co z tym robić dalej ?

 

Motocykl nie miał żadnego wypadku, przewrotki, ślizgu. Blok silnika nie był nigdy spawany. Na kole nie jeżdżę i nigdy nie jeździłem. Jedynie często jest katowany. Ale reguralnie co góra 6k km wymianiany olej i filtr oleju.

6FB64028-FBC9-44EF-B0CC-9A5A42245A03.jpeg

67B0069C-23F4-4E4F-876B-C8A45B6C0E9B.jpeg

65645E62-E859-4FDD-A145-5AB5A5106853.jpeg

A00E6F41-71F8-4B9E-A87B-9E993AF486C9.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choć w sumie teraz zgłupiałem i mam mętlik. 

 Może to być tajniak pisałeś że ciekniebz tych otworów a pęd wiatru rozsmarowała to po silniku że wydaje się że to spod drugiej uszczelki ... ? sam już nie wiem ...


 

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jeżeli pod pokrywą zaworów masz sucho,to skąd olej na łączeniu karter-głowica??

Wymyj to dokładnie i obserwuj.Jezeli masz faktycznie wyciek jeszcze spod pokrywki zaworowej,to pozbądź się go i obserwuj dalej sytuację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajrzyj do gniazd, w ktore wkrecone sa swiece.Jezeli w gniazdach jest olej to moze byc tak jak mowisz.Olej spod pokrywy zaworow,saczy sie przrz uszczelki w/w gniazd i przez otwory leci nizej na silnik.Poki tam nie zajrzysz to sie nie przekonasz.Zeby o czymkolwiek rozmawiac,to musisz najpierw ustalic,czy uszczelka pokrywy zaworow,oraz uszczelki gniazd swiec nie puszczaja oleju.Jezeli puszczaja,to trzeba uszczelki wymienic,to co ponizej wymyc i obserwowac sytuacje.

Jezeli uszczelki sa ok,to tak jak pisalem wczesniej,mize to byc uszczelka glowicy.

Sprawdz czy masz w ogole plyn chlodniczy,a hak masz to sprawdz jaka ma barwe i czy nie jest tlusty,lub czy nie ma w nim tlustych oczek.

 

Te swiece troche podejrzane.Jakis dziwnie obsyfione jakas mazia powyzej gwintow....

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widać ze świece usyfione w oleju, to pewnie puszcza pokrywa zaworów. 

wyczyść świece, wkręć je, weź cienki drucik, przetkaj te dziurki, mając zakręcone świece mozesz delikatnie nalać np strzykawka benzyny ekstrakcyjnej (coś co wyparuje) do gniazd świec i zobaczysz czy wypłynie z tych otworów. jesli tak to sciagaj pokrywe zaworową, wymień uszczelkę lub przesmaruj silikonem ;) 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, sjs napisał:

Tylko czemu te uszczelki tam dziwnie puszczają na gniazdach zaworowych ? 

To jakiś ich słaby punkt, cięsze tam są ?

koszt nowej uszczelki zaczyna sie od 130zł - czyli przy usłudze regulacji/kontroli zaworów (200-400zł) dośc mocno zwiększa koszty ;) nie to co tubka silikonu za 9zł :) 

oczywiscie może też to być niepoprawny demontaż/ montaż pokrywy i też będzie ciekło. o dokręcaniu kluczem dynamometrycznym juz nie wspomnę ;) 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.