Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Północne Włochy ,spokojny majowy objazd


powolny

Rekomendowane odpowiedzi

Moi mili :) , chodzi mi po głowie powtórka wyjazdu sprzed trzech lat po północnej części Italii .Wyjazd całkowicie ( w planach ) spokojny ,max 400 km / dobę ,we Włoszech drogami lokalnymi ,jak najwięcej widoczków i włoskiego klimatu .Po co piszę ?? ,nie po próżnicy ,może ktoś będzie miał ochotę się przyłączyć ,temat otwarty :) , prędkości choperkowe ,noclegi na polach namiotowych ( w większości już sprawdzonych ). Termin to koniec maja ,około 8 dni ,koszty ( sprawdzone ) + - 1500 złociszy( min) .Można oczywiście wydać dużo więcej ,ale ze mną nawet Yamaha 1900 mieściła się w 5 l .W planie morze ,Wenecja , drugie morze , j. Garda , Dolomity .Takie Włochy w pigułce , trasy przejechane przeze mnie ( w większości ) kilkakrotnie ,ale jestem zakochany w tym kraju i w muzyce A. Bocellego np. " Love in Portofino " ,które też jest w planie ,bo tam jeszcze nie byłem ,a chcę :) .Tego typu wyjazdy bardziej opłacają się w grupie np. 3 osobowej ,bo na campie płaci się tylko za jedną piazzolę i można ciut przyoszczędzić i kupić więcej winka na wieczorne ... rozmowy .Chętnych zapraszam do przemyśleń , może to szansa dla kogoś na ten " pierwszy raz " , potrzebny motocykl ,sprzęt kempingowy ,GPS i dobry humor . Wesołych ,świątecznych przemyśleń , all .

8PfdXOi1rvkT_IwlCSXPs2rywr2PTlP8Lx1RZFSQ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Myślałem o początku wyjazdu 18-19 maja ,ponieważ ostatniego maja wypada Boże Ciało , a jest to też wolny dzień w Austrii i w Niemcowni i wszystko na dwóch i nie tylko kółkach pędzi na Włochy i jest o wszystko ciężko i wszędzie ścisk jak na Krupówkach .QybPxxv7nyt7ULTQ22Brua9pwIhLmvsck7CjgzK5

 

https://photos.google.com/search/_tv_Filmy/photo/AF1QipOVHEb0AkiQK7ALtwtlw257t6dwEJxw2DlqAgLk

Dla tego myślę ,że nie będzie to zbyt wcześnie ,na południu powinno już być ciepło ,a jeszcze nie gorąco.Niestety później nie mogę ,bo w ruchu ciągłym szału z urlopem nie ma ,a w lipcu Bośnia czeka :) .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Cały czas myślę ,że aktualny chociaż życie troszkę zmieniło termin ,na początek czerwca ,no i w sobotę padł mi motor ,którym chciałem jechać ,ale na szczęście jest jeszcze zapasowy w garażu :) . Tylko nie chcąc nikomu psuć humoru podczas wyjazdu ,opiszę mój feler ,otóż lubię być w drodze i jadę ( nawet autostradą ) 90-100 ,w ciekawych i ładnych miejscach zatrzymuję się i robię zdjęcia .Ot taki lans w południowym kraju , na camp przeważnie docieram około 19-20 ,bo tam to już tylko papu ,tutu i ...nyny .Włóczęga ze sporą dozą spontanu ,jest kilka miejsc ,które chcę zobaczyć ,przejechać ,około 3k w około tydzień  ,jak mi w robocie z urlopem wypali ,bo praca w ruchu ciągłym jest też spontanem :( .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Temat ożywa :) , ostatniego maja mam taką imprezę rodzinną ,na której wypada być ,ale potem urlopik klepnięty ( o ile coś w ruchu ciągłym może być pewne :( ) .Plan wyjazdu jest (mniej więcej) taki : Wyjazd w sobotę po południu i nocleg na campie za Brnem ,nd. przejazd nudną autobaną przez Austrię i spanie (jak deszcz) to Klagefurcie ,ale lepiej w Tolmezzo , pn. spokojnie przez Cortinę ,i bokami przez przełęcze w okolice Bormio ( może jakiś wyjazd kolejką ?? )VZEVmxNpfkHWUEi6QtPJTW3O5MbDr6clwtlFM2e9

wt. przejazd przez Stelvio nad jeź. Como ,śr. przejazd do Portofino ( krótkie zwiedzanie) i via Aurelia ( wzdłuż brzegu ) w okolice Cinque Terre ,lub dalej w okolice Wenecji ,albo gór ?? ,wyjdzie w praniu .No i powrót w zależności od opcji około soboty .Alpy są super ,ale po tylu winklach nie wiem czy będę miał jeszcze siłę w ręcach :) .Gdyby pogoda w Alpach była dupiata ,to można jechać od" dupy strony ",marzy mi się lajtowa wycieczka ,bo przez ostatnie lata było na ostro ,a ja się starzeję :o) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jadejszła wielkopomna ... :) ,tak czas oczekiwania minął , za parę godzin wyruszamy pobujać się troszkę po Italii . Plan ogólnie nakreślony ,będzie modyfikowany w zależności od ... pogody . Jednak jak ostatnio zauważyłem ,to większość prognoz można opisać ... abo bydzie piknie ,abo bydzie dysc ??? ... :motor:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim ,za życzenia dobrej zabawy icon_e_wink.gif ,. Wypad mega udany , w deszczu wyjeżdżaliśmy z Wodzisławia , potem popadało na Stelvio (zaliczony zjazd w ulewie _boisie.gif),w nocy w Rapallo i wczoraj w Lido co skłoniło nas do spróbowania dotarcia do domku od strzału i ... po 13 h w drodze ... taram _hura.gif . Pogoda ,poza tym, iście południowa ,ponad 3k nakręcone ,z czego co najmniej tysiąc z lewa ,na prawo icon_green.gif . Nie brakowało okazji do przyszlifowania i umiejętności i ... podnóżków . Dzięki za towarzystwo w drodze i wyrozumiałość dla nawigacji icon_rotfl.gif . Gdyby ktoś chciał przeżyć ,może pierwszy raz , prawdziwą motocyklową przygodę ,chętnie pomogę zaplanować takową i przygotować się do niej ,oczywiście za darmo ,a dowiedziałem się ile za to kasują firmy icon_mur.gif ,a można na prawdę nie drogo i z uśmiechem . Opis ze zdjęciami wkrótce ,teraz muszę ogarnąć moto ,bo za miesiąc Bośnia i Hercegowina . Show must go on buttrock.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dobry początek dwa pierwsze dni .Zdjęć jeszcze niewiele ,bo tą droga to już enty raz ,ale zawsze cieszę się ,że to już .Wszystkim przekraczającym granicę w Villach ,polecam zjechać na pierwszym zjeździe we Włoszech tj. w Tarvisio i jechać drogą normalną tutaj link (stary ),ale jest to jedna z moich ulubionych włoskich tras .https://photos.google.com/search/_tv_Materiały wideo/photo/AF1QipODYjGOOiDg-JpOx_O-So0t0uBPwiqp-ZQVMKtr.

Natomiast zdjęcia z naszej wycieczki są tutaj

https://photos.google.com/share/AF1QipMg94S3MMyRLeX4E5Lvxo_E7LfXemxxVbsjBcjw-YQpAYvigQiifq7K4Pphd-K54w?key=MF9DY2xYaVcyUkgyUVFYZkpDQW1jY2JWX0M2ZkZn

Ostatnie zdjęcie z Portofino miało być na str. tytułowej ,ale mi nie wyszło .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tam na całe ,ja zakochałem się w ichniejszym klimacie pięć lat temu i szczęśliwie w tym roku piąty raz z rzędu bujałem się na włoskich winklach  :) .Najlepsze jest to ,że lato dopiero się dzisiaj zaczęło ,a urlop przede mną . Znajomi troszkę się burzą ,jak mówię ,że we Włoszech laska na różowym Piaggio jeździ lepiej od nas ,ale później przyznają rację .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jeden by się zdziwił jak miejscowi jeżdżą skuterami, także kobiety, ale z drugiej strony to gdzie my mamy się nauczyć winklowania, patrząc na stojące motocykle to prawie każdy ma tutaj zamknięte opony, nikt nie boi się składać bo asfalt jest czysty i bez kolein. Ja natomiast doświadczony naszymi realiami zawsze zostawiam sobie duży margines bezpieczeństwa na wypadek jakiejś niespodzianki w środku winkla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 7 miesięcy temu...

Dobrze mieć znajomych ,bo można się dużo dowiedzieć :) . Trzy razy byłem nad Gardą i trzy razy szczena mi opadała ,a ostatnio zostałem uświadomiony ,że jeszcze mało co tam widziałem . Otóż z okolic Limone prowadzi droga na "tarasy grozy" . Sprawdziłem ,i wiem co chcę zobaczyć w maju :) . SP 38 ,bo o tę drogę chodzi ,ścigał się nią 007 w jednym z ostatnich filmów . Myślę ,że chociaż nie mam wszystkich jego licensji ,to przejechać się mogę 

 Znalazłem filmik ,który tylko mnie utwierdził w planach .Byle do maja .

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.