Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

CRF1000 - Nowa Afryka Twin


palnik

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 20.9.2017 o 21:05, palnik napisał:

 Powiedz kolego jakie opony polecasz : w moim przypadku 70% asfalt reszta teren. Ale nie chciałbym w terenie pozostać i motorka wypchać :)

Ja sie tym kierowalem dlatego o tych  Conti  wspomnialem.

Udanego i wlasciwego  wyboru zycze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

i w końcu stało się ! zmieniłem opony ( co prawda jakiś czas temu - ok. 2000 km :) ) na haidenau scout k60. Wrażenia ... hmm na początku trochę dziwnie . Przy niskich prędkościach male drgania - czuć , że to są opony trochę z '' kostkowatych''. Ale można się do tego przyzwyczaić. Poza tym trzymają bardzo dobrze na asfalcie . Spokojna jazda w ulewie majowej też się odbyła i było troche pewniej niż na ''firmówkach'' . Ostatnio jeździłem po terenie i radziły sobie bardzo dobrze. Było sucho. Generalnie - polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
W dniu 4.09.2017 o 13:19, palnik napisał:

Spalanie - hm... przy jeździe raczej spokojnej ok.130km/h na autostradzie wychodzi ok. 5l/100

ostatnio na YT gostek testował i nie był w stanie zejść poniżej 6l/setkę, zużycie oscylowało pomiędzy 6 a 8,5l. To jak to w końcu jest, Twój Passat pali 3,5/setkę ? czy gostek z YT napierniczał non stop ile fabryka dała?

Nie żebym był złośliwy, chcę się tylko dowiedzieć ile tak realnie! pali ten sprzęcior

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spalania zależy dużo od stylu jazdy i obciążenia motocykla. I stąd mogą być różnice ... tylko że nie wydaje mi się żeby aż takie duże ..?? Ja swoją Afryką jeżdżę czasami do pracy o to jest jazda 100 km po autostradzie A4 , praktycznie bez obciążenia ( tylko moje 95 kg :))  115-130 km/h i wychodzi mi ok 5-5,5 l . I to jest fakt !! Nigdy nie zejdziesz poniżej 5l przy jeździe turystycznej . No , chyba że to będzie 50 km/h . Tak miałem ostatnio w Bieszczadach . Ale to była powolna jazda . Dlatego na tych wartościach się nie skupiam.

A tak nawiasem mówiąc skąd wiesz , że mam Passata ? ale spala 4,9 l :)) w ciepłe dnie na tej samej trasie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.07.2018 o 08:26, palnik napisał:

skąd wiesz , że mam Passata ? ale spala 4,9 l :))

wiem bo jestem jasnowidzem ?  a tak na poważnie chodziło mi o powiedzenie, u nas się tak śmiejemy z ludzi, którzy wszystkim opowiadają jak to ich auto mało pali gadając bzdury a w rzeczywistości to pali drugie tyle, i tak mówimy: "tylko mi nie mów że 'mój passat pali 3,5/setkę' " bo każdy wie że taki passat nie istnieje. Ludzie mają nie wytłumaczone skłonności do kłamstw, i nigdy nie wiadomo w zasadzie po co oni w danej kwestii kłamią, przykładowo mój Sprinter żre jak popieprzony 13,5/setkę i nie czuję potrzeby wciskania ludziom kitu że pali 8 albo 6, żre jak Ruski czołg i nie rozumiem czemu miał bym ludziom opowiadać że jest inaczej, miał bym oszukiwać samego siebie i innych, po kiego diobła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie wszystko zależy od stanu danego egzemplarza oraz stylu jazdy kierowcy.
Czasem sprawdzam na motostat, tu masz 3 wpisy dla NAT https://www.motostat.pl/search?type_id=2&make_id=114&model_id=11839&fuel_type_id=0&year_from=1900&year_to=2018&gearing_type=0&power_from=&power_to=&club=0&search=Szukaj

A tak w ramach offtopu jako ciekawostka, przy mojej jeździe Octavia 2 1,9tdi ~140KM paliła mi w mieście 6,7 żona wyjeździła nią dwa zbiorniki paliwa w jeździe miejskiej i wychodzi jej 5,7 ?
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Onlinemaster napisał:

wiem bo jestem jasnowidzem ?  a tak na poważnie chodziło mi o powiedzenie, u nas się tak śmiejemy z ludzi, którzy wszystkim opowiadają jak to ich auto mało pali gadając bzdury a w rzeczywistości to pali drugie tyle, i tak mówimy: "tylko mi nie mów że mój passat pali 3,5/setkę" bo każdy wie że taki passat nie istnieje. Ludzie mają nie wytłumaczone skłonności do kłamstw, i nigdy nie wiadomo w zasadzie po co oni w danej kwestii kłamią, przykładowo mój Sprinter żre jak popieprzony 13,5/setkę i nie czuję potrzeby wciskania ludziom kitu że pali 8 albo 6, żre jak Ruski czołg i nie rozumiem czemu miał bym ludziom opowiadać że jest inaczej, miał bym oszukiwać samego siebie i innych, po kiego diobła?

Moze ludziska maja na mysli olej  a nie paliwo ;):D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Onlinemaster , czyżbyś zamierzał kupić NAT ? tak dopytujesz się o jej spalanie ... . Może błędne wnioski wyciągam ?? A propos opon to kupiłem Scouty. Zrobione na nich ok.3k km . Wróciłem z Bieszczad , był też i offroad i spisywały się całkiem dobrze. Tak , że polecam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, palnik napisał:

Onlinemaster , czyżbyś zamierzał kupić NAT ? tak dopytujesz się o jej spalanie ... . Może błędne wnioski wyciągam ??

a chodzi mi po głowie i chodzi...

Obecnie niesamowicie cieszy mnie zużycie paliwa w mojej NC700X ?, znów wkurza brak mocy i odpierdolenia, wiem, albo albo, i tu mam dylemat ? NAT mi się podoba, jest dostępna w DCT a po przygodzie z DCT w mojej NC700 do manuala wracać nie zamierzam, a 95 kuni styknie żeby mi się morda cieszyła, przynajmnie tak mi sie wydaje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez jestem na etapie mozliwej przesiadki z typowego turysty tj. GTR 1.4L - 136Nm i 155 (Ram-Air 160 koni ), na turystyczne enduro.Wszystkim oblatalem co by ewentualnie mnie interesowalo wizualnie , jednak chcialbym zostac przy podobnej Poj. i ilosci KM,no i jak by jeszcze byl lzejszy o "90kg" od obecnego to by bylo calkiem super :P

Ps.Lepiej miec ponad miare KM.i ich nie potrzebowac , jak je potrzebowac a ich nie miec.No ale to jest tylko takie moje glosne myslenie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Taurus napisał:

Apetyt rosnie w miare jedzenia ;)

wiem wiem, też mi to przeszło przez myśl, dlatego napisałem "przynajmniej tak mi się wydaje" ?

W dniu 31.07.2018 o 14:05, palnik napisał:

tak dopytujesz się

...to się jeszcze dopytam trochę, NAT ma w standardzie tempomat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Onlinemaster napisał:

 

...to się jeszcze dopytam trochę, NAT ma w standardzie tempomat?

Nie ma . I też poszukuję coś ... mechanicznego .. widziałem , że są do sprowadzenia z USA. Ale jżeli masz jakiś kontakt krajowy to chętnie skorzystam. Pytałem w wielu sklepach motocyklowych i ''oni'' tego nie mają . Często widnieje u nich jako tempomat ... taka , nazwijmy to rączka na manetkę . Raczej żeby nadgarstek oprzeć . Ale to nie jest tempomat. Mam , korzystam - średni się sprawdza. Cena nie powala ok. 20 pln jak pamiętam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, palnik napisał:

Nie ma

Honda do tanich marek nie należy, NAT '2018 ma w pizdu trybów traction control, w pizdu trybów siły hamowania silnikiem, a głupiego tempomatu nie ma, skupiają się nie na tym co trzeba, ale siara ?, w Hondzie chyba jeszcze tego nie znają ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Honda Africa Twin nie posiada tempomatu bo priorytetem tego motocykla jest przede wszystkim jazda w cięższych terenach. Mógłby być oczywiście ale można bez tego żyć. Nie rozglądal bym się za jakimiś urządzeniem zastępczym bo np: w takim gs1200 jest to tak dopracowane że współdziala z elektronicznym rolgazem oraz oczywiście z układem hamulcowym itd, więc jest zupełnie bezpieczne a jakieś kombinacje to tylko do stwarzania problemu się nadają. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.