Jump to content
Forum Śląskich Motocyklistów

Praca


mandrato

Recommended Posts

Witamy w "dorosłym " świecie .Niestety już od dawna sam tytuł nie daje pracy ( no chyba ,że z nadania :) ) . Gdybym mógł (nieśmiało ) coś doradzić ,to zapomnij ostatnie 2 ,albo i 5 lat .Zatrudnij się w renomowanej firmie budowlanej i od podstaw poznawaj swój zawód . Z czasem na pewno trafi się jakiś projekt do przerobienia ,coś doprojektować i to Ty będziesz musiał przekonać szefa ,że zrobisz to najlepiej ,a jak zrobisz raz i drugi ,to z czasem może będziesz mógł nawet stawiać warunki ;) ,albo sam zostaniesz Szefem .Powodzenia .

PS 

z tym woskiem ,to było dobre :) 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Jeśli zależy Ci na pracy w zawodzie, kombinowałabym coś ze stażem. Kasa nieduża, ale jak załapiesz się w zawodzie i pokażesz, że Ci zależy i coś z Ciebie będzie, jest spora szansa, że po stażu znajdziesz zatrudnienie w firmie.  A jeśli nie to zostaje Biedronka ;)  Tam taki kryzys pracowniczy, że przyjmują z pocałowaniem ręki :P

Link to comment
Share on other sites

Ale bujanie... Dla architektów jest pełno roboty bo masz i przemysł i cywilne budownictwo i w urzędach czy administracji możesz robić...  Wszystko zależy ile kasy chcesz na początek dostać.

Nie wiem czy wszyscy tutaj marudzą? Na każdym kroku? Mnie to ciągle zastanawia.... 

No ale tego jeszcze w sezonie zimowym nie grali ? "znajdź chłopu pracę"

Link to comment
Share on other sites

Nie do końca się zgodzę z tym, że po architekturze nie ma pracy. W wielu firmach poszukują osób, które potrafią projektować budynki. Jest tylko jeden problem: w dzisiejszych czasach nie jest potrzebny stricte architekt, tylko raczej projektant, który ogarnie design obiektu i dodatkowo zrobi potrzebne rysunki techniczne. Jeśli jednak nie czujesz się dobrze w branży budowlanej, to może zainteresuje Cię oferta pracy dla dealera BMW. Na stronie http://www.praca-dealerbmw.pl/home/oferty-pracy/ znajdziesz sporo ofert pracy jako sprzedawca, technik, bądź też specjalista ds. produktu w salonach BMW. Warto sprawdzić :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...
43 minuty temu, fcrist napisał:

Jeżeli podejmujesz pracę, warto pamiętać o tym, że musisz rozliczyć się z Urzędem Skarbowym. Na stronie internetowej https://esanok.pl/2021/rozlicz-swoj-pit-bez-najmniejszego-wysilku.html znajdziesz artykuł, z którego możesz dowiedzieć się, jak rozliczyć swój PIT bez najmniejszego wysiłku. W skrócie polega to na skorzystaniu z darmowego programu online do rozliczania się z Urzędem Skarbowym, który ma bardzo wiele zalet. Możesz to zrobić bezpośrednio z domu i dzięki takiemu programowi unikniesz wszelkich błędów.

Lubisz odgrzewane kotlety ?;) Zajrzyj na date ostatniego wpisu.:)

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Musisz sobie dobrze rozeznać temat. Posprawdzać na różnych stronach czy forach na co w Twojej okolicy jest parcie, jakich specjalistów brakuje na rynku pracy w Twoim mieście. Ja na przykład jestem z Katowic i pierwszy lepszy link jaki znalazłam: https://www.infokatowice.pl/2022/03/10/praca-w-katowicach-jakich-specjalistow-brakuje-na-rynku-pracy/ . Już mam jakieś podstawy od czego zacząć. Niestety w Twoim przypadku zmiana branży może być konieczna.

  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.