Jump to content
Sign in to follow this  
Delfi

Royal Enfield

Recommended Posts

Mój stary kolega miał i sprzedał. "Chciałem mieć anglika jednocylindrowego, miałem, sprzedałem i ... chwała Bogu koniec z tym"

5 minut temu, bankus napisał:

no tak....angielskie to w dobrym tonie, ale z praktycznego pktu widzenia to same kłopoty, tak moto jak i puszki :)

Na czym opierasz takie twierdzenie ?

Rozumiem że miałeś, jeździłeś.

to dość powszechna wiedza, nawet Clarkson swojego nie chwali wiedząc że brytyjska motoryzacja dość awaryjna jest :)

Moto brytyjskiego nie miałem, ale lubie czytać )

Wszystko zależy czego się oczekuje od motocykla . Na tegorocznym "Wiślaczku" poznałem gościa ,który woził się taki cudem ( piszę bez kozery ,bo mnie motocykl zauroczył ) i nawet mam fotkę jak się przymierzyłem :) .Jest to niewątpliwie moto ,które w epoce smukłych plastików zawsze będzie zwracało uwagę ,bo jest po prostu inny ,ciekawy ,troszkę przekombinowany ,ale ... taki angielski . Pisząc angielski nie piszę o ewentualnych błędach konstrukcyjnych ( z tej strony go nie znam ,bo nie miałem ) ,ale o stylu ,takim ... dżentelmeńskim ,może trochę jak 007 ,lub Fileas Foog .Mnie osobiście królewski motocykl zauroczył i chętnie przygarnął bym go do swojej stajni ,jednak chyba bardziej jako motocykl do przejażdżki wkoło komina z szczyptą ,nieskromnego lansu ;) . Te wszystkie dźwigienki ,cięgiełka na pewno właściciel musi go znać i potrafić doregulować ,podciągnąć i po objawach dochodzić gdzie go boli ... ot taki motocykl z duszą .

11 godzin temu, bankus napisał:

no tak....angielskie to w dobrym tonie, ale z praktycznego pktu widzenia to same kłopoty, tak moto jak i puszki :)

A to ciekawostka :)

12 godzin temu, bankus napisał:

to dość powszechna wiedza, nawet Clarkson swojego nie chwali wiedząc że brytyjska motoryzacja dość awaryjna jest :)

Moto brytyjskiego nie miałem, ale lubie czytać )

No to poczytaj moją wypowiedź bo ja miałem i jeździłem (a nawet jeszcze mam).

Triumph Daytona 675 cztery albo pięć lat jeździłem, mocno eksploatowany i zero problemów, jedyna awaria to pęknięta sprężynka gdzieś tam przy biegach.

W mojej ocenia bardzo dobry sprzęt a i dostępność części zadowalająca, po ślizgu dekiel znalazłem w ciągu 15 minut na allegro za przyzwoitą cenę,

Szczerze polecam

Dokładnie to takie cudo :wub:  Pochodzenie angielskie, ale produkcja Indie:)

Nie chcę pchać się stricte w typowego klasyka, a i dostać takiego to wyższa sztuka. Myślę bardziej o współczesnej produkcji retro, motocykl wyglądem zbliżony do klasycznych angielskich maszyn z lat pięćdziesiątych. 

Continental GT 535, ewentualnie Bullet C5 Classic. Tak motocykl typowo do spacerowej jazdy, a i na dłuższe wypady też, choć z prędkością spacerową. No niestety po rozwaleniu dwóch sprzętów, rodzinka do pasji nastawiona jest sceptycznie, a i mojej głowie przyda się statecznik :D 

55.jpg

• Like 1

Nie powiem ze wszystkie angole robia problemy ale ja mialem fabrycznie nowy szrot i sie wyleczylem.Nie bede pisal co mialem bo nie chce nikogo urazic.

A moze kawe w800

Bildergebnis für kawasaki w800

No ładna kawka :) Ale słyszałeś ja mruczy Royal? Muzyka dla uszuB) Chciałbym by ptaszyna ładnie wyglądała, fruwał i śpiewała :D 

3 godziny temu, Taurus napisał:

Nie powiem ze wszystkie angole robia problemy ale ja mialem fabrycznie nowy szrot i sie wyleczylem.Nie bede pisal co mialem bo nie chce nikogo urazic.

Fabrycznie nowy szrot możesz w każdej stajni trafić.

4 godziny temu, Delfi napisał:

A masz do opchnięcia?

Nie, ale jakbym takiego cudoka miał, to bym nie sprzedawał :).

30 minut temu, accord napisał:

Fabrycznie nowy szrot możesz w każdej stajni trafić.

Swieta racja ,tylko ze ja nie bylem sam jedyny.Pare kolesi z ktorymi latam mieli inne modele z tej samej stajni i tez nie byli szczesliwi ;) no ale jak sie to mowi ,nieszczescia chodza parami :D

Każdemu zdarzają się przypały nawet tym największym, motocykle psują się wszystkie nawet niezniszczalne hondy ;) Trzeba tylko pamiętać, że np, jak taki Triumph produkował motocykle, to pan Honda jeszcze nawet nie produkował pierścieni tłokowych :D

Ja mam Triumpha, nalatane ma 121000km i nie narzekam ;)

12 godzin temu, Wicher napisał:

mam Triumpha i nie narzekam ;)

Tylko ta nazwa ,bardziej się kojarzy z damską bielizną z wyższej półki ;) ,ciekawe co robili prędzej ?? .To Royal E... brzmi troszkę lepiej .

4 godziny temu, powolny napisał:

Tylko ta nazwa ,bardziej się kojarzy z damską bielizną z wyższej półki ;) ,ciekawe co robili prędzej ?? .To Royal E... brzmi troszkę lepiej .

Niby tak,ale więcej lasek wyciąga na dobę niż inne marki:)Dziewczyny chca sie fotografować,staniki zrzucają na widok Triumpha:)

3 godziny temu, Wicher napisał:

Niby tak,ale więcej lasek wyciąga na dobę niż inne marki:)Dziewczyny chca sie fotografować,staniki zrzucają na widok Triumpha:)

ooo.

Mam nowe okulary,chyba kuppie triumpha.:D