Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Enduro/Cross


babul1997

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie jestem zielony w temacie enduro chciałbym sie dowiedziec jaki motocykl by był dobry na pierwszy, dysponuje budżetem do 20 tyś chodź nie ukrywam że chciałbym wydać 15 żeby 5 była na dobre ochraniacze. Kolejnym pytaniem jest na co zwracać uwagę przy zakupie żeby nie wtopic tej kasy ewentualnie czy ktoś z was by mógł podjechać ze mną i obejrzeć dany motor chętnie się jakoś za to odwdzięczę. No i coś o mnie bo to pewnie też się przyda mam 20 lat 190 cm wzrostu i 81 kg masy ciała. Dziękuję za każdą odpowiedź pozdrawiam Bartłomiej Kocima :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a kup se na początek 125cc w dwusuwie, najlepiej poszukaj czegoś, do czego jest łatwy i tani dostep do części, popatrz ile kosztuje tłok, pierścienie, głowica, plastiki i porównaj ceny... jesli zaczynasz to proponuje wiecej wydać na ciuchy niz motocykl, który i tak ci sie bedzie niszczył ponad miarę za jakiś czas, moim zdaniem (wypróbowane na sobie) im tanszy motocykl tym mniej żal kasy na kolejne naprawy

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

125 może być mało (na śląsku są hałdy ;)). Poza tym dużo częściej się wymienia tłoki niż w 250, jeśli mówimy o 2t. Co sprawdzać - wszystko. Luzy na wszystkich łożyskach, pracę zawiasu (czy dobrze tłumi itp), silnik - chociaż wiadomo, do środka nie wejdziesz. Poleciłbym Ci exc 400, swoją niestety sprzedaję ale nie wrzucę tu aukcji żeby nie być posądzonym o autoreklamowanie. Plusy to duża jak na hard enduro trwałość, moc nie zabije ale i nie zabraknie (na terenowych przełożeniach z 3 na koło poleci ale bez takiej agresji jak 450), idealne na początek ale i w dłuższej perspektywie się nie znudzi. To mój 4 motocykl, przelatałem 3 lata i gdyby nie okoliczności pozamotocyklowe jeździłbym dalej, więc chyba mogę z pewnością stwierdzić, że nie ma lipy. Fajne są też Yamahy WR (i 250 i 450) ale trzeba uważać, 5 zaworów - tytany - i ludzie lubią sprzedawać jak się kończą. W 20k z pewnością znajdziesz moto w dobrym stanie. Przede wszystkim zastanów się czy 2t czy 4t.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.