Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Pierwsza 125 na kategorię a1


Zoodiac

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Może zacznę od kilku informacji. Mam 16 lat, w wakacje idę do pracy, żeby zarobić na prawo jazdy kategorii A1, potem planuję od razu kupić motocykl 125. Budżet to mniej-więcej od 5000 do 6000zł na sam motocykl (nie wliczając kasku itd.) Mam 183cm wzrostu, ważę 63kg, i gustuję głównie w nakedach, supermoto i krossach, ewentualnie może być sportowy. Najwięcej myślałem o takich modelach:

Hyosung GT125 (bardzo ładny koreaniec, dużo opinii na plus)

Derbi Senda 125

Derbi Mulhacen 125 (nie wiem jak tu będzie z częściami w polsce)

Yamaha YBR 125

Yamaha WR125

Honda NSR125

Honda Varadero 125 (tutaj za ten budżet będzie ciężko :/)

 

Prosiłbym o poradę, może zaproponujecie coś innego, z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Ja mogę polecić Varadero, zwłaszcza z Twoim wzrostem. To fajny motocykl na początek, jeżeli lubisz klimaty bardziej turystyczne. Za ok 6 tys powinno się coś znaleźć ale wtedy na ogół trzeba więcej zapłacić na start za serwis wiec czasem warto dołożyć trochę do dobrej sztuki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, sprawdź jeszcze Derbi Terra 125, ale może być trochę ponad budżet.
Ponoć Derbi Terra jest bardzo dobre, lżejsze od Varadera a też 15KM, wygodna pozycja, nie wiem jak duże jest bo nie miałem okazji się przysiąść.
Na Varadero 125 siedziałem i gabarytowo przypominał Transalpa 650, czyli duże wygodne moto na którym nie siedzisz jak na psie, też mam 183cm wzrostu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, turystyki też są super, ale terra jak patrzyłem to od 8k się zaczyna mniejwiecej, a varadero jest bardzo dużo od 7-10, ale da się znaleźć nawet za 5500 lub 6000, tylko pytanie w jakim jest stanie ? Ogólnie to kasę pożyczam od rodzicow na motocykl i te 6000 to jest max niestety. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, przeglądałem sobie varaderki do tego czasu, i znalazłem na prawdę pięknie wyglądającą (według mnie) i co najważniejsze dosyć blisko mnie. Problem w tym, że ma przebieg aż 45 tyś ? kiedyś słyszałem ze 125 to się kupuje do 30k, nie więcej, ale z drugiej strony na olx widnieją też egzemplarze z 55-60k przebiegu. Udało mi się trochę naciągnąć budżet, ale nie wiem  czy to dobry wybór :P łapcie linka

https://sprzedajemy.pl/honda-varadero-125-cm-xl-shadow-yamaha-tdr-dt-xt-virago-ka-bielsko-biala-2-6bea9f-nr55724780

z góry dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda nieźle, ale ze zdjęć trudno ocenić szczegóły, są robione z daleka (celowo lub nie). Przebieg wg mnie to pestka, Viaderko córki ma ponad 70 tys i śmiga. Pytanie czy to 45 tys czy 145 tys, do tego nie dojdziesz. Dlatego najlepiej wziąć kogoś, kto się zna i nie jest zaangażowany emocjonalnie, jest wiele rzeczy do sprawdzenia na miejscu. Jest tu ktoś na forum, kto to robi profesjonalnie, warto nawet zapłacić niż kupować w ciemno. Inna sprawa, że jak nie jest zarejestrowany to porządnej jazdy testowej nie zrobisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm, zaciekawiłeś mnie tym kimś, kto się zna :P szczerze mówiąc to ja dopiero 16 skończyłem, więc się znam tyle co wyczytałem w necie, i pojeździłem chwile na 80 kolegi. Rodzice/rodzina też się średnio znają, tylko kuzyn co 300km mieszka ode mnie... (jeździ na 125 od 3/4 lat) i tak się właśnie zastanawiałem czy można komuś zapłacić, żeby na miejscu posprawdzał jaki jest stan. PS rozmawiałem z kuzynem i mówił że bezpieczniej będzie dopłacić do mniejszego przebiegu, znalazłem jeszcze takie coś (też blisko) https://www.olx.pl/oferta/honda-varadero-125-stan-bardzo-dobry-CID5-IDuhJRF.html wygląda nieźle, wydaje się git, ale droższa stanowczo. Jakbyś mógł mnie poinstrułować gdzie szukać, gdzie pisać do kogo się zgłosić co do tego sprawdzania stanu to byłbym wdzięczny ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.