Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Witam


Trrrol

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, ja ostatnio nabyłem Suzuki XF650 Freewind i mogę go polecić na początek dla kobiety.
Jestem bardzo miło zaskoczony lekkością (160kg bez płynów) i łatwością manewrowania (wcześniej miałem Transalpa 650 i Vstroma 650 - długa historia) tak czy siak mogę go polecić ze względów na lekkość i wygodną pozycję. No ale jest to motocykl jednocylindrowy i nie do zapie*dalania, no i może Ci się nie podobać.
Podstawowe pytanie czy wiesz czego oczekujesz po motocyklu?
Prędkości, dalekich podróży, jazdy po mieście, jazdy po bezdrożach, offroadu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Hawk1985 napisał:

Cześć, ja ostatnio nabyłem Suzuki XF650 Freewind i mogę go polecić na początek dla kobiety.
Jestem bardzo miło zaskoczony lekkością (160kg bez płynów) i łatwością manewrowania (wcześniej miałem Transalpa 650 i Vstroma 650 - długa historia) tak czy siak mogę go polecić ze względów na lekkość i wygodną pozycję. No ale jest to motocykl jednocylindrowy i nie do zapie*dalania, no i może Ci się nie podobać.
Podstawowe pytanie czy wiesz czego oczekujesz po motocyklu?
Prędkości, dalekich podróży, jazdy po mieście, jazdy po bezdrożach, offroadu?

Czego oczekuję przede wszystkim wygody. Do moto i prędkości trzeba mieć szacunek bez tego ani rusz.  Interesują mnie krótkie wypady po zaplanowanej trasie. Na długie trzeba się przygotować już konkretniej. Jeżeli chodzi o motocykl to Suzuki bandit400,600 ewentualnie yamaha xj600.  Twoich motocykli jako tako nie mialam okazji przetestować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Młoda_ napisał:

Czego oczekuję przede wszystkim wygody. Do moto i prędkości trzeba mieć szacunek bez tego ani rusz.  Interesują mnie krótkie wypady po zaplanowanej trasie. Na długie trzeba się przygotować już konkretniej. Jeżeli chodzi o motocykl to Suzuki bandit400,600 ewentualnie yamaha xj600.  Twoich motocykli jako tako nie mialam okazji przetestować.

Co do wygody to wydaje mi się że na Ferdku (potoczna nazwa Freewinda :P ) będzie Ci wygodniej, tzn pozycja bardziej wyprostowania. Może mi się wydawać nie siedziałem na XJ600, na bandicie na bank bardziej pochylona.
Tu masz fotka kobiety na tym motocyklu
069e72d9c857579agen.jpg
a tu do poczytania o jej wyprawie http://xf650.pl/wyprawy/maroko-2012-slonce-u-bram-afryki/

Na zdjęciu wersja od 2000 z inną lampą, wg mnie brzydsza niż wersje <2000 ale sam kupiłem takie moto :P
Tu masz wersje przed liftem
13.jpg



No ale już dobra nie będę zachwalać, nie stałem się od razu fanem tego motocykla ale jestem zaskoczony co można otrzymać za śmieszne wręcz pieniądze.
Motocykl przede wszystkim musi Ci się podobać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wybierz dwóch, trzech faworytów ze wzgl. na potrzeby i estetyke, ustal budżet i wtedy szukaj koncentrując się tylko na nich - to niezła metoda, bo wtedy wiesz który rocznik jaki lifing, - im dłużej szukasz tym więcej dowiadujesz się o danym modelu. Ważne by nie ulegać gorączce zakupu, spokojnie, masz czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cześć, witam koleżankę z okolicy ;)

Zapraszam na wspólne wycieczki ale to już chyba w następnym sezonie, :)

Ja obecnie jeżdżę na ER6n, jest to mój pierwszy motocykl i polecam na początek ^^ Nie za dużo mocy, niskie spalanie, wygodna pozycja oraz lekkość prowadzenia nawet dla niskiej osoby.

Pzdr =)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Anastasia napisał:

No cześć, witam koleżankę z okolicy ;)

Zapraszam na wspólne wycieczki ale to już chyba w następnym sezonie, :)

Ja obecnie jeżdżę na ER6n, jest to mój pierwszy motocykl i polecam na początek ^^ Nie za dużo mocy, niskie spalanie, wygodna pozycja oraz lekkość prowadzenia nawet dla niskiej osoby.

Pzdr =)

Oo! Hejka ;) Miło poznać i dzięki za info 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Na pierwszy motor, a może  na długie lata możesz rozważyć Yamahę Fzs 600, motocykl lekki, niezawodny, silnik mocny i oszczędny. Wiem co mówię bo jeździłem takim 5 sezonów. W mieście sprawdza się w korkach a na długich trasach bez problemu daje radę. Jeździłem nim trasy blisko 1000 km dziennie. Produkowany od wielu lat dlatego masz duży wybór i można znaleźć egzemplarz na swoją kieszeń. Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, faza1995 napisał:

Cześć. Na pierwszy motor, a może  na długie lata możesz rozważyć Yamahę Fzs 600, motocykl lekki, niezawodny, silnik mocny i oszczędny. Wiem co mówię bo jeździłem takim 5 sezonów. W mieście sprawdza się w korkach a na długich trasach bez problemu daje radę. Jeździłem nim trasy blisko 1000 km dziennie. Produkowany od wielu lat dlatego masz duży wybór i można znaleźć egzemplarz na swoją kieszeń. Pozdrawiam 

Dzieka za info wezmę to pod uwage?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.