Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Gdzie regenerować szczęki hamulcowe?


Maciej Godziek

Rekomendowane odpowiedzi

Książkowe nowe maja 5.0mm grubosci, co przy używanym bębnie i reduktorze zużycia zakręconym do oporu pozwala z bidą założyć kolo. Te z allegro maja w najgrubszym miejscu 9.6mm (nowe oryginalne itd) a nity maja około 6.2mm, czyli nawet heblując tarcze na szlifierce jak ja zjadę na 5.0 to bede hamował resztka nita a nie okladzina. Jest tez dostępny zamiennik obity chyba korkiem boazeryjnym i klejony kropelka. Wiec szukam warsztatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, yaca_k napisał:

Bez urazy, ale nie rozumiem takiego podejścia. Dla mnie to dopuszczalne, tylko jeśli nowe szczęki byłyby nie do dostania.

W końcu hamulce to element, od którego zależy nasze bezpieczeństwo. Widocznie ja inaczej wyceniam swoje...

Szerokości i bezpiecznej jazdy.

Jakbym nie znał produktów tej firmy to bym nie pisał tego postu. Ale skoro autor ma taki problem to regeneracja przez profesjonalną firmę jest jedynym rozwiązaniem jak nie chce lub nie umie kupić oryginału.  Firmy co regenerują okładziny sprzęgieł do klasyków czy samochodów sportowych to niby robią to gorzej niż produkty dedykowane?. Akurat ta firma, o której piszę robi to dobrze i znam ich produkt bo sam go używam w przednich hamulcach w ciężkim motocyklu i spisują się znakomicie (nie gorzej niż OEM BMW) a testowałem je na trasach europy a nie w błocie koło komina, także polecam z czystym sumieniem. Druga ważna sprawa to nie niszczą tak tarcz jak dedykowane zazwyczaj ze spiekami metali, które piłują je jak szlifierka. No ale każdy ma swój rozum i kupuje co chce. Tylko jak nie widać różnicy to po co przepłacać to po pierwsze a po drugie szlifować zamiennik żeby pasował jak można zregenerować do założonych wymiarów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BMW K1200GT.

Zrobili mi klocki na wymiar ponieważ moje moto ma czujniki zużycia klocków i niestety nic oprócz OEM i EBC tego nie oferowało zrobili mi kopie oryginałów z miejscem na czujnik zużycia tyle że wg swoich receptur i tak jak napisałem powyżej polecam. Klocki oczywiście mineralne ale z jakimiś spiekami syntetycznymi i na prawdę nawet jeżdżąc po górach (polska, Alpy, Biokowo - nie mam do niczego się przyczepić).  Klocki wiadomo szybciej się zużywają niż ze spiekami metali ale cena też kilka krotne tańsza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, BLACKY4 napisał:

w zakładzie w Zabrzu na ul.Józefa Mehoffera wymienialem niedawno okladziny tarczy sprzegłowej w BMW R80,ale wcześniej wymieniałem tam tez okładziny szczek hamulcowych w innym motocyklu

Również mogę polecić tą firmę. Dorabiałem szczęki hamulcowe do kilku samochodów i motocykli i nie miałem żadnych zastrzeżeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.