Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

cześć cześć ;D


motopasja939

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 1.11.2017 o 14:38, motopasja939 napisał:

wpadłam na pewien post, że minimalną temperaturą na moto jest 15 stopni. 

Siemanko, się wtrącę :P Są dwa aspekty minimalnej temperatury. Pierwszy - ile wytrzymasz Ty, drugi - ile wytrzymają opony. Przy 15 stopniach i podpinkach można wytrzymać, przy jednocyfrowych już nie. Trzeba się ratować ogrzewaczami żelowymi itp wynalazkami, pomagają na kilkanaście minut. Zwykłe opony drogowe muszą trochę się rozgrzać ale nie ma co liczyć na pełne możliwości poniżej 15 stopni. mniejsze czy większe uślizgi trzeba mieć zawsze na uwadze.

Jeżeli interesuje Cię teoria to są dwie książki obowiązkowe. W kolejności czytania: David L. Hough "Motocyklista doskonały" oraz Keith Code "Przyspieszenie 2". Część pierwsza wbrew pozorom jest dla wyczynowców, strasznie drobiazgowa i przez to lekko nużąca a druga dla "cywilnych" riderów. Nikt na razie nie napisał nic lepszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, onkel pyjter napisał:

Siemanko, się wtrącę :P Są dwa aspekty minimalnej temperatury. Pierwszy - ile wytrzymasz Ty, drugi - ile wytrzymają opony. Przy 15 stopniach i podpinkach można wytrzymać, przy jednocyfrowych już nie. Trzeba się ratować ogrzewaczami żelowymi itp wynalazkami, pomagają na kilkanaście minut. Zwykłe opony drogowe muszą trochę się rozgrzać ale nie ma co liczyć na pełne możliwości poniżej 15 stopni. mniejsze czy większe uślizgi trzeba mieć zawsze na uwadze.

Jeżeli interesuje Cię teoria to są dwie książki obowiązkowe. W kolejności czytania: David L. Hough "Motocyklista doskonały" oraz Keith Code "Przyspieszenie 2". Część pierwsza wbrew pozorom jest dla wyczynowców, strasznie drobiazgowa i przez to lekko nużąca a druga dla "cywilnych" riderów. Nikt na razie nie napisał nic lepszego.

Moze kiedyś się skuszę i przeczytam,  dziękuję za radę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Robimoto napisał:

Witam.

Sprzedałem swoje moto teraz szukam nowego

Trochę jakby nie na temat.

 

1 minutę temu, motopasja939 napisał:

No uważaj bo jeszcze ci uwierzę ?

Musisz, nie ścigam się na ulicy :)

 

35 minut temu, onkel pyjter napisał:

Siemanko, się wtrącę :P Są dwa aspekty minimalnej temperatury. Pierwszy - ile wytrzymasz Ty, drugi - ile wytrzymają opony. Przy 15 stopniach i podpinkach można wytrzymać, przy jednocyfrowych już nie. Trzeba się ratować ogrzewaczami żelowymi itp wynalazkami, pomagają na kilkanaście minut. Zwykłe opony drogowe muszą trochę się rozgrzać ale nie ma co liczyć na pełne możliwości poniżej 15 stopni. mniejsze czy większe uślizgi trzeba mieć zawsze na uwadze.

Jeżeli interesuje Cię teoria to są dwie książki obowiązkowe. W kolejności czytania: David L. Hough "Motocyklista doskonały" oraz Keith Code "Przyspieszenie 2". Część pierwsza wbrew pozorom jest dla wyczynowców, strasznie drobiazgowa i przez to lekko nużąca a druga dla "cywilnych" riderów. Nikt na razie nie napisał nic lepszego.

onkel , temperatury to indywidualna sprawa, ja mimo to że ciepłolubne bydle jestem, wytrzymuję całkiem dobrze kilkustopniowe temperatury przy czym jestem dobrze naubierany.

Co do opon to ich faktycznie nie da się ich ubrać i uślizgi są normą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, accord napisał:

Trochę jakby nie na temat.

 

Musisz, nie ścigam się na ulicy :)

 

onkel , temperatury to indywidualna sprawa, ja mimo to że ciepłolubne bydle jestem, wytrzymuję całkiem dobrze kilkustopniowe temperatury przy czym jestem dobrze naubierany.

Co do opon to ich faktycznie nie da się ich ubrać i uślizgi są normą.

Może ktoś wymyśli kurtki samoprzylepne dla opon ? nigdy nie ścigałes się illegal? ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, motopasja939 napisał:

Może ktoś wymyśli kurtki samoprzylepne dla opon ? nigdy nie ścigałes się illegal? ?

A Ty ? Ja popieram 

 

46 minut temu, accord napisał:

Musisz, nie ścigam się na ulicy :)

Przede wszystkim nie masz takiej przyczepności ,niejednorodny rodzaj nawierzchni ... Nie mówię już o oczywistosciach. Znam w okolicy tylko tylko 2 miejsca gdzie się można pościgać (nie na prostej) tylko karą za błąd jest kalectwo niestety....

Więc lepiej na tor !

52 minuty temu, motopasja939 napisał:

Taki pewny jesteś ?

Co do tego jestem pewien.... B) Chcesz sprawdzić ? Buahaha :lol:

51 minut temu, accord napisał:

przy czym jestem dobrze naubierany.

No na pewno w końcu niedźwiedzie na zimę gromadzą zapasy :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, accord napisał:

Nie trzeba kurtek dla opon wymyślać, są przecież koce - tylko trochę z prądem kłopot :D

Chyba nie, nie pamiętam :P:ph34r:

Ale na kocu ciężko jeździć masz jeszcze gorszą przyczepność... Kiedyś ziomek tak na tor o mało nie wyjechał z tylnym kapciem w kocyku 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, K.Łapouch-y napisał:

A Ty ? Ja popieram 

 

Przede wszystkim nie masz takiej przyczepności ,niejednorodny rodzaj nawierzchni ... Nie mówię już o oczywistosciach. Znam w okolicy tylko tylko 2 miejsca gdzie się można pościgać (nie na prostej) tylko karą za błąd jest kalectwo niestety....

Więc lepiej na tor !

Co do tego jestem pewien.... B) Chcesz sprawdzić ? Buahaha :lol:

No na pewno w końcu niedźwiedzie na zimę gromadzą zapasy :P

Jak małe dzieci normalnie... ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, motopasja939 napisał:

Jak małe dzieci normalnie... ?

A co Ty mamusia.... Zimą jest od tygodnia nie jeździłem to coś trzeba robić...

PS z chęcią zaproszę kolegę accorda do piaskownicy... On ma dystans do siebie i nie obraża się jak co niektórzy tutaj ...Więc accord ... Zdrowie ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, K.Łapouch-y napisał:

A co Ty mamusia.... Zimą jest od tygodnia nie jeździłem to coś trzeba robić...

PS z chęcią zaproszę kolegę accorda do piaskownicy... On ma dystans do siebie i nie obraża się jak co niektórzy tutaj ...Więc accord ... Zdrowie ? 

Sugerujesz ze się obrazam? A idźcie idźcie dystansowcy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.