Jump to content
Sign in to follow this  
motomotomoto

Skok spadochronem

Recommended Posts

nie zdarzyło mi się, ale skoro tylu ludzi to praktykuje, to pewnie warto i emocje są ekstremalne. Pytanie tylko czy dasz rade bez pampersa?

Moim zdaniem różnie ludzie podchodzą do ekstremalnych przeżyć i nie zależy to od stopnia cykorowatości ale raczej od stopnia odczuwania przyjemności, fanu.

Jeden nie skoczy ze spadochronem a pójdzie na ośmiotysięcznik zimą, a drugi odwrotnie :)

Moja teściowa raz skakała - oczywiście w tandemie bo nie ma uprawnień :) Do tej pory stwierdza, że było to jej najbardziej hardcorowe przeżycie i było super. Ja skakałem raz na bungee (wysokość około 60m) i było mega zajebiście :)  Na spadochron też przyjdzie czas :)

Ja skakałem z 100m na bungee i mega to był Stres, każda cząstka twojego ciała mówi Ci żebyś tego nie robił :D 

To skok z spadochronem to już musi być mega hardcore :D nie wiem czy bym się odważył, a jeśli już tak to byłbym największym gołębiem który srał na ludzi :D 

Skocz, nagraj filmik i napisz jak było ;) 

#EDIT# coś mi się musiało kliknąć bo pisze skreślonym pismem, bd w domu to spróbuje to poprawić

• Haha 1

Warto Taki lot nie trwa długo, ale jednak widoki są nieporównywalne z tym co kiedykolwiek widziałem tak więc nigdy nie ząłowałem , że się na coś takiego wybrałem I chętnie to jeszcze raz bym skoczył :0 Zastanawiam sie nad wyrobieniem sobie kursu w tym roku. 

Jak pierwszy raz skaczesz to z instruktorem w tandemie. On dba o to aby bylo bezpiecznie. 

http://wroclawianin.info/blog/skoki-spadochronowe-we-wroclawiu-wykonaj-rezerwacje-juz-teraz/

8 godzin temu, becker napisał:

taki prezent poprosze na mikołaja ... od żony :D https://prezentmarzen.com/zapoznawcze-szkolenie-paralotniowe-2/

Też mnie to kręci :wub:

W tym prezencie jest opcja (za dopłatą 200zł) dwóch lotów samodzielnych (po 4h szkolenia:rolleyes:)

Ciekawe czy 4h, to wystarczający czas, aby bezpiecznie "odlecieć" i wylądować?

15 godzin temu, becker napisał:

taki prezent poprosze na mikołaja ... od żony :D https://prezentmarzen.com/zapoznawcze-szkolenie-paralotniowe-2/

Panowie, to jakieś eksperymenty, szkoda na nie kasy. Zapoznać z tematem paralotniarstwa (swobodnego i napędowego) mogę Was za darmo. Jeśli się Wam spodoba, polecę najlepszych instruktorów, którzy zadbają należycie o Wasze bezpieczeństwo. Jeśli Macie pytania służę pomocą. Pozdrawiam

• Thanks 1
  • Haha 1

I jeszcze skoczyć do notariusza, spisać testament ;)

"Rodzina męczy starszego pana o napisanie testamentu...

-No dziadek, napisz, bo jakby co, to potem będziemy musieli po sądach się włóczyć...

-Oj tam, ja jeszcze się na tamten świat nie wybieram.

-Ale napisz, nigdy nie wiadomo...

W końcu postanowił napisać.

Poszedł do notariusza z zapisaną kartką i prosi żeby sprawdził czy wszystko w porządku...

-No i jak? Dobrze???

-W sumie dobrze, takie tam tylko drobne błędy ortograficzne...

"nikomu" pisze się razem, a "ni chuja" , osobno."

W dniu 24.11.2018 o 13:06, madness napisał:

Panowie, to jakieś eksperymenty, szkoda na nie kasy. Zapoznać z tematem paralotniarstwa (swobodnego i napędowego) mogę Was za darmo. Jeśli się Wam spodoba, polecę najlepszych instruktorów, którzy zadbają należycie o Wasze bezpieczeństwo. Jeśli Macie pytania służę pomocą. Pozdrawiam

okej, zglosze sie ;)

Od czasu do czasu funduję sobie atrakcje podnoszące poziom adrenaliny. Moją pasją są gokarty. Dostarczają mi dużo satysfakcji, mogę się wyżyć i napędzić do działania. Dobrze przygotowany tor (w warszawskim https://kartingowynarodowy.pl/ mają świetny) to znakomity sposób na aktywne spędzenie czasu. Ale przyznam, że mam też ochotę na lot balonem tylko nie mogę się do tego zmobilizować. 

Kolega madness ma coś w tym temacie do powiedzenia. Wystarczyło, przeczytać wątek.

Sam w tym roku się zdecydowałem na skok i nie załuje. Nie jest to takie drogie no i szkół jest wiele Polecam od razu z góry rezerwować sobie skok w szkole, w której jest możliwość skoczenia ze specjalnych samolotów przystosowanych do skakania ze spadochronem. Dzięki temu skok będzie o wiele dłuższy.

Swoją drogą jeśli ktoś się boi to niech spróbuje lotu w tunelu aerodynamicznym Tunele takie zostały wynalezione do nauki skakania ze spadochronem i mozna się w nim poczuć jak przy skoku.