Jump to content
Sign in to follow this  
Delfi

Royal Enfield

Recommended Posts

Szacun panowie za poczucie humoru :) . Wracając do tematu to ten Royal serio mi zamieszał ,a oglądając ofertę dystrybutora zobaczyłem te wózki boczne i na chwilkę byłem w niebie .Wprawdzie na tegoroczny wyjazd do Portugalii ( z żoną ) specjalnie kupiłem Shadowkę ,ale na co dzień śmigam najchętniej chińskimi motorkami mam 125 i 250 ,które palą 2,5 l/100 i bez problemu i awarii robią dzienne przebiegi rzędu 500 - 800 ( moje max ). Choper ,lub klasyk to jestem JA ,i dlatego zainteresowałem się w tym roku na Wiślaczku  Royalem ,o którego troszkę podpytałem właściciela ,a ten post troszkę mnie oświecił .

iSpqJlR2SJq5h56v7a8yxGBNN8yAqrD-Q9tsshdE

Reszta zdjęć :https://photos.google.com/share/AF1QipMIFv-djNasx7NZAbUYlI0GqN3m3UpSWz4QAdr85EPuvZmplixUI-l4H4Fe6U4sIA?key=MGNneWh3ZkJONWI3QkQwa0tFd2I4M1duMVRmYkd3 .

Wiem ,że mułowaty i w ogóle ,ale to właśnie mój styl ,Powolny :) ,a z koszem (jako trajka ) jak już nie będę umiał utrzymać równowagi to kto wie ?? zegar tyka  :-0 (niestety ) .

15 minut temu, powolny napisał:

Wracając do tematu to ten Royal serio mi zamieszał

Ja już sprawdziłem motoscout i mobile.de :) Benzynowe używane od 2000 €, diesle od 6000 €.

ja przepraszam ze sie tak wtrącam koledzy, ale nie widze tu jeszcze nic o SR500, ja wiem ze temat to angliki i w ogóle sorry ze wspominam o czymś takim jak japonczyk, ale moze zapomnieliscie koledzy albo może tez część kolegów nie wie jeszcze, ze yamaha wyprodukowala kawał niezawodnego i naprawde ładnego klasyka, otóż SR500 śmiem twierdzić, że bije na łeb wasze enfieldy i triumphy prostotą wykonania, łatwością naprawy i niezawodnością w podróży... co prawda ostatnia nowa zjechała chyba ze 20 lat temu, ale zapewniam Was koledzy, że można znaleźć jeszcze niejeden prawie idealny egzemplarz, o ile oczywiście komuś chce się szukać.

pozdrawiam z pieknych Katowic

Zapominasz o prostocie WFMki. Zabytek, klasyk, kultowy, prosty w konstrukcji i eksploatacji :)

7 godzin temu, becker napisał:

w zasadzie WFMka to prawie motorower, ale poza tym święta racja, prostsza chyba była tylko WSKa :) za to mniej klasyczna

WSK to full wypas; np Kobuz albo Perkoz

na WFM tylko siedziałem, bo za maly bylem na jazdy ale WSk juz jezdziłem i prościej rozbierało sie tylko motorynke ;) ... no WFMki nigdy nie rozbierałem, ale chcialem błysnąć :D

Ja tez mam zdjecie na WFM-ce od mojego taty.

Pzmietam jak rodzice jezdzili z nami,ja na baku siedzialem potem tata siostra 3 lata starsza odemnie siedziala pomiedzy rodzicami, i na koncu mama.

• Like 1

5 godzin temu, Walgav napisał:

No to kurcze pochwalcie się takimi pamiątkami :)

No i tu jest problem, bo na forum bezpośrednio się nie da, a nie jestem zarejestrowany na żadnym portalu ze zdjęciami i nie zamierzam się rejestrować.

Jak miałem dziesięć lat, to dostałem od znajomego rodziców starą pordzewiałą WFM-kę. Pchaliśmy ją z kolegą z ogródków działkowych do warsztatu mojego ojca :) Ciężko było:)

Ja wyjechałem do rodziny na wakacje, a mój ojciec zajął się przywróceniem WFM-ki do życia :) Jak przyjechał mnie odebrać z wakacji, to w osobówce przywiózł motocykl....jako zestaw do samodzienego montażu:) To były czasy, po całych dniach brusiłem po wiejskich drogach :)

Niestety nie mam żadnych zdjęć z tego okresu.

Mam zdjęcie, mojej żony jak siedzi na WSK swojego dziadka, może miała wtedy z dwa latka ;)

Kilka lat temu odnaleźliśmy tą WSK-ę w szopie dziadka :) Ja tego nie chciałem, bo nie za bardzo interesuje mnie rodzima motoryzacja, dlatego oddaliśmy ją koledze.

Kolega pięknie zaopiekował się tym sprzętem :)

L_GH8JcY3PNDGEXux76QbJCWvVCUZh1ewIsfukz-

A tak wygląda teraz od momentu wyprowadzenia z szopy....stan był agonalny....

QP_EYLQLiEfBqiH3Bn8-J9jKZIxkb2n1Rr620RBl0WnDQ87j-rfVbQYK_to3bheWYPhVmAinionfga0d

Mój kolega ok. 1980 kupił w Katowicach WSK Kobuz. Motocykl był nowy, czterobiegowy 175, ale miał suchy akumulator, a w sklepie koło kina Rialto nie mieli elektrolitu. Pchaliśmy go do Chorzowa Starego na plac Jana :) . Wzdłuż WPKiW po chodniku. Pod górę pchaliśmy, z góry kolega zjeżdżał, a ja za nim biegełm :D

Mój Tata i ja  

Moi kuzyni