Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Rekomendowane odpowiedzi

Przyszło mi że może zamiast zaśmiecania forum tematami na każdy produkt oddzielnie, zrobić jeden zbiorczy na dany temat, i przy okazji rozpocznę pierwszy, czyli o rękawicach.

Szukam obecnie, z racji że moje poprzednie się już rozpadają (shima ST1) i korzystając że jest już chłodniejsza pora roku, rękawic cieplejszych. W sklepie dojrzałem IXON Pro Blaze HP i bardzo mi się spodobały, i cena jest w ramach budżetu. Tylko czy ktoś tutaj miał z nimi jakiś większy kontakt? Jak się w nich jeździ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tę ixony, całkiem przyjemne, dosc cieple choć nie mam jak porównać do innych. Jedyna wada jak dla mnie to dość śliskie spody dłoni i trzeba troche mocniej manetkę trzymać, po jakimś czasie to nie przeszkadza ale wymaga przyzwyczajenia. Nie jezdzilem w nich nigdzie dalej, tylko miasto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, palnik napisał:

... w tym masz 2 w 1 . Nie musisz mieć 2 par rękawic na ciepłe i zimne

dla tego mówię że propozycja bardzo fajna, ale planowałem zrobić sobie wycieczkę w ramach urlopu nadciągającego. Musiałbym serio przemyśleć ten wydatek bo jak bym miał więcej czasu to nawet bym się nie zastanawiał specjalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

Cześć teraz jest bardzo duży wybór rękawic są tańsze i droższe zależy do jakiej jazdy będą przeznaczone. Te tańsze można porównać do ochraniaczy na nadgarstki więc wydaje mi się że lepiej trochę dołożyć i kupić wygodne, z wentylacja rękawice. Roleff RO500 wydają się być dobre i po atrakcyjnej cenie. Tutaj macie do porównania tańsze z droższymi http://beride.pl/2017/12/04/czy-da-sie-kupic-rekawice-motocyklowe-turystyczne-za-mniej-niz-100-zl/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie doradzę Ci co do marki, ale jak masz chwilę czasu to przejedź się do PMMotors w Pilchowicach, sprzedają tam (w koszu:P) rękawice ( i nie tylko) lekko używane albo ze zwrotów (z belgii bodajże) firmówki revi'ta, Richy za śmieszne pieniądze 80-200zł. Warte wielokrotnie więcej. Większość w stanie idealnym, jedne z matkami większość bez zauważalnych defektów. Oczywiście bez gwarancji, różne modele od takich na lato po takie właśnie ocieplane. Kupuję u nich regularnie i naprawdę polecam. Żadne jeszcze mi się nie rozpadły a nie przeszkadza mi krzywo przyszyte nici. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 8 miesięcy temu...

Sam urodziłem temat więc dodam co się stało. Otóż poszedłem za sercem i troszkę radami kolegów i bywałem te Heldy Air'n Dry i jedyne co mnie w nich irytuje to różnica rozmiarów. Jeżeli mam dłoń włożoną do letniej części to końcówki palców są irytująco uciskane przez ciutkę za krótkie pale albo szwy na końcu. Nie jest to tragiczne ale potrafi zirytować jak się ma zły dzień. Natomiast w strefie na zimne dni jest ciut za luźno na dłoń chociaż to akurat kwestia przyzwyczajenia się. Dłoń nie lata czy coś jednak nie jest to "tak ok". ALE moje zdanie może być spaczone bo poprzednie miałem pełne skórzane shima st-1 i tam raz włożona dłoń nawet na 1mm się nie przesuwała w rękawicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...
W dniu 30.11.2018 o 09:59, Wicher napisał:

Te Husary wyglądają na solidne i ponoć nasze....Polskie :)

A gdzie tam! Chińszczyzna! Mam te krótkie, letnie; dupy nie urywa ;) Jeszcze w nich nie jeździłem; jaka cena taki wyrób i bardziej do miasta na skuter. Trochę im daleko do takich "europejskich".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprzednie letnie (Loius) też są prawie bez protektorów https://www.louis.de/artikel/highway-1-summer-ii-handschuhe/201527?list=815ca5fc8a0af7d5f6af1e57b36ee12b, więc przy Husarach, pod tym względem, żadna różnica na minus. Są krótkie i obawiam się, że w lecie może słońce nieźle nadgarstki przypalić. Poza tym krój i szycie OK. Musiałem tylko kupić numer większe niż w opisie, bo były za małe. Nie znalazłem też sprzedawcy ze sklepem, coby pomacać. Jeżeli bym chciał takie normalne do jazdy, kupiłbym jednak od innego, bardziej znanego,  producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kogoś cena nie przeraża, to polecam Held Air & dry. Super sprawa - w moto z handguardami przy 5 stopniach miałem dłoń w "letniej" kieszeni i nie było źle. Przy wyższych temperaturach pomaga perforacja i wloty powietrza. Poprzednie Held Desert służyły jakieś 40tys. km i mają tylko dwa przetarcia i w jednym miejscu między palcami szew puścił. Mam nadzieję, że te będą podobnej wytrzymałości :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja kupiłem takie rękawice od majfrendów https://m.aliexpress.com/item/32710276764.html obsługują smartfon i ekrany dotykowe, wyglądają całkiem dobrze, stosunek jakości do ceny wydaje się bardzo dobry.
Niestety póki co byłem w nich tylko raz bo moto złożyłem tydzień temu, a o pogodzie to chyba nie muszę mówić ;-(

mkKB94zl.jpg
4N1K0Pll.jpg
5gI0Aawl.jpg

Więcej fotek przy dziennym świetle, pokazujących jakość szwów

etCkGLtl.jpg
HEvwj2sl.jpg
syhAOJBl.jpg
h41qdXKl.jpg
WPdMJFrl.jpg
9ZpUsDql.jpg
zLLCaV1l.jpg

Jakby co to mam nowe w rozmiarze M (ich L) na sprzedaż.

A gdybyście chcieli od nich kupić bierzcie rozmiar większe niż wasze inne rękawice.
Ich XL jest jak Lka moich europejskich rękawic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.