Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Przyszło mi że może zamiast zaśmiecania forum tematami na każdy produkt oddzielnie, zrobić jeden zbiorczy na dany temat, i przy okazji rozpocznę pierwszy, czyli o rękawicach.

Szukam obecnie, z racji że moje poprzednie się już rozpadają (shima ST1) i korzystając że jest już chłodniejsza pora roku, rękawic cieplejszych. W sklepie dojrzałem IXON Pro Blaze HP i bardzo mi się spodobały, i cena jest w ramach budżetu. Tylko czy ktoś tutaj miał z nimi jakiś większy kontakt? Jak się w nich jeździ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam ,

Ja używam Air and Dry z Held'a . Są super bo możesz je zakładać zarówno w zimne dni jak i ciepłe. Mają dwie komory - sprytne rozwiązanie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mam tę ixony, całkiem przyjemne, dosc cieple choć nie mam jak porównać do innych. Jedyna wada jak dla mnie to dość śliskie spody dłoni i trzeba troche mocniej manetkę trzymać, po jakimś czasie to nie przeszkadza ale wymaga przyzwyczajenia. Nie jezdzilem w nich nigdzie dalej, tylko miasto.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Dnia ‎07‎.‎09‎.‎2017 o 12:42, Semy napisał:

propozycja fajna, ale nie na budżet jaki mam :(

... w tym masz 2 w 1 . Nie musisz mieć 2 par rękawic na ciepłe i zimne

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
10 godzin temu, palnik napisał:

... w tym masz 2 w 1 . Nie musisz mieć 2 par rękawic na ciepłe i zimne

dla tego mówię że propozycja bardzo fajna, ale planowałem zrobić sobie wycieczkę w ramach urlopu nadciągającego. Musiałbym serio przemyśleć ten wydatek bo jak bym miał więcej czasu to nawet bym się nie zastanawiał specjalnie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Dnia 7.09.2017 o 12:28, palnik napisał:

Air and Dry z Held'a

Zerknąłem i widzę, że ich cena to od 750zł.

Trochę drogie, a rękawice czasem się gubią  (a nawet niektórym często) .

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Cześć teraz jest bardzo duży wybór rękawic są tańsze i droższe zależy do jakiej jazdy będą przeznaczone. Te tańsze można porównać do ochraniaczy na nadgarstki więc wydaje mi się że lepiej trochę dołożyć i kupić wygodne, z wentylacja rękawice. Roleff RO500 wydają się być dobre i po atrakcyjnej cenie. Tutaj macie do porównania tańsze z droższymi http://beride.pl/2017/12/04/czy-da-sie-kupic-rekawice-motocyklowe-turystyczne-za-mniej-niz-100-zl/ 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie pisz bzdur i nie wrzucaj nic nie warttych tekstów. Temat rozbija się o konkretne rękawice na chłodniejsze dni.

Twoja wypowiedź nic nie wniosła do tematu........

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie doradzę Ci co do marki, ale jak masz chwilę czasu to przejedź się do PMMotors w Pilchowicach, sprzedają tam (w koszu:P) rękawice ( i nie tylko) lekko używane albo ze zwrotów (z belgii bodajże) firmówki revi'ta, Richy za śmieszne pieniądze 80-200zł. Warte wielokrotnie więcej. Większość w stanie idealnym, jedne z matkami większość bez zauważalnych defektów. Oczywiście bez gwarancji, różne modele od takich na lato po takie właśnie ocieplane. Kupuję u nich regularnie i naprawdę polecam. Żadne jeszcze mi się nie rozpadły a nie przeszkadza mi krzywo przyszyte nici. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Sam urodziłem temat więc dodam co się stało. Otóż poszedłem za sercem i troszkę radami kolegów i bywałem te Heldy Air'n Dry i jedyne co mnie w nich irytuje to różnica rozmiarów. Jeżeli mam dłoń włożoną do letniej części to końcówki palców są irytująco uciskane przez ciutkę za krótkie pale albo szwy na końcu. Nie jest to tragiczne ale potrafi zirytować jak się ma zły dzień. Natomiast w strefie na zimne dni jest ciut za luźno na dłoń chociaż to akurat kwestia przyzwyczajenia się. Dłoń nie lata czy coś jednak nie jest to "tak ok". ALE moje zdanie może być spaczone bo poprzednie miałem pełne skórzane shima st-1 i tam raz włożona dłoń nawet na 1mm się nie przesuwała w rękawicy.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Chyba przetestuję coś z tej firmy,bo wszystkie rękawice już mi się wyeksploatowały :)

Te Husary wyglądają na solidne i ponoć nasze....Polskie :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Miałem parę skórzano-tekstylnych i jednak preferuję całe skórzane. Byle w tych nie pękały szwy.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta