Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Sportowy turystyk


tomkos

Rekomendowane odpowiedzi

15 minut temu, grzesiek_73 napisał:

Żyjemy w czasach,że niczego nie można być pewnym.

Ale, jak się nie mylę, to jeszcze żaden facet dziecka  nie urodził.

Więc jest nadzieja, że wszystko jest ok:D

 

http://www.wysokieobcasy.pl/wysokie-obcasy/7,127763,21562001,poznajcie-pierwszego-mezczyzne-ktory-zaszedl-w-ciaze-i.html?disableRedirects=true

No i zonk :D

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam z1000sx i 990smt - w trasę wolę jechać na KTM, a na winkle na Kawie, ale terror na mieście lepszy też na KTM. Kawą robiłem trasy po 500-700km i nie byłem zmęczony, kwestia przyzwyczajenia. Katem jeszcze takich odległości nie pokonywałem, ale jest wygodniejszy, sporo, choć przed wiatrem gorzej chroni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bebok, a jak z serwisem(co ile przeglądy okresowe), jakieś awarie, wkurzające usterki?? Jak w ogóle przebiega eksploatacja?

Da się tym śmigać w dwie osoby na dłuższych dystansach??

Czytam trochę ostatnio o 1190, ale nie ukrywam że 990 SMT tez mi się podoba, ale nie wiem jak w dwie osoby i czy mozna na tym "robić" dłuższe trasy we dwoje z kuframi i czy ból dupy nie wykańcza załogi:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie to nie przeszkadza, ale kupiłem go z niesprawnym prędkościomierzem (pokazuje około 1/8 aktualnej prędkości). Dzięki temu przebieg wskazuje na nówkę nie śmiganą :D

Awarii póki co zero, ale przypadłością silników lc8 jest żłopanie oleju. Do 1l na tysiąc nawet trza dolać. Ale za to olej zawsze jest "nowy" :P Spalanie większe od Kawy, przynajmniej o 0,5l w trasie, w mieście i ponad 10 wyżre, ale to trza się wydurniać sporo. Żywotność tylnej opony (Contiroad attack) to jakieś 5tys. km

Stosunkowo lekki, podatny na modyfikacje, zwinny, w lekki teren też pojedzie, ale jak w długiej trasie, to nie wiem. Siedzenie jest wygodne, a pozycja jak na gs1200.

Niedawno zmieniałem filtr i olej. Godzina roboty, bo są jeszcze membrany, które należy sprawdzić i oczyścić z ewentualnych paprochów + korki spustowe z magnesem - też do czyszczenia. Olej tylko syntetyk, najlepiej 15w50. Zmiana jak w każdym, zależnie od stylu jazdy, ale między 5 a 10tys. km

Ja jestem na etapie modowania swojego - zrobiłem sobie kabel do kompa, zmieniłem kominy na przelot i wgrałem mapę pod przeloty. Jeszcze wymiana airboxa na coś takiego: https://www.merlinmotorsport.co.uk/p/itg-megaflow-air-filter-jc30-itg-jc30 (też już mam), krótkie trąbki dolotu, wywalenie drugich klap przepustnicy, wywalenie sas, sondy lambda, mapa i robi się około 120 koni na kole, czasem więcej. Gdzie fabrycznie jest około 105 na kole.

Jak chcesz, to się kiedyś zgadamy i popróbujesz co to takiego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info Bebok.

Jak zrobi się stabilniejsza pogoda, to faktycznie będę musiał cię nawiedzić i poniuchać tego 990, posadzić żonę na tyłach i takie tam inne ;)

Teraz latamy Tigerem 1050 i kurde super maszyna,dosyć uniwersalna i charakterna, ale KTM-a jeszcze nie mieliśmy. Właściwie to nie chcę jej zmieniać, ale moja niespokojna dusza już jest nieco roztrzęsiona faktem, że drugi sezon na tym samym motocyklu będziemy śmigać :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.3.2018 o 16:22, ste-fan napisał:

Proponuję, abyś nie celował w poj. 1000 ccm a od razu w solidne moto które zadowoli cię w stu procentach i którego prawdopodobnie już na innego nie zmienisz. Budżet masz odpowiedni. Myślę o fjr 1300. I jedna rada, jeżeli się zdecydujesz, to zakupu dokonaj za zachodnią granicą. Nie będziesz żałował. Powodzenia

Ja sie moge tylko przylaczyc do tej wypowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no panowie,nie przesadzajmy:)

Jeżeli kolega nie chce kupić motocykla od handlarza, to niech kupi od prywatnej osoby.

Przecież mieszkacie w Polsce, to co wasze motocykle to jakieś szroty, które serwisu nie widziały?:)Piniondzy nie inwestujecie i takie złomy sprzedajecie?:)Sumienia nie macie:)Gorsze maszyny macie od tych z "zachodu"?:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.