Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

S1 Pyrzowice - Podwarpie


PiotreQ

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Postanowiłem ostrzec wszystkich przed tym feralnym odcinkiem, który przez mieszkańców gmin Mierzęcice, Ożarowice oraz Siewierz został okrzyknięty "Drogą Śmierci". Wpisując w google.pl frazę "wypadek S1" ukazuje się cała masa ludzkich tragedii. Droga ta była przyczyną już niemal około 100 wypadków i kolizji a ma zaledwie 9,7 km.  Główny powód zdarzeń jest taki, iż jest ona jednojezdniowym łącznikiem A1 i S1 od węzła Podwarpie w kierunku Bielska-Białej. Kierowcy zjeżdżając z A1 lub wjeżdżając na nią z dwujezdniowej S1 na węźle Podwarpie dalej sądzą, iż mogą korzystać z dwóch pasów w jednym kierunku. Znakomita większość wypadków spowodowana jest zawracaniem w miejscach niedozwolonych oraz wyprzedzaniem "na trzeciego". Na szczęście w tym roku została podpisana umowa z wykonawcą na budowę drugiej jezdni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest podwójna ciągła, znaki wydaje mi się, że też są. Ale po co się nimi przejmować :/ Jeżdżę tam ostatnio dość często i jak widzę kierowców próbujących na siłę wyprzedzać - nie ważne, że ciągła, że samochody z naprzeciwka, a przed nim sznur aut, więc i tak nie nadgoni nie wiadomo ile to ręce, cycki opadają. A później "łolaboga, droga śmierci"!

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście również dodam, iż cały odcinek drogi jest oznaczony nie źle. Temat dodaje ze względu na statystyki wypadków. Nie ma tygodnia bez zdarzenia na tym króciutkim odcinku, który nie oszczędził również Naszych Kolegów i Koleżanek na 2oo. Poza tym każdy węzeł to winkle, a na tym odcinku są trzy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Akurat droga leży w naszym rejonie a nawet powiecie i w sumie dosyć często z niej korzystamy czy to autem czy to moto pozwolę sobie dodać parę słów.

Dnia 1.08.2017 o 00:48, PiotreQ napisał:

Kierowcy zjeżdżając z A1 lub wjeżdżając na nią z dwujezdniowej S1 na węźle Podwarpie dalej sądzą, iż mogą korzystać z dwóch pasów w jednym kierunku. 

Osobiście uważam, że jeśli jakakolwiek osoba stwierdziła, że myśli iż dalej może poruszać się dwoma pasami, to powinna utracić uprawnienia do kierowania wszelakimi pojazdami, gdyż można taką osobę zakwalifikować jako zagrożenie na drodze. Droga uważam jest dobrze oznaczona, na początek mamy znak o końcu drugiego pasa, potem droga dwukierunkowa, jak i ograniczenie prędkości. I właśnie prędkość oraz brawura powodują te wypadki. Nie sposób policzyć ile osób mnie tam wyprzedziło jadąc +/- 10 km wg przepisów, nie wspomnę o osobnikach, którzy ujął bym to "ominęli" mnie oraz wyprzedzanie na trzeciego powodując zjechanie na pas awaryjny. Można by w niektórych momentach polemizować podwójna ciągła powinna być trochę dłuższa niż namalowana, co by uniemożliwiło w niektórych przypadkach wychylanie się czy można wyprzedzić dla osób, które jadą względnie przepisowo bo takie przyczyny wypadków też były. Ale nie można zapomnieć, a może w ogóle w niektórych przypadkach trzeba wiedzieć, że podwójną linię ciągłą mamy zawsze na drodze dwukierunkowej, a na drodze szybkiego ruchu czy autostradzie występuje linia pojedyncza (jeśli się mylę to proszę o poprawienie, bo cały kodeks to chyba panowie z drogówki tylko znają). Dlatego tłumaczenie dla mnie myślałem, że... nie kupuje mnie w ogóle. A co do tirów tam jeżdżących to dobrze, że im ogranicznik pozwala tylko 90 jeździć, bo zjeżdżając z lekkiej górki podejrzewam, że 100 km/h to by lekko przekroczyli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Mieszkam tuż obok, bardzo często z tego odcinka korzystam i potwierdzam opinię Nyku: droga jest ok, winni są kierowcy. I dodam, że bardzo często nadmierną brawurę wykazują motocykliści, a nie kierowcy samochodów (mam wrażenie, że ci ostatni częściej, niż gdzie indziej, jadą tam przepisową 90-ką).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.08.2017 o 22:04, Nyku napisał:

Akurat droga leży w naszym rejonie a nawet powiecie i w sumie dosyć często z niej korzystamy czy to autem czy to moto pozwolę sobie dodać parę słów.

Osobiście uważam, że jeśli jakakolwiek osoba stwierdziła, że myśli iż dalej może poruszać się dwoma pasami, to powinna utracić uprawnienia do kierowania wszelakimi pojazdami, gdyż można taką osobę zakwalifikować jako zagrożenie na drodze. Droga uważam jest dobrze oznaczona, na początek mamy znak o końcu drugiego pasa, potem droga dwukierunkowa, jak i ograniczenie prędkości. I właśnie prędkość oraz brawura powodują te wypadki. Nie sposób policzyć ile osób mnie tam wyprzedziło jadąc +/- 10 km wg przepisów, nie wspomnę o osobnikach, którzy ujął bym to "ominęli" mnie oraz wyprzedzanie na trzeciego powodując zjechanie na pas awaryjny. Można by w niektórych momentach polemizować podwójna ciągła powinna być trochę dłuższa niż namalowana, co by uniemożliwiło w niektórych przypadkach wychylanie się czy można wyprzedzić dla osób, które jadą względnie przepisowo bo takie przyczyny wypadków też były. Ale nie można zapomnieć, a może w ogóle w niektórych przypadkach trzeba wiedzieć, że podwójną linię ciągłą mamy zawsze na drodze dwukierunkowej, a na drodze szybkiego ruchu czy autostradzie występuje linia pojedyncza (jeśli się mylę to proszę o poprawienie, bo cały kodeks to chyba panowie z drogówki tylko znają). Dlatego tłumaczenie dla mnie myślałem, że... nie kupuje mnie w ogóle. A co do tirów tam jeżdżących to dobrze, że im ogranicznik pozwala tylko 90 jeździć, bo zjeżdżając z lekkiej górki podejrzewam, że 100 km/h to by lekko przekroczyli.

Jeżdżę tamtędy regularnie :) raz na 3 miesiące do Siewierza po mięso dla psów. Jak mam V = Vdop +10 km/h to cały czas ktoś mnie usiłuje wyprzedzić. Raz jeden pacan w jakimś małym dostawczaku zaczął mi migać światłami, żebym mu zjechał na pas awaryjny, bo się spieszył. Pas awaryjny przedzielony linią ciągłą i ja mam dla jego widzimisie łamać przepisy? ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.