Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Przejażdżka na ostatki dobrej pogody


Trrrol

Rekomendowane odpowiedzi

15 godzin temu, bankus napisał:

sezon się kończy...pewnie dlatego. Dziś jeszcze polatałem troche ale temperatury od jutra już nie pozwolą się cieszyć za bardzo jazdą :(

Cały tydzień było słonecznie ;) Ekstra pogoda ale teraz już szanse będą spadać. Mam nadzieje ze będzie jeszcze jakis dzień i można posmigac ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.10.2017 o 09:15, bankus napisał:

poniżej 12 stopni to można nabrać tylko niechęci do jeżdżenia. Wyznaje zasade że 15 stopni to dla mnie granica.

Eeee, nie! Przed wielu laty 10C było dla mnie granicą. Teraz jeżdżę i przy 5C - jest wspaniale. Dzisiaj byłem w pracy (30km w jedną stronę) i było super. A nie miałem jeszcze polara i jechałem tylko w jeansach motocyklowych z nakolannikami Kobi.  A więc tutaj jeszcze mamy rezerwę :) . Jak kupiłem Hondę przed wielu laty to zacząłem sezon przy -2C (kaszlałem do połowy lipca), a skończyłem w jesieni przy -3C. Jechałem do Szczawnicy na konkurs wjazdu pod górę. Zmarzłem już w Oświęcimiu, a w Szczawnicy dowiedziałem się, że wjazd został odwołany :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, że można sie odpowiednio ubrać, ale:

1/ mniejszy komfort jazdy w grubym stroju, na postoju gorąco, pot, a potem chłód z wiatrem - w konsekwencji przeziębienie jeśli nie kłopoty ze stawami

2/ parowanie szybki w kasku bez pinloka

3/ znacznie zwiększone ryzyko ze wzgl. na małą przyczepność opon na zimnym asfalcie, liście na drodze, wilgotność asfaltu w zacienionych miejscach itd., mniejszą ostrożność puszkarzy na motocyklistów w tym okresie.

4/ duże ryzyko deszczu.

Dlatego napisałem, ze można się zrazić,  jak np. Ci sie powyższe skumuluje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.