Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Dni NATO Ostrawa 16-17. 09.


powolny

Rekomendowane odpowiedzi

To już w najbliższy łikendzik u sąsiadów odbędzie się cykliczna imprezka .Motocyklami można podjechać autostradą ( jednoślady w CZ nie płacą ). Na miejscu wstęp wolny i tylko za niektóre parkingi kasują ( można zostawić moto na poboczu za frii ). https://www.natodays.cz/program-pl

Parę fotek z 2015 roku

 

https://goo.gl/photos/6yFAibuikhmRKmGG7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trafisz na pewno ,lecisz autostradą na Brno i na wszystkich drogowskazach jest opisany kierunek lotnisko ( taki samolocik :) ). Jest to dosyć kawałek za Ostrawą ,ale spokojnie jedź aż do takiego kilkaset metrowego tunelu ,bo za nim już będą znaki na zjazd na lotnisko( na zjeździe często stoją i kasują za winetki (puszki) i suszą ) .Dalej tak jak główna i za znakami .Na miejscu można jechać jak najdalej ,bo np. spod dworca kolejowego jest jeszcze dosyć kawałek ,ale niekiedy służby już nie puszczają dalej .Najlepiej pojawić się do (troszkę ) południa.Parking główny jest płatny ,ale można było płacić złotkami .Natomiast na miejscu jest dobry wyszynk (regionalny) i warto kilka koron mieć ,no chyba że ktoś chce się przelecieć helikopterem ,to troszkę więcej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, powolny napisał:

Trafisz na pewno ,lecisz autostradą na Brno i na wszystkich drogowskazach jest opisany kierunek lotnisko ( taki samolocik :) ). Jest to dosyć kawałek za Ostrawą ,ale spokojnie jedź aż do takiego kilkaset metrowego tunelu ,bo za nim już będą znaki na zjazd na lotnisko( na zjeździe często stoją i kasują za winetki (puszki) i suszą ) .Dalej tak jak główna i za znakami .Na miejscu można jechać jak najdalej ,bo np. spod dworca kolejowego jest jeszcze dosyć kawałek ,ale niekiedy służby już nie puszczają dalej .Najlepiej pojawić się do (troszkę ) południa.Parking główny jest płatny ,ale można było płacić złotkami .Natomiast na miejscu jest dobry wyszynk (regionalny) i warto kilka koron mieć ,no chyba że ktoś chce się przelecieć helikopterem ,to troszkę więcej .

Co do spraw organizacyjnych to wiem co i jak, bo od kilku lat jeździmy tam ze znajomymi ;) Bardziej chodzi tu o trafienie do celu - słaby ze mnie nawigator, zwykle jechałam tam za kimś kto mnie odprowadzał do celu :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ETZ napisał:

Czy trzeba miec winiete? do ostravy to wiem ze za free ale tam zeby dojechac to trzeba czy nie

Motocykle w Czechach jeżdżą "za free"

Natomiast jeśli wybierasz się autkiem to należy wykupić winietę lub "pomknąć" drogami zwolnionymi z opłat.

Tylko przepisowo, bo "pokuta" będzie bolesna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Semy napisał:

Bo w zasadzie bym pojechał ale nie chcę samemu bo mam złe wspomnienia z samotnego wyjazdu do pepików

Musiałeś mieć wielkiego pecha.

Często bywałem w Czechach i nigdy nic przykrego mnie nie spotkało.

Wszędzie można trafić na czarną owcę, która zaburza obraz ogółu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.09.2017 o 11:02, Wicher napisał:

Wybieram się,bo dawno mnie tam nie było.Szkoda,że nie będzie ekipy Turkish Stars,F16 Demo Team i Turk Solo,te ekipy robiły fajne pokazy dynamiczne....

Pewnie są zajęci bombardowaniem Syrii,  albo strzelaniem do samolotów naruszających przestrzeń powietrzną Turcji. Myślę że jak pojedziedziesz jednak na zachód nie na południe to znajdą się chętni, którzy zrobią Ci bombowy pokaz dynamiczny żebyś poczuł się rozerwany :lol:

7 godzin temu, grzesiek_73 napisał:

Wszędzie można trafić na czarną owcę, która zaburza obraz ogółu.

Ja raczej podejrzewam, że kolega trafił na cygana / roma. Niestety w Czechach jest tego bardzo dużo, ma niektóre dzielnice strach zjeżdżać nawet w biały dzień. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, K.Łapouch-y napisał:

Ja raczej podejrzewam, że kolega trafił na cygana / roma. Niestety w Czechach jest tego bardzo dużo, ma niektóre dzielnice strach zjeżdżać nawet w biały dzień. 

No, raczej należy szybciej wyjeżdżać z takiej "dzielnicy". Słowacja to samo. Na południu jest miasteczko/wioska, gdzie budynek Policji do wysokości pierwszego pietra włącznie jest ogrodzony murem i drutem kolczastym. http://www.fakt.pl/wydarzenia/swiat/dramat-slowackich-koszyc-romowie-z-osiedla-lunik-ix-zyja-w-nedzy/z7jcns6  http://www.bing.com/videos/search?q=lunik+9&&view=detail&mid=A0ACED802431D9E49175A0ACED802431D9E49175&FORM=VRDGAR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, K.Łapouch-y napisał:

Pewnie są zajęci bombardowaniem Syrii,  albo strzelaniem do samolotów naruszających przestrzeń powietrzną Turcji.

No ja wszystko rozumiem, ale na Nato Days, to by se wolne mogli wziąć, albo lewe L4 dać generałowi :D

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, LBG napisał:

No, raczej należy szybciej wyjeżdżać z takiej "dzielnicy". Słowacja to samo. Na południu jest miasteczko/wioska, gdzie budynek Policji do wysokości pierwszego pietra włącznie jest ogrodzony murem i drutem kolczastym. http://www.fakt.pl/wydarzenia/swiat/dramat-slowackich-koszyc-romowie-z-osiedla-lunik-ix-zyja-w-nedzy/z7jcns6  http://www.bing.com/videos/search?q=lunik+9&&view=detail&mid=A0ACED802431D9E49175A0ACED802431D9E49175&FORM=VRDGAR

O ku**a ale masakra :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, grzesiek_73 napisał:

Musiałeś mieć wielkiego pecha.

Często bywałem w Czechach i nigdy nic przykrego mnie nie spotkało.

Wszędzie można trafić na czarną owcę, która zaburza obraz ogółu.

to nie to że czarna owca. Po prosu nie umiałem się dogadać bo babka coś chciała, ja totalnie nie rozumiałem co chciała i tak staliśmy 15 minut aż ktoś inny się napatoczył i pomógł :-D 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj już wylewałem wodę z butów :) , do południa w upale pośmigałem po górkach ,a po południu postanowiłem odwiedzić nasz komercyjny Chudów z żonką . Wypiłem 

"nie takie slodkie jak myślisz :) " , pogadałem ze znajomymi ,a jak zaczęło padać to ruszyłem do domku i... znowu armatura do polerki :( . Byłem tam na wiosnę ,byłem dzisiaj ,oj chyba się sezon kończy :o .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.