Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Pomoc w wyborze pierwszego motocykla


Sei

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.jak w tytule mam     problem z wyborem motocykla. Zastanawiam się nad Yamaha yzf r125 rocznik 2008 21tyś km , yamahą yzf r125 rocznik 2013 13 tyś km lub jakąś cbr'ke.

Mam 175cm wzrostu. Mój budżet wynosi ok. 9tyś zł

Dzięki za każdą pomoc i radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o ile sięgasz nogami do ziemi - nie przejmuj się wzrostem... (ale zawsze to obciach wyłożyć się stojąc na czerwonym)

a co do roczników i przebiegów, 80% importowanych ma kręcone liczniki, patrz na stan nie na przebieg. 125tki nie są motocyklami na których przemierza się kraju co wakacje wiec i przebiegi są zazwyczaj niższe niż dużych maszyn

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
  • 5 tygodni później...

Jedyne co mogę ci doradzić to żebyś się nie wpakował w ROMETA :) . Ja miałem prawie nówkę r 125 chopper , dramat przy 80 km/h były takie wibracje że wszystko mnie swędziało . Poza tym przy takich wibracjach śruby się same rozkręcały do tego stopnia żebym zgubił wydech. Sprzedałem jak najszybciej i kupiłem Shadowke z 2002 r , jestem z niej zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 9 miesięcy temu...
W dniu 8.09.2017 o 22:44, Garnoo napisał:

o ile sięgasz nogami do ziemi - nie przejmuj się wzrostem... (ale zawsze to obciach wyłożyć się stojąc na czerwonym)

a co do roczników i przebiegów, 80% importowanych ma kręcone liczniki, patrz na stan nie na przebieg. 125tki nie są motocyklami na których przemierza się kraju co wakacje wiec i przebiegi są zazwyczaj niższe niż dużych maszyn

ciekawi mnie skąd się wzięła tak głupia teoria typu : przemierza kraj....przebiegi niższe !!! większej bzdury nie słyszałem !!!

krótko i na temat : gościu ma do roboty 10km w jedną stronę x2 =20km na dzień x 20 dni roboczych = 400km na miesiąc = licząc że jeździ przez 5 miesięcy =2tyś  w rok + jakieś drobne wypady = 2500

do tego kupujesz moplik używany od PIERWSZEGO niemca sprowadzony do polski przez Pierwszego polaka .......z rocznika 2001 - i ma on nalatane 3000tys dp 2019

 

i co znaczy patrz na stan !!!!! jak go ocenisz - OKIEM ?  trzeba kupować motocykle pewne  a to są takie które ktoś specjalnie dla ciebie sprowadził i się zna , albo kupujesz od pierwszego właściciela który kupił w salonie ,  innej opcji nie ma .

 

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.04.2019 o 19:06, BlackDragon napisał:

ciekawi mnie skąd się wzięła tak głupia teoria typu : przemierza kraj....przebiegi niższe !!! większej bzdury nie słyszałem !!!

krótko i na temat : gościu ma do roboty 10km w jedną stronę x2 =20km na dzień x 20 dni roboczych = 400km na miesiąc = licząc że jeździ przez 5 miesięcy =2tyś  w rok + jakieś drobne wypady = 2500

do tego kupujesz moplik używany od PIERWSZEGO niemca sprowadzony do polski przez Pierwszego polaka .......z rocznika 2001 - i ma on nalatane 3000tys dp 2019

 

i co znaczy patrz na stan !!!!! jak go ocenisz - OKIEM ?  trzeba kupować motocykle pewne  a to są takie które ktoś specjalnie dla ciebie sprowadził i się zna , albo kupujesz od pierwszego właściciela który kupił w salonie ,  innej opcji nie ma .

 

 

czytam to juz chyba z 10raz i nadal nie potrafie zalapac skad wyczarowales " przemierza kraj....przebiegi niższe"...

wlasciwie to potwierdzasz to co napisalem ale odnosze wrazenie, ze mnie za napisanie tego opieprzasz :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.