Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Pierwszy tor


Krizi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, nie wiem czy w dobrym temacie piszę ale ... zakupiłem sobie SRAD-a na tor, nie chcę go przerabiać jakoś specjalnie (laminaty inne klamki sety itp. ) chodzi raczej o takie początki torowe. O ile wiem takie moto może bez problemu wjechać na tor? Czy musi mieć np. zaklejoną lampę? Czy na "kursach" u np. CR Moto czy Duszan Team są podstawy takie dla początkujących :D żeby nie narobić syfu :D? Bo nie chcę zaczynać z grubej rury czyli wywalić kasy na jakiś super moto przygotowany do torowania do tego koce i inne rzeczy a później okaże się że jednak "to nie to". Z góry dzięki za rady. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście polecam Duszana. Byłem w zeszłym roku z Nimi na Silesia Ringu swoją FZ6. Żadnego zaklejania, przyjechałem tym moto na tor i też nim odjechałem.

Z Duszanem w zasadzie możesz przyjechać bez narzędzi, ekipa bardzo chętnie Ci pomoże lub pożyczy klucz jak ładnie poprosisz.

Ciśnienie w oponach też Ci ustawią.

Jeździ się w kilku grupach w zależności od poziomu zaawansowania. Z każdą grupą jeździ jeden lub dwóch instruktorów. Jak z nimi pogadasz to przy następnym przejeździe pokażą Ci co i jak. Tylko ciężko dotrzymać im kroku na tych 300ccm ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to spoko ... oczywiście moto przygotuje na tyle na ile będę mógł czyli w miarę postaram sie dobrać ciśnienie a znajomemu by dokładnie mi ustawił zawieszenie co jak co ale w poprzednim jak mi ustawił to była duża poprawa odczuwalna ... no cóż jakoś trzeba sie nauczyć by dogonić te 300ccm :D ... Na razie plany są :) mam nadzieję że sie uda je zrealizować małymi kroczkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tankowania masz trzy opcje:

1. Własny kanister z benzyną, ale utrudnia ewentualną opcję dojazdu na tor motocyklem na kołach;

2. W pobliżu pewnie znajdzie się jakaś stacja. Są przerwy w sesjach więc spokojnie zdążysz.

3. Zakup benzyny od Duszana, no ale wtedy cena za litr jest wyższa oczywiście.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.