Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Alpy 2018


Piotrek.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

W drugiej połowie czerwca wybieram się polatać po Alpach. Interesuje mnie Austria Włochy i Szwajcaria. Głównie chciałbym się skupić na przełęczach, tempo turystyczne, podziwianie widoków. Jako że zostałem sam ze swoim pomysłem szukam chętnych do wspólnej podróży. Szczegóły wycieczki są jeszcze do dogadania. Do zaliczenia jest droga na Grosglokner,  przełęcz Stelvio i przełęcz Świętego Gotarda. Jeżeli ktoś chciałby się przyłączyć to piszcie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstępnie liczyłem na 7 dni. Jako że głównie chciałbym się skupić na górach to pierwszy i ostatni dzień trzeba by liczyć jako dojazd i powrót. W pierwszym dniu trzeba by dojechać prawie do Lienz i jeszcze znaleźć jakiś nocleg więc jest co jechać. Po samych przełęczach liczę po około 350 km dziennie. Trzeba byłoby wziąć tydzień urlopu co razem z weekendami daje niewielki zapas czasowy w razie jakiejś sytuacji losowej. Całość trasy to około 3300 km. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Trzeba będzie improwizować. Samą Stelvio Pass można w razie odbicia ominąć przez Szwajcarię. Na mapie są tam punkty poboru opłat i pewnie już tam nie będą przepuszczać. W przeciwnym przypadku można spróbować podjechać do osuwiska z jednej albo z drugiej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kiedy jedziesz i jak zaczynasz: od południa na północ czy podaj zarys trasy. mam jeszcze stary urlop i zdeklarowałem się że go wybiorę w czerwcu. A szczerze powiem nie dojechałem na stelvio -  daj więcej informacji co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień 1 - głównie dojazd, początkowo miało być do Lienz ale wtedy Glock byłby w niedzielę więc wyszło w okolice Ramingstein

Dzień 2 - Alpy Austriackie, Nockalm Strase, droga i zapora Malta potem wokół Millstatt am See i nocleg gdzieś pod Glockiem

Dzień 3 - okolice Grosglockner

Dzień 4 - Włochy okolice Bolzano i nocleg pod Stelvio

Dzień 5 - Stelvio pass i dojazd pod Szwajcarię poniżej Splugen

Dzień 6 Szwajcarią - Tremola i powrót do Włoch 

Dzień 7 i 8 powrót do domu północną częścią Austrii

Plan nie jest sztywny i podczas trasy można go zmodyfikować, w samych Alpach liczyłem po 300 do 400 kilometrów dziennie a całość z dojazdami to około 3500 km

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cassa Canoniera ( fon .) ,to takie przydrożne domki ,w których kiedyś mieściły się punkty obsługi dróg .Zdjęcia z G+ mogą być starsze ,ale gdyby wpadli na pomysł kasowania ( zresztą wcale nie nowy) to zrobili by to właśnie w tych miejscach . Nie kojarzę żeby te opisy były prędzej ?? nawet opinii jeszcze nie ma ,a droga otwarta dopiero od dzisiaj ,co widać po czerwonym kolorze w miejscach korków .Wczoraj na stronie https://www.bergfex.com/stilfser-joch-ortler/webcams/c2292/ było widać jeszcze śniegu masę i pustki ,a dziś sucho i ... .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.