Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Jaki motor wybrać? HELP!!! (Yamaha Tzr)


CzEster52

Rekomendowane odpowiedzi

witam zastanowiam sie nad zakupem pierszego moto 

zastanawiem sie nad Yamaha Tzr z cylindrem 90cc mam pare pytan odnosnie tego oto modelu

1. mam 187cm jestem szczyply 63kg nie bede wyglądać komicznie na min?

2.ile maksymalnie pojade? w pojedynke przypominam ze z cylindrem 90cc i waze 63kg

3.ile pojade w 2 osoby ok. 130kg?

4.jaka przelotna prędkość?

5.jakie są możliwości tuningu?

6. polecacie cos lepszego do 4 tys. zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może mało merytorycznie ale się wypowiem :-)

1. to, jak wyglądasz na motocyklu nie jest ważne, a przynajmniej nie może być pierwszym kryterium. Co najwyżej ostatnim. To Ty masz się dobrze czuć na motocyklu a nie "publiczność"

2. V max i "przelotowa" jest równie niepotrzebnym parametrem. To będzie Twoje pierwsze moto, masz się nauczyć porządnie jeździć. A nie od razu zadupiać po wsiach. Na to masz jeszcze czas. Po silniku klasy 90 ccm i tak się nie masz co spodziewać cudów więc bez przesady. Uznajmy, że rozpędza się do adekwatnej prędkości i już.

3. Jeżeli podoba Cię ta yamaszka to ją kup, naucz się jeździć i ciesz się z jazdy. Jeżeli przestanie Ci wystarczać to odłóż kasę na coś większego. Nie baw się tuning bo to bez sensu. Wpakujesz kasę w coś, co albo nic nie da albo da równowartość po prostu większego silnika.

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Na pierwsze moto szukaj czegoś co będzie mało trochę pojemności i będzie jeździło. Proponuję np Sv 650 jest lekki, silnik dynamiczny ale da się opanować, nie wiem jak ceny ale wybór na runku jest duży i można coś dla siebie znaleźć, albo suzuki GS 500, Fzs 600, bandit 600. Jak kupisz słaby motor to po miesiącu będziesz szukał "czegoś mocniejszego" a w dwie osoby słabym moto nie pojeździsz. Lepiej od razu kupić motor, którym pojeździsz dłużej. Wiem co mówię pamiętam swoje początki. Miałem sv i bardzo sobie go chwaliłem. Pochwal się jak coś kupisz. Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, faza1995 napisał:

Cześć. Na pierwsze moto szukaj czegoś co będzie mało trochę pojemności i będzie jeździło. Proponuję np Sv 650 jest lekki, silnik dynamiczny ale da się opanować, nie wiem jak ceny ale wybór na runku jest duży i można coś dla siebie znaleźć, albo suzuki GS 500, Fzs 600, bandit 600. Jak kupisz słaby motor to po miesiącu będziesz szukał "czegoś mocniejszego" a w dwie osoby słabym moto nie pojeździsz. Lepiej od razu kupić motor, którym pojeździsz dłużej. Wiem co mówię pamiętam swoje początki. Miałem sv i bardzo sobie go chwaliłem. Pochwal się jak coś kupisz. Pozdrawiam

 

Kolega chyba nie ma prawka skoro celuje w 50/90cc.

co do sv650 chyba bym nie polecił bo V dosyć mocno hamuje silnikiem i można się zdziwić tym bardziej na początku przygody.

Czester52 nie zapomnij o normalnych ubraniach na moto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.