Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Turystyk jakie 120/70-17 160/60-17 polecacie ?


kirson

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, 19dave88 napisał:

Pirelli Angel ST idealna guma do turystyki 

 

Godzinę temu, Bebok. napisał:

Nie tylko do turystyki, do łojenia też jest dobra, na zimnym szybko się nagrzewa (jeździłem nieraz w okolicach 0 i nie było tragedii).

Sam latam na nich  i jestem w pelni zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Ja mam akurat gorsze zdanie o PR4.Opony naprawdę dobre pod względem wytrzymałości.Zniosą wiele,nawet podczas haratania po szutrach. Po 10tkm zużycie można powiedzieć minimalne,a staram się ich nie oszczędzać.

Przednia opona ze wzgledu na liczne naciecia,ma tendencje do ząbkowania,pomimo sprawnego zawieszenia i raczej na ustawieniu"sport".Jak uchylę przyłbicę kasku,to słyszę jak hałasuje.

Tylna guma łapie uślizgi na mocniejszych wyjściach z winkli. Jak zejdę z ciśnieniem solo do 2.6 bara,jest lepiej,ale wtedy opona ząbkuje. Na 2.9 bar jazda jest średnia, nawet po dociążeniu pasażerem na szybkich i ostrych łukach zdarzaja sie uslizgi,ale jest to latwo wyczuwalne na szczescie.Wcześniejsze Angele St były pod tym wzgledem lepsze.

W Rumunii, w górach na mokrej nawierzchni,poślizgi łapaliśmy nagminnie,pomimo bagażu i dwóch osób na pokładzie.

Kolega,który też smiga Tigerem 1050 ma podobne spostrzeżenia.

Drugi raz bym nie kupił tych opon,nie za taką kasę......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez na  st,gt angel mialem poślizgi ale to nie byla wina opon tylko dziadowskiej nawierzchni mimo to ze byla prosta jak stol,tak ze najlepsza opona nic nie da jak sie lata na nie najlapszym jakosciowo asfalcie.Koledzy maja zalozone Pilot Road 4  w sd 1290 , bmw 1000 xr , z 1000 sx , triumph 955i st i zlego slow nie powiedza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 25 latach jazdy na jednośladach z, czego 17 na "dorosłych motocyklach" i różnych rodzajach opon,to wydaje mi się,że jestem w stanie ocenić,która nawierzchnia sprzyja przyczepnosci,a która nie. Wiec twój wywod w tej kwestii i w tym konkretnym przypadku, jest doslownie mialki,ale rozumiem masz prawo bronic swoich racji i swoich kolegow,jednak twoje argumenty do mnie nie trafiaja.Moj znajomy lata endurakiem po asfaltach na kostce, upierajac sie,ze ta opona ma dobre wlasciwosci na asfalcie,a jak chce to moze sobie w terenie pouzywac. Niech mu bedzie, co mnie to....

Zdanie swoje opieram na wlasnych doświadczeniach i spostrzezeniach,co zobligowalo mnie do wyrazenia swojej oponii na temat PR4 i zdania nie zmienię.

Stosunek cena/jakość jest zaledwie dostateczny w przypadku PR4 i drugi raz ich nie kupię,ale to tylko moje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.