Jump to content
bankus

Jakie piwo?

Recommended Posts

Ostatnio rozsmakowałem się w żywieckim APA. Zacząłem wyszukiwać na rynku różne APA lub IPA, ale żywiecki produkt moim zdaniem to produkt wiodący wśród tych piw.
Piwo to ma charakt. smak, podeszło mi może ze wzgl. na znudzenie klasykami, ale aromat , mocna goryczka i silna nuta cytrusowa, która kojarzy mi się z uwielbianym grejfrutem spowodowały, ze codziennie wieczorkiem raczę się jedną APĄ,celebrując ja w odpowiednim szkle :)

Zachęciła mnie do tego piwa nieostrożność - zamówiłem sobie to piwo w pubie na Mariackiej nie patrząc na cene....no i skasowali mnie ponad 2 dychy !! Może dlatego tak mi zasmakowało, ale po latach picia klasyków, ostatnio trochę Warki i piw ciemnych, przyszło już może znużenie klasycznymi smakami.

Pewnie każdy zna jakiś ciekawy wynalazek piwny to może się tu podzielmy ta wiedzą :)

Ostatnio tak z ciekawości kupiłem Raciborskie..browar Racibórz. ..i musze przyznać ze naprawdę dobre piwko,są różne warianty np Raciborskie zielone i faktycznie jest zielone :P

racja..Raciborskie jest dobre...mały browar na ogół ma dobrą produkcję nie skażoną chemią i wszelkiej maści przyspieszaczami. Mnie najbardziej podchodzi Raciborskie rżnięte :) 

Kilka lat temu w okolicy Raciborza można było je kupić za ok. 2 zł. Teraz w moim Auchanie blisko 5 zł.

Komes Barley Wine - Kupione z zamiarem wypicia po 3 latach ale nie wytrzymałem i w ten sam dzień zostało otwarte.:D Moc potężna ale nie wyczuwalna, lekko słodkie i ciut gorzkie. Jak się zanurzy w smaku to można wyczuć wiele ciekawych kompozycji. Na chwilę obecną moje piwo number one. :wub:

Jak ktoś lubi ciemne to Komesy są ciekawą propozycją, mi szczególnie podchodzi ten z niebieską etykietą, nie pamiętam nazwy. Z jasnych faktycznie Raciborskie sympatycznie się popija. Zdrówko ;)

Polecam piwo Książęce z browaru Lwówek Śląski, a jak ktoś lubi słodkie to bodajże w "biedrze" było dobre piwo na miodzie gryczanym, nazwy browaru nie pamiętam. 

Smacznego :P

Zwykły Żywiec, Carlsberg, Budweiser, Licher export, Grolsch, Zlaty Bażant, Guiness, Bishops Finger - wszystkie tylko z butelki.

Kiedyś tylko Tyskie ponad wszystkie, teraz różne zależy czy po obiadku to raczej zwykły ful do delektacji to raczej APA albo Saison albo Porter Żywca

kiedyś byłem fanem tyskiego, ale wydaje mi się że poszli w dół z jakością (a może po prostu przesyt).

Z popularnych piw polecam czarną Warke. Ona ma chyba najbardziej esencjonalny smak piwa z lekką słodyczą, a wbrew pozorom nie jest to piwo mocne pomimo że czarna etykieta. Po wypiciu tej Warki, inne masowej produkcji piwa wydają mi się bez smaku.

W dniu 15.11.2017 o 10:31, bankus napisał:

Ostatnio rozsmakowałem się w żywieckim APA. Zacząłem wyszukiwać na rynku różne APA lub IPA, ale żywiecki produkt moim zdaniem to produkt wiodący wśród tych piw.
Piwo to ma charakt. smak, podeszło mi może ze wzgl. na znudzenie klasykami, ale aromat , mocna goryczka i silna nuta cytrusowa, która kojarzy mi się z uwielbianym grejfrutem spowodowały, ze codziennie wieczorkiem raczę się jedną APĄ,celebrując ja w odpowiednim szkle :)

Zachęciła mnie do tego piwa nieostrożność - zamówiłem sobie to piwo w pubie na Mariackiej nie patrząc na cene....no i skasowali mnie ponad 2 dychy !! Może dlatego tak mi zasmakowało, ale po latach picia klasyków, ostatnio trochę Warki i piw ciemnych, przyszło już może znużenie klasycznymi smakami.

Pewnie każdy zna jakiś ciekawy wynalazek piwny to może się tu podzielmy ta wiedzą :)

pracowalem na magazynie żywca i pamietam jak te piwa wchodzily tak czuc nutke cytryny  wszytskie nowosci zwiazane z piwe byly mi znane lecz nie polecam pic piwa z przemyslowych browarów lepiej zaglebic sie i poszukac w lokalnych piwach , IPA APA kusi tez niską cena 3-4 zl za piwo to butelkowe to cena dobre polecam chmielowe piwo SPIŻ juz nie pije alkoholu ale te piwo pozostanie moim wiernym piwem smak bez porownania do kogos to lubi chmiel a nie sód jeczmiennny 

1 godzinę temu, Pawel91 napisał:

pracowalem na magazynie żywca i pamietam jak te piwa wchodzily tak czuc nutke cytryny  wszytskie nowosci zwiazane z piwe byly mi znane lecz nie polecam pic piwa z przemyslowych browarów lepiej zaglebic sie i poszukac w lokalnych piwach , IPA APA kusi tez niską cena 3-4 zl za piwo to butelkowe to cena dobre polecam chmielowe piwo SPIŻ juz nie pije alkoholu ale te piwo pozostanie moim wiernym piwem smak bez porownania do kogos to lubi chmiel a nie sód jeczmiennny 

Czemu nie polecasz?...co do bezalkoholowych to jak już to wypije karmi...wszystkie inne lechy free,żywce 0% i inne dziadostwo to  badziewie i nadaje się do badziewia :P

1 godzinę temu, bankus napisał:

wiem ze tego dużo ale chodziło mi o to które najbardziej przypomina piwo alkoholowe. Z moich spostrzeżeń to chyba Bavaria :)

Tyskie bezalkoholowe ostatnio popijałem i dałem radę :)

grzane np. Tatra lub Warka zwykła czerwona, z goździkiem i pomarańcza... grzeje sie, ale nie gotuje, na wolnym ogniu do pierwszego bulknięcia, najlepsze, poza domem rzecz jasna, piłem w knajpie w Bukowinie, zimą smakuje podwójnie :D

20 godzin temu, ETZ napisał:

Czemu nie polecasz?...co do bezalkoholowych to jak już to wypije karmi...wszystkie inne lechy free,żywce 0% i inne dziadostwo to  badziewie i nadaje się do badziewia :P

Popieram "lodowate" karmi jest idealne, zwłaszcza w upalne lato :D

Z reszty bezalkoholowych to czasami Carlsberg. 

W dniu 15.11.2017 o 16:35, KrzysiekG napisał:

Jak ktoś lubi ciemne to Komesy są ciekawą propozycją, mi szczególnie podchodzi ten z niebieską etykietą, nie pamiętam nazwy. Z jasnych faktycznie Raciborskie sympatycznie się popija. Zdrówko ;)

No przeczytałem i kupiłem tego niebieskiego i własnie go testuje. Musze powiedzieć że nieczego sobie. Piszą na nim, że on dojrzewa w butelce nawet do 18 m-cy i w zależności kiedy go otworzysz będzie smakował inaczej, bo powtórna fermentacja przebiega w butelce - ciekawostka :)