Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

FZR 1000, problem z odpalaniem.


Gernard

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie forumowiczów.

Mam kolejny problem z tytułową Yamashką 91r. Na zimnym silniku bardzo ciężko odpala. Daję ssanie i odpalam bez gazu, próbowałem również innych kombinacji takich jak, połowa ssania i lekko odkręcona manetka czy samo ssanie do połowy. Jak już silnik odpali, to nie ma z nim żadnego problemu, wkręca się na obroty, nie traci mocy, po zgaszeniu nie ma większego problemu z odpaleniem, dopóki porządnie nie ostygnie. 

Podejrzewałem brak kompresji ale wydaje mi się, że jeżeli by jej nie było to motor zgubiłby moc a do tego praca silnika na wolnych obrotach sprawiałaby problemy oraz zauważalne byłyby inne objawy, falowanie obrotów itp. ale jak na razie po odpaleniu silnik chodzi wzorowo. To samo tyczy się zaworów.

Aktualnie podejrzewam impulsator lub ewentualnie poziom paliwa w gaźnikach.

Jeżeli macie jakieś pomysły, proszę o pomoc.

Pozdrawiam serdecznie i z góry dziękuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.02.2018 o 08:34, Gernard napisał:

Mam kolejny problem z tytułową Yamashką 91r. Na zimnym silniku bardzo ciężko odpala. Daję ssanie i odpalam bez gazu, próbowałem również innych kombinacji takich jak, połowa ssania i lekko odkręcona manetka czy samo ssanie do połowy. Jak już silnik odpali, to nie ma z nim żadnego problemu, wkręca się na obroty, nie traci mocy, po zgaszeniu nie ma większego problemu z odpaleniem, dopóki porządnie nie ostygnie.

Tak, jakby Ci ssanie nie działało. A jak jest ciepły i włączysz ssanie, to jest jakaś reakcja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.