Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Rumunia


tudu

Rekomendowane odpowiedzi

14 minut temu, tudu napisał:

Witam wszystkich,

po przeczytaniu https://adamgrzesik.pl/reportaze/rumunia-motocyklem-fotorelacja-i-plan-tras/ mam ochotę wyruszyć w taką podróż. Chciałbym planować wyjazd na połowę czerwca.

Jakby ktoś był chętny proszę o info. Może uda zebrać się ekipę i jechać :)

Tranfogarska otwierana jest dopiero z dniem 30 czerwca. Tak przynajmniej było w tym roku.....

Oczywiście jestem chętny ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, waludi napisał:

Na początku lipca z kumplami planujemy głównie zaliczyć dwie trasy na T.

Z tym że noclegi na polu namiotowym więc i warunki będą bardziej spartańskie. 

Gdyby ci twój plan nie wypalił zawsze możesz przyłączyć się do nas, 

Ja bym się chętnie się wybrał.... więc jeśli mi nie wypali Bajkał to bardzo chętnie się dołączę. Oczywiście namiot jak najbardziej mi pasuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie opłaca się do Rumunii targać namiotów. Raz, że noclegi są tanie jak barszcz, a dwa że ze znalezieniem noclegu nie ma najmniejszego problemu.

No chyba, że ktos koniecznie musi w namiocie to rozumiem nocka w niższych partiach transalpiny czy fogarskiej, jak najbardziej spoko ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, waludi napisał:

Tylko gorzej jest jak się jedzie np. w 10 maszyn , wtedy trochę jest trudno znaleźć tak na szybko tyle miejsc do spania pod dachem.

A tak niczym ślimak zawsze dom mamy ze sobą 

No tak, jeżeli tak duża grupa, to mogą być problemy nawet w pensjonatach, wtedy namiot jak najbardziej. Biwakowanie i piknikowanie w Rumunii jest bardzo popularne. Widać to zwłaszcza w sezonie. Miejsce znalźć łatwo. Trzeba kierować się na hałdy śmieci ;)

Co do tras, to mogę jeszcze polecić Transraru.Mniej znana i nie tak spektakularna jak Transalpina i Transfogaraska, ale też sa fajne widoki i ruch skromniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...
11 godzin temu, powolny napisał:

Mam wolne na początku września ,czy to nie za późno na obie trans ?? chodzi mi o zapadanie zmroku , o której ?? Morze ktoś coś  ?? ,wiadomo do gór trzeba z respektem .

Wg mnie to dobry termin, dużo zależy od tego jak to zorganizujesz. Obydwu tras w jeden dzień raczej bym nie robił, to będzie męczarnia a nie przyjemność. Z kolei jedna dziennie spoko o ile nocleg będzie blisko i ruszysz się z wyrka w miarę z rana :) Natomiast powrót zajmuje dużo czasu, więc bardziej ekonomicznie spać jedną noc np Sebes, zrobić Transalpinę, zanocować gdzieś na południu i następnego dnia Transfogarską. W takim układzie ze słoneczkiem nawet we wrześniu nie powinno być problemów. Oczywiście pogoda to loteria, myśmy Transfogarską robili w tym roku w deszczu i mgle takiej, że jechał sznurek aut na awaryjnych, widoczność na 20-30 metrów. To od północy, po przejechaniu grzbietu było trochę lepiej, więc było warto mimo wszystko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ,Na razie czekam na namiary od znajomego na kimanko ,pierwsze w okolicach Tokaju ,drugie ,już gdzieś na mecie ,a na miejscu w planach coś w tym stylu 

https://www.google.pl/maps/dir/Transfăgărășan,+Rumunia/DN67C,+Rânca,+Rumunia/@46.0883357,22.1744896,8z/data=!4m16!4m15!1m5!1m1!1s0x474cddaa384c96af:0x50517e7abd608737!2m2!1d24.6250337!2d45.453372!1m5!1m1!1s0x474da2a7008cec25:0x7015a60d820d3863!2m2!1d23.6969157!2d45.2419229!2m1!2b1!3e0

, a co wyjdzie czas pokaże ...i myślę że fotki też :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien czy trasa dobrze mi się wyświetliła ale zaznaczony odcinek omija właściwą transalpinę która widokowo jest od miejscowości Novaci do skrzyżowania z drogą 7A. Pozostała część trasy 76C to głównie las z winklami. Zdarza się że jadący od strony Sebes zamiast przejechać ją całą odbijają na drogę 7 A na wysokości Obârsia Lotrului omijając nieświadomie najlepsze widoki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To na razie tylko link -jedna vel druga trasa .Mam dokładną mapę Rumunii z przewodnikiem i trasami ,tak że chyba dam radę ?? Tutaj chodziło mi tylko o przybliżone kilometry czy da się zrobić spokojnie jadąc i delektując się widokami ,czy nie .Wiem ,że 50 km w górach,to nie to samo co 50 na expresówce :) . Swoją drogą ,żeby trzeba było jechać 1000 km ,żeby przejechać te 200 ??? ,chyba jestem nienormalny ??? ,ale niech tak zostanie :) :) :) , ( a potem jeszcze curik ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na Transalpinie spędziłem cały dzień, Transfogaraska zajęła mi pół dnia. Oczywiście cały czas jadąc pewnie można skrócić to o połowę ale ciągłe przystanki na zdjęcia i filmy robią swoje ? No i dodam że warto przejechać 1000 w jedną stronę dla tych 200 ? Oby tylko pogoda dopisała ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.