Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Praca


mandrato

Rekomendowane odpowiedzi

Witamy w "dorosłym " świecie .Niestety już od dawna sam tytuł nie daje pracy ( no chyba ,że z nadania :) ) . Gdybym mógł (nieśmiało ) coś doradzić ,to zapomnij ostatnie 2 ,albo i 5 lat .Zatrudnij się w renomowanej firmie budowlanej i od podstaw poznawaj swój zawód . Z czasem na pewno trafi się jakiś projekt do przerobienia ,coś doprojektować i to Ty będziesz musiał przekonać szefa ,że zrobisz to najlepiej ,a jak zrobisz raz i drugi ,to z czasem może będziesz mógł nawet stawiać warunki ;) ,albo sam zostaniesz Szefem .Powodzenia .

PS 

z tym woskiem ,to było dobre :) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zależy Ci na pracy w zawodzie, kombinowałabym coś ze stażem. Kasa nieduża, ale jak załapiesz się w zawodzie i pokażesz, że Ci zależy i coś z Ciebie będzie, jest spora szansa, że po stażu znajdziesz zatrudnienie w firmie.  A jeśli nie to zostaje Biedronka ;)  Tam taki kryzys pracowniczy, że przyjmują z pocałowaniem ręki :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale bujanie... Dla architektów jest pełno roboty bo masz i przemysł i cywilne budownictwo i w urzędach czy administracji możesz robić...  Wszystko zależy ile kasy chcesz na początek dostać.

Nie wiem czy wszyscy tutaj marudzą? Na każdym kroku? Mnie to ciągle zastanawia.... 

No ale tego jeszcze w sezonie zimowym nie grali ? "znajdź chłopu pracę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca się zgodzę z tym, że po architekturze nie ma pracy. W wielu firmach poszukują osób, które potrafią projektować budynki. Jest tylko jeden problem: w dzisiejszych czasach nie jest potrzebny stricte architekt, tylko raczej projektant, który ogarnie design obiektu i dodatkowo zrobi potrzebne rysunki techniczne. Jeśli jednak nie czujesz się dobrze w branży budowlanej, to może zainteresuje Cię oferta pracy dla dealera BMW. Na stronie http://www.praca-dealerbmw.pl/home/oferty-pracy/ znajdziesz sporo ofert pracy jako sprzedawca, technik, bądź też specjalista ds. produktu w salonach BMW. Warto sprawdzić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
43 minuty temu, fcrist napisał:

Jeżeli podejmujesz pracę, warto pamiętać o tym, że musisz rozliczyć się z Urzędem Skarbowym. Na stronie internetowej https://esanok.pl/2021/rozlicz-swoj-pit-bez-najmniejszego-wysilku.html znajdziesz artykuł, z którego możesz dowiedzieć się, jak rozliczyć swój PIT bez najmniejszego wysiłku. W skrócie polega to na skorzystaniu z darmowego programu online do rozliczania się z Urzędem Skarbowym, który ma bardzo wiele zalet. Możesz to zrobić bezpośrednio z domu i dzięki takiemu programowi unikniesz wszelkich błędów.

Lubisz odgrzewane kotlety ?;) Zajrzyj na date ostatniego wpisu.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Musisz sobie dobrze rozeznać temat. Posprawdzać na różnych stronach czy forach na co w Twojej okolicy jest parcie, jakich specjalistów brakuje na rynku pracy w Twoim mieście. Ja na przykład jestem z Katowic i pierwszy lepszy link jaki znalazłam: https://www.infokatowice.pl/2022/03/10/praca-w-katowicach-jakich-specjalistow-brakuje-na-rynku-pracy/ . Już mam jakieś podstawy od czego zacząć. Niestety w Twoim przypadku zmiana branży może być konieczna.

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.