Skocz do zawartości
Pandik

Rumunia - Mołdawia - Odessa - czerwiec/lipiec 2018

Rekomendowane odpowiedzi

Ja planuję coś podobnego ale bez Mołdawii, za to z większą ilością BG. Warto się pchać do Bukaresztu? Jest tam coś ciekawego, bo korki i duży ruch to na pewno..?

Jak masz jakieś fajne miejsce nad morzem to się podziel, też chciałbym się zamoczyć w Czarnym  ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie wiem czy warto się pchać do Bukaresztu ale stolica to stolica i odhaczył bym sobie kolejną na mapie, korki pewnie jak to w dużym mieście no ale lecimy na o2o.
Tak samo Mołdawia, chciałbym podjechać tak dla hecy bo jak pisze Bankus, rzeczywiście tam nic nie ma (ale jest klimatyczny hotel Kosmos i winnice ;)).
Nigdy jeszcze nie byłem nad Morzem Czarnym to i miejscówek nie znam, plan mam taki aby jechać bez noclegów i na bieżąco zaklepywać przez booking.

Jeżeli się uda to pojedziemy tą samą ekipą jak w tym roku na Bałkany. Ekipa konkretna, radosna i zdeterminowana czyli zmartwieniem może być tylko pogoda.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

No to daj znać jak coś fajnego znajdziesz i sprawdzisz na miejscu :) Ja jeszcze nie jestem pewien terminu, może jak Wy ale może się też coś obsunąć, to chętnie skorzystam z podpowiedzi. My planujemy zaliczyć w RO przełomy Dunaju, od granicy z Serbią, w zeszłym roku się nie udało a ponoć pięknie tam...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witajcie, cóż myślałem o Gracji prze Wenecję , dalej prom .. i powrót przez Bułgarię .... ale zobaczymy jak temat będzie się rozwijał. W zeszłym roku myślałem ... -chciałem Grecje ale finalnie pojechaliśmy z kumplami do Albanii.. ale może ... czas pokaże .

jaki planowany termin termin  ??? 

adam

Gliwice

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
W dniu 2.11.2017 o 14:45, staszek_s napisał:

No to daj znać jak coś fajnego znajdziesz i sprawdzisz na miejscu :) Ja jeszcze nie jestem pewien terminu, może jak Wy ale może się też coś obsunąć, to chętnie skorzystam z podpowiedzi. My planujemy zaliczyć w RO przełomy Dunaju, od granicy z Serbią, w zeszłym roku się nie udało a ponoć pięknie tam...

Pięknie i warto tam zajrzeć ;)

My w tym roku prawdopodobnie powrócimy do Romunii, pokręcimy się w okolicach Morza Czarnego, może zaliczymy rozlewiska delty Dunaju, Bułgaria też pewnie wpadnie, ta Mołdawia dała mi do myślenia, ale to się zobaczy :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Cześć. Wstępny termin to dwa tygodnie od 09 lipca ale to tylko plan. Założenia takie że jak najprędzej nad Morze Czarne i tam relaks właściwy, potem elegancko do Odessy na 2-3dni i w drodze powrotnej Mołdawia oraz wesoły cmentarz w Rumunii.

https://goo.gl/maps/Z59Yg81REHu

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Fajny plan, my będziemy trochę później, po 22 lipca. Ja wolę jechać przez Słowację, darmowe autostrady i widoki na tatry gratis :) Nie płacę już wtedy za winietkę w HU tylko jadę poza autostradami.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
2 godziny temu, staszek_s napisał:

Fajny plan, my będziemy trochę później, po 22 lipca. Ja wolę jechać przez Słowację, darmowe autostrady i widoki na tatry gratis :) Nie płacę już wtedy za winietkę w HU tylko jadę poza autostradami.

No latało się i tak ;) Może też inaczej polecimy i padnie na Ukrainę (tylko paszporty wyrobić). Drogi gorsze ale paliwo prawie darmo :P no i noclegi taniocha.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Fajny plan, uważajcie tylko w Salonikach - byłem tam puszką zapamiętałem niezły burdel na drogach, trzeba mieć oczy naokoło głowy...

Ja mam ochotę na powrót z BG przez Serbię, Czarnogórę i BiH, jeszcze nie rozplanowałem dokładnie czy się czasowo wyrobimy.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Rozważam  wypad na Rumunię ale wyprawa mała by trwać 5-6 dni najlepiej od czwartku do środy jeżeli ktoś rozważa takie warunki to proszę pisać :) 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
2 godziny temu, eddie_night napisał:

Rozważam  wypad na Rumunię ale wyprawa mała by trwać 5-6 dni najlepiej od czwartku do środy jeżeli ktoś rozważa takie warunki to proszę pisać :) 

Plan jest taki że jedziemy w czwartek 12go tak więc zapraszam, pojedziesz sobie z nami do Rumunii :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
W dniu 29.01.2018 o 09:00, staszek_s napisał:

Fajny plan, uważajcie tylko w Salonikach - byłem tam puszką zapamiętałem niezły burdel na drogach, trzeba mieć oczy naokoło głowy...

Ja mam ochotę na powrót z BG przez Serbię, Czarnogórę i BiH, jeszcze nie rozplanowałem dokładnie czy się czasowo wyrobimy.

Hej.Dzięki za uwagę, no zdarzają się burdele na drogach zwłaszcza tam na południu ale tak jak piszesz: oczy dookoła głowy i jakoś człowiek szczęśliwie do domu wraca ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
W dniu 30.01.2018 o 20:24, Pandik napisał:

Plan jest taki że jedziemy w czwartek 12go tak więc zapraszam, pojedziesz sobie z nami do Rumunii :)

tak ale powrót musiał bym rozważać samemu 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

No to Arni, Lucki i Marcinejro, zostało 89 dni!

Nad morze Czarne mamy 1600km to można polecieć na 3dni. Na miejscu znalazłem nocleg:
https://www.booking.com/hotel/ro/foisor.pl.html?aid=304142;label=gen173nr-1FCAEoggJCAlhYSDNYBGi2AYgBAZgBHsIBCndpbmRvd3MgMTDIAQ_YAQHoAQH4AQuSAgF5qAID;sid=166be669349a7ee3da457eb94afc598d;atlas_src=sr_iw_btn;checkin=2018-07-14;checkout=2018-07-19;dist=0;room1=A%2CA;room2=A%2CA%2CA;sb_price_type=total;type=total&
Klimatycznie i tanio jak barszcz :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

No i super. Wybrana miejscówa to: https://goo.gl/maps/HJFu4BUCsHN2
Tylko dopytuję jeszcze mailowo o parking za ogrodzeniem bo niby jest ale przy budynku.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta