Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Czyszczenie rękawic


Krizi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ... mam kilka pytań odnośnie czyszczenia rękawic. Mimo że znalazłem tutaj już taki temat (z 2010roku) to nie było tam odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie. Zacznijmy od tego,  pomimo że poprzednie skórzane rękawice które miałem czyściłem od zewnątrz jak również używałem środków do konserwacji skóry to skóra zaczęła robić się twarda i po 2 sezonach zaczęła pękać. Więc moje pytanie jest takie czy są jakieś preparaty które stosuje się wewnątrz rękawicy by pozbyć się syfu ze środka (potu itd.). Z góry dzięki za porady i informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

qrcze Panowie ... no nie wiem, może mam szczęście do skórzanych wyrobów, ale nigdy nie zauważyłem by skóra po kilku latach robiła się twarda, czy pękała. Mam 2 pary rękawic motocyklowych i od chyba 4 lat nic z nimi nie robię, na moto wożę skórzany bagster który też młodoscią nie grzeszy, traktuję go środkiem do pielęgnacji skóry raz na rok po zimie tylko dla połysku i nic się z nim nie dzieje, zwykłą kurtke skórzana mam ponad 10 lat, nigdy jej niczym nie pielegnowałem... i wszystkie moje "skóry" są w dobrej kondycji.

Wniosek mam taki: albo Panowie ktoś wcisnął Wam jakąś podróbę, albo środki konserwujące dają odwrotny efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
15 godzin temu, sjs napisał:

Znalazł ktoś naprawdę skuteczną metodę na śmierdzące buty i rękawice ?

Do skarpetki wsypać torebkę ryżu. Ryż uprzednio skropić olejkiem zapachowym(zapach wg uznania) ja używam mietowego. Skarpetke zawiązać na slupelek i do bucika. Ważne, aby skarpetka była czysta, a nie po tygodniowym noszeniu ?Ryż ładnie wyciągnie nieprzyjemne zapachy. Można powtarzać zabieg, tylko trzeba za każdym razem dawać świeży ryż i skarpetke ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.