Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

20.05.2018 Pierwsze Otwarcie Sezonu w Piekary Śląskie


Rekomendowane odpowiedzi

Pierwsze Otwarcie Sezonu Motocyklowego w Piekarach Śląskich

Witam was wszystkich bardzo serdecznie,

Na wstępie chciałem kilka słów o całym przedsięwzięciu jakim ma być PIERWSZE otwarcie sezonu w Piekarach Śląskich.

Od ładnych "X" lat uczestniczę w otwarciach w Częstochowie, AnaBergu,  licznych wyjazdach Motocyklowych do Rzymu 2016, Fatimy 2017, Medźugorie 2018 (czerwiec), chciałem was zainteresować otwarciem sezonu w Piekarach Śląskich. 

Będąc w 2017 roku na AnaBergu podczas Mszy Świętej , głos zabrał Arcybiskup Wiktor Skworc który  powiedział iż podziwia motocyklistów za ich Wiarę i Pasję  jaką są motocykle , jednak ubolewa iż takiego otwarcia nie ma właśnie w Piekarach Śląskich.

W związku z powyższym wychodząc na przeciw myślę że nam samym jak i ks.Biskupowi zrobilibyśmy wielką przyjemność organizując  takowe otwarcie również i w Piekarach Śląskich.

Jesteśmy po wstępnych uzgodnieniach z kustoszem Bazyliki Piekarskiej - i otrzymaliśmy zielone światło na wykorzystanie Wzgórza Piekarskiego (Kalwarii)

Pismo przewodnie zostało również przekazane na ręce Prezydent Miasta  z informacją o inicjatywie  oraz do Komendy Miejskiej Policji celem zabezpieczenia parady motocyklowej na wzgórze Kalwaryjskie.

 

Mam nadzieję ze licznie przybędziemy a otwarcie to  będzie  kamieniem milowym cyklicznego spotkania  w Piekarach Śląskich

 

A teraz do samego przebiegu:

 

 

 20.05.2018 NIEDZIELA   

 

godzina 12:00

Spotykamy się  się   w Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Brzezinach Śląskich przy ul.Górniczej

Uwaga : z racji tego że jest to niedziela i o 11:00 będzie się odbywała msza św. prosimy o zachowanie stosownego umiaru w hałasie :)

 

godzina 12:45  - 13:00

PRZEJAZD / PARADA  - przejeżdżamy na wzgórze Kalwaryjskie gdzie odbędzie się msza Święta 

 

 

godzina 13:30

Msza Święta na wzgórzu Kalwaryjskim

 

 

godzina 14:30-15:00

zakończenie

_______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Kochani Serdecznie was zapraszam i liczę na wasze liczne przybycie. Pokażmy  wszystkim że motocykliści to nie tylko : Dawcy i Wariaci

Ale i ludzie : Wiary Honoru  i Zasad.

 

pozdrawiam was serdecznie

Łukasz

 

Pytania możecie kierować bezpośrednio przez WhatsApp,SMS,TEL

601480581

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Wicher napisał:

Czepiasz się:)Dla zuchwałych po mszy degustacja wina mszalnego ;)

Prałat nie dopuści do dzbana :P:lol:

8 minut temu, yaca_k napisał:

Może i plan ubogi i praktycznie w całości skupiający się na uroczystościach kościelnych, niemniej jednak fakjnie, że i w Piekarach coś oficjalnie zaczyna się dziać w tematach imprez motocyklowych.

Raczej około kościelnych z udziałem motocykli, tak bym to nazwał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi drodzy Przyjaciele :)

cieszę się że pomysł wam przypadł do gustu (a i za drobne złośliwości też dziękuję... bo też na swój sposób ukazują zainteresowanie tematem :)  )

Chcemy to zrobić na sposób podobny do rozpoczęcia w Częstochowie - gdzie też odbywa się msza , rozmowy , spotkania  itd.

Może i jak zauważono .... trochę ekumenicznie i bez polotu - ale kochani robimy to pierwszy raz - też jest to dla nas nowe i bardzo byśmy chcieli by wyszło dobrze.

Jeżeli się uda wszystko zorganizować tak od serca  a i wy dopiszecie swoją obecnością... jest myśl by w przyszłym roku  po mszy zrobić taki fajny piknik  NA KOPCU WYZWOLENIA w PIEKARACH ŚLĄSKICH.

Nie jest to może typowy piknik motocyklowy na zasadzie Sex Drags and Rock and Roll  .... ale liczymy na wasz udział chociażby ze względu na to by pokazać że motocykliści to nie tylko Idioci w Kaskach.

Roześlijcie proszę  po znajomych informację o tym wydażeniu - będzie nam bardzo miło jeżeli będzie nas na prawdę dużo :)

 

Może nie będzie nas miliony ale ...... w odróżnieniu do Częstochowy  będziemy mieli swoją paradę

 

pozdrawiam was serdecznie  i jeszcze raz zapraszam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, BlackDragon napisał:

Może i jak zauważono .... trochę ekumenicznie i bez polotu - ale kochani robimy to pierwszy raz - też jest to dla nas nowe i bardzo byśmy chcieli by wyszło dobrze.

Dla mnie ok. Lepiej małymi krokami w dobrym kierunku, niż zapowiedzi nie wiadomo czego, a na miejscu... kupa.

Jak tylko nic nie wypadnie, to chetnie wezme udzial.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, accord napisał:

Róbta chłopaki co chceta, jeżeli wam i paru inny będzie to sprawiać przyjemnoość.

Chyba o to w tym wszystkim chodzi, by było przyjemnie. Czy z mszą w tle, czy bez - dla mnie nie ma znaczenia. Po prostu popieram ideę lokalnej imprezy. Zobaczymy, co z tego wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Podsumowanie i podziękowanie dla wszystkich !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Kochani,

dziękuję wam wszystkim którzy tak licznie przybyliście na PIERWSZE SPOTKANIE MOTOCYKLOWE W PIEKARACH ŚLĄSKICH.

Dziękuję za wszystkie miłe słowa, za poparcie inicjatywy, sugestie, i krytykę.

Dzisiejsze spotkanie uświadomiło mi jedno - jest zainteresowanie Piekarami wśród motocyklistów,  obiecuję że 2019  będzie ono również zorganizowanie w niedzielę PRZED PIELGRZYMKĄ MĘSKĄ DO PIEKAR - ten termin można już na stałe wpisać w swój kalendarz kto zainteresowany.

 

Sprawozdanie:

Po imprezie otrzymałem smsa z Policji : naliczyli 135 motocykli  ( jak na pierwszy raz .....całkiem) Dziękuję!!!!!!!!!!

Otrzymaliśmy również podziękowanie od Policji za : bezproblemowe i zdyscyplinowane zorganizowanie parady - długość całej parady ok . 1,5km / odcinek parady w całości 5.5 km.

Tegoroczne spotkanie miało na celu zebrać informacje o zainteresowaniu  takową imprezą w Piekarach Śląskich - są one o tyle cenne dla nas że wiemy co do przyszłego roku  na co zwrócić większą uwagę : parkowanie, parada, ustawienie motocykli w miejscu wyjazdu i przyjazdu.

Zdajemy sobie sprawę że spotkanie  było skromne w stosunku do tych które znacie, na których bywacie - ale obiecuję że w przyszłym rok udowodnimy iż Piekary Śląskie to miasto Wiary/ Pasji.

Dlaczego piszę o wierze ...

nie będę się rozpisywał bo każdy ma prawo do tego by sam decydować o sobie, ale jedną anegdotką zakończę ten wywód:

znalazłem w internecie  zdjęcie dialogu z chmurkami  gdzie rozmowa była krótka :

By iść do nieba nie potrzebujesz kościoła..... 

..... wiesz , lecąc samolotem też nie potrzebujesz spadochronu .... ale lepiej go mieć ..."

 

jeszcze raz,

dziękuję wam wszystkim  i już dzisiaj ...

ZAPRASZAM w 2019  - niedziela przed męską pielgrzymką do Piekar Śląskich.

postaramy się by było z rozmachem zarówno dla duszy jak i ciała !!!!!!

 

 

pozdrawiam

ŁUKASZ

 

 

 

 

 

 

 

DJI_0425.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.