Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Alpy 2018


Piotrek.

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

No i udało się! ? wczoraj po 8 dniach bujania się po Alpach wróciłem do domu. Alpy do tanich nie należą ale na pewno kiedyś tam jeszcze wrócę, szczególnie na włoskie przełęcze bo nie sposób objechać region w tak krótkim czasie. Miałem szczęście i pogoda mi dopisała, w sumie to ani raz mnie porządnie nie zlało, i plan zrealizowałem w 100 procentach ?. Nakręciłem 3900 kilometrów i udało mi się wrócić w 1 dzień (Chiavenna - dom 1144 km) Pozdrowienia dla wszystkich motocyklowych tułaczy LWG!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Piotrek. napisał:

No i udało się! ? wczoraj po 8 dniach bujania się po Alpach wróciłem do domu. Alpy do tanich nie należą ale na pewno kiedyś tam jeszcze wrócę, szczególnie na włoskie przełęcze bo nie sposób objechać region w tak krótkim czasie. Miałem szczęście i pogoda mi dopisała, w sumie to ani raz mnie porządnie nie zlało, i plan zrealizowałem w 100 procentach ?. Nakręciłem 3900 kilometrów i udało mi się wrócić w 1 dzień (Chiavenna - dom 1144 km) Pozdrowienia dla wszystkich motocyklowych tułaczy LWG!

Tyle kilosów w 8 dni to zdrowo goniłeś, nie wiem czy wystarczyło by mi zdrowia żeby to ogarnąć. Co mogę powiedzieć, najważniejsze że pogoda dopisała i podróż odbyła się bezproblemowo! Piwko po takim wypadzie smakuje dużo lepiej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podliczając koszty to 8 dni śmigania kosztowało mnie 3101 zł wliczając paliwo, spanie w kwaterach ze śniadaniem, jedzenie oraz płatne drogi w Austrii. Najtańsze paliwo i noclegi były w Austrii, najdroższe paliwo we Włoszech, natomiast z racji kosztów w Szwajcarii nie spałem ani raz. Może się to przydać komuś kto będzie planował tripa w tamte rejony, natomiast ja ponownie nieco inaczej rozplanowałbym noclegi. W związku z tym że jechałem sam to myślę że noclegi kosztowały mnie trochę drożej niż np w dwie osoby bo pokoje przeważnie były 2 osobowe i dolicza się dopłatę przy jednej osobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pola namiotowe wychodzą 18-22 E ,ale też w dwie osoby ,bo piazzolę trzeba zapłacić ,a zmieszczą się 2-3 namioty (mnie wyjazd wyszedł 370E ) . Napisz ile średnio kosztowały pensjonaty ,na jedną noc też jest drożej .Jakoś lubię (jeszcze  :) ) campy ,więcej ludzi można poznać ,ale dobrze że w razie totalnego załamania pogody są też hoteliki . Plusem spania w hotelach  jest też to że nie trzeba taszczyć ze sobą obozu .Te ponad 300km na dobę to taka norma i raczej poniżej nie zejdziesz ,bo tam po prostu chce się jechać , jeździć ,cieszyć się winklami . Zejdzie człowiek na chwilkę coś zobaczyć ,ale warkot przejeżdżających motorów wzywa jak magnes ..i już znowu się bujamy :) . Ważne ,że Twoja przygoda z Italią zakończyła się szczęśliwie i wyczytałem ,że małego włoskiego bakcyla złapałeś , fakt te 1400 km (około 100E) nudnymi autostradami trzeba zrobić ale potem to już przyjemność na MAXA .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Austrii spałem od 35 do 42 euro za nocleg ze śniadaniem, jedzenia było dużo i tak w zasadzie to starczało mi to do wieczora. We Włoszech od 40 do 65 za nocleg z tym że 65 było ze śniadaniem i kolacją w postaci przyzwoitego obiadu. Trzeba też pamiętać że w przypadku hoteli doliczają jeszcze za nakrycie ok. 3 euro. Jeżeli ktoś wybiera się na spontana to powiem że bardziej opłaca się szukać w mniejszych miejscowościach lub na uboczu - zauważyłem że ceny są niższe. Natomiast odradzam spanie w Cortinie d Ambrezo - przez 2 godziny objeździłem prawie całą miejscowość szukając taniego spania no i najtaniej było 53 ze śniadaniem w dość marnym hoteliku a najdroższą cenę jaką usłyszałem to 160 euro za nocleg ?. Powtórnie jadąc myślę że można zejść troszkę z kosztów ale frycowe kosztuje niestety ?. Nie wiadomo jak ceny będą wyglądać za rok czy dwa bo czytając relacje sprzed dwóch lat z podróży po tamtym rejonie liczyłem na niższe ceny noclegów. No i jeszcze dodam że śniadania we Włoszech są dość liche... ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.