Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Rajd - Pielgrzymka Kraków - Medjugorje 2018


powolny

Rekomendowane odpowiedzi

         Powoli zaczyna się trzecia już edycja wyjazdu pielgrzymkowego organizowana przez Salezjański wolontariat misyjny z Krakowa .Piszę powoli , ponieważ wyjazdy te są prędzej przygotowywane ,żeby zapewnić max bezpieczeństwa i opiekę organizacyjną dla uczestników .W przyszłym roku ma się troszkę zmienić forma .Jadąc dwa lata temu do Rzymu organizatorzy się uczyli (bo był to ich motocyklowy "pierwszy raz" i wyszło super ) , ponieważ apetyty urosły a okazją na ten rok była Fatima to kierunek mógł być tylko jeden .Ze względu na dystans i ograniczenia czasowe był to test na wytrzymałość (fizyczną i psychiczną) , ale też było super ,chociaż zabrakło tego czasu na wieczorne "Polaków rozmowy" i wszystkim tego brakowało .Dlatego kolejna edycja ma być z krótszym dystansem w tych samych ramach czasowych .Zapisy na "Fatimę" ,organizatorzy zatrzymali po zgłoszeni się 170 uczestników , bo wstępnie zakładali ,że na tak trudną wyprawę , zgłosi się max 30 - 40 osób .Teraz ( przynajmniej tak przekazali ) liczą się z większą frekwencją .Tak więc ,ponieważ wiem ,że dla wielu jeżdżących motocyklami ,dalsza podróż jest ,była ( z różnych wzgl. ) w sferze marzeń ,może właśnie to jest ta okazja :) . Jest już oficjalna strona ,do której podaję link , jeżeli macie jakieś pytania ,to postaram się odpowiedzieć ( post lub PW ) .

https://swm.pl/rajd/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 5 tygodni później...
  • 8 miesięcy temu...

Dzisiaj wróciłem ,niestety byłem puszką ,bo po Włochach zaczął mi cuś olej kapać i nie chciałem ryzykować ,a nie chciałem rezygnować .Część pielgrzymkową raczej pominę ,bo jest to dla każdego sprawa indywidualna ,ale była moc . Co do drogi ,to podziwiam Wszystkich ,którzy w lipcu i sierpniu jadą na południe Europy .Trzeba być na serio twardym miłośnikiem ciepełka :) . Zawsze lubiłem ciepło ,do zeszłego roku ,teraz mam respekt do słoneczka .Jedno jest pewne , kilka setek motocyklistów z Polski ,dało się zauważyć w małym ,spokojnym miasteczku w Bośni i Hercegowinie . Teraz większość wraca ,realizując własne plany podróżnicze .Życzę wszystkim szerokości LWG .Jeszcze jedno ,pomimo że niedawno wzajemnie się mordowali ,to teraz całe Bałkany (te ,które przejechałem) ,jeżdżą z barwami Chorwacji na samochodach ,jednak sport jest ponad podziałami .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.07.2018 o 15:12, powolny napisał:

Część pielgrzymkową raczej pominę ,bo jest to dla każdego sprawa indywidualna ,ale była moc

Tak, znam Medjugorje.

Trzech chorych psychicznie ludzi twierdzi, że codziennie widzi Matkę Boga Dziewicę Wziętą Żywcem do Nieba, która pionowo niczym rakieta tam poleciała, a setki ludzi okupujących hotele wokół kupuje te bajki. Generalnie zlot schizofreników. Ta trójka "z objawieniami" nadaje się do psychiatryka, a niektórzy robią na nich biznes. Szkoda biednych ludzi.

W dniu 10.07.2018 o 15:12, powolny napisał:

Jeszcze jedno ,pomimo że niedawno wzajemnie się mordowali ,to teraz całe Bałkany (te ,które przejechałem) ,jeżdżą z barwami Chorwacji na samochodach ,jednak sport jest ponad podziałami .

Szkoda, że religie tak bardzo dzielą ludzi. Przypominam, że były głównym podłożem tamtych konfliktów.

 

Nie polecam tego typu spotkań/zlotów!

 

 

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.