Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Pierwszy motocykl - dalekie dojazdy do pracy


achim_pirlo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, z racji tego, ze do pracy pokonuje codziennie 80km w jedna strone strasznie zakorkowanymi holenderskimi autostradami, pomyslalem, ze moze dwuslad pomoglby w zaoszczedzeniu czasu, bylby to moj pierwszy motor i pytam tych bardziej doswiadczonych czy takie cos w ogole ma sens, wyliczylem, ze bylyby to przebiegi ok. 15-20 tys rocznie, reszte przemecze sie autem, w co celowac na poczatek? Podstawy mechaniki znam, garaz posiadam, wiec nie byloby problemem (wrecz przyjemnosc dla mnie) pogrzebac od czasu do czasu, osiagi na jakie licze to max 110-120km/h. co Wy na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ile chcesz wydać?

400cc pojemnosci ci wystarczy czyli burgman 400, x-max 400, albo coś świeżego typu kymco - dobra cena i niezawodność na poziomie japończyków.

ewentualnie yamaha t-max 

Burgmana 650 bym nie polecał na dojazdy bo cieżkie duże, przy przebiegach powyżej 40tys problemy z skrzynią

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...
Dnia 19.07.2017 o 14:44, achim_pirlo napisał:

Witam serdecznie, z racji tego, ze do pracy pokonuje codziennie 80km w jedna strone strasznie zakorkowanymi holenderskimi autostradami, pomyslalem, ze moze dwuslad pomoglby w zaoszczedzeniu czasu, bylby to moj pierwszy motor i pytam tych bardziej doswiadczonych czy takie cos w ogole ma sens, wyliczylem, ze bylyby to przebiegi ok. 15-20 tys rocznie, reszte przemecze sie autem, w co celowac na poczatek? Podstawy mechaniki znam, garaz posiadam, wiec nie byloby problemem (wrecz przyjemnosc dla mnie) pogrzebac od czasu do czasu, osiagi na jakie licze to max 110-120km/h. co Wy na to?

SZCZERZE ...... SKUTER HONDA ADV

 

i jesteś w niebie .....:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.9.2017 o 10:36, BlackDragon napisał:

SZCZERZE ...... SKUTER HONDA ADV

 

i jesteś w niebie .....:)

Noooo,niczego sobie to cudo.Czy to jest skuter czy motocykl ?hmmmm powiedzialbym cos posrednie między skuterem,turystykiem i endurem (SUV) na dwóch kolach.

Jednak w podobnej cenie mozna wiecej otrzymac :) BMW C650GT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam, używam na dojazdy do pracy i nie tylko yamahy t-max 500 z 2010 roku, tak po prawdzie mam jeszcze trzy inne motocykle ale tym jeździ się super!!! Wymienię kilka zalet: zwinny sportowe zacięcie, ABS, bardzo dobre zawieszenie - mam na myśli tył. Porównanie do podobnych maxi - nie ma!!!! Bagażnik bardzo wygodny, w prawym schowku wyjście gniazdko 12v, duże szerokie koła. Jakość i wykonanie oraz materiały    „Japan”, osobiście uważam że Timax nie ma konkurencji jako maxi skuter. Cena nie jest niska ale warto. Zwiedziliśmy Alpy na nim stad wiem iż nada się tez do małej turystyki. Pozdro Paweł      http://www.burgmania.net/index.php?option=com_content&view=article&id=873:tmax-em-w-alpy&catid=11&Itemid=123&lang=pl       

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam,

Chciałbym odświeżyć trochę temat. Problem podobny do mojego. Dojazdy do pracy 80km dziennie- tylko droga ekspresowa i autostrada (A4,DK86). Lokalnymi drogami do przejechania 2km. Szukam maxi skutera do 6500zł z mocą i prędkością odpowiednią do jazdy na szybkich drogach. Wstępnie znalazłem Hondę SH300i, Aprille Beverly 200, i Kymco People GT300. Szukam opinii użytkowników takich maszyn. W moim przypadku odpadają maxi skutery typu Burgman, mało miejsca do parkowania oraz niski wzrost 170cm. Szukam intensywnie informacji na temat użytkowania takich skuterów. Martwią mnie interwały wymiany oleju w przekładni i w silniku. Większość osób zaleca wymieniać płyny co 2k km, co znacznie zmniejsza opłacalność takiej maszyny. W moim przypadku muszę zakładać przy takim interwale wymianę raz w miesiącu. Czyli opłacalność zamiany samochodu spada znacznie (w moim przypadku diesel 5,5l/100km). Ale rozważam również aspekt ekologiczny ?, stąd dywagacje.  Czy macie jakieś doświadczenia w tym temacie? Planuję zakup maszyny używanej, raczej z krajową historią. Nie mam zwyczaju ciągnąć do odcięcia i preferuję spokojną jazdę. Z racji wzrostu i miejsca parkowania nie może być to wielka maszyna, zależy mi na komforcie (przykryte kolana - efekty jazdy na mrozie). Wypadłem całkowicie z obiegu, nie wiem które serwisy mają jaką renomę. Opinie na google jakoś do końca do mnie nie przemawiają. Znacie może jakiś dobry serwis, który robi skutery w pobliżu Katowic, lub Zagłębia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak przypuszczałem, wątek ekonomiczny można pominąć. Jest to argument przeciw zakupowi takiej maszyny. Od zawsze chorowałem na Trans Alp-a. Przymierzałem, nie dla mnie. Zresztą jak większość motocykli, które wpadły mi w oko. Na BMW Evolution C mnie nie stać A szkoda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Autobusem miejskim 1,5h - z czekaniem na przesiadkę ok. 5 minut. Po pracy było jeszcze gorzej, rekord to 2,5h - drogi zawsze były zakorkowane, ale był wypadek i wypadł jeden autobus, akurat ten w moją stronę.

Ogólnie zastanawiam sie obecnie nad rowerem elektrycznym:

https://www.fischer-ebike.pl/produkty/e-bike/e-bike-city,2,15373

Jakie macie zdanie o modelach Fischer?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.