Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Muzyka w kasku jest bezpieczna czy nie?


Diaboł

Rekomendowane odpowiedzi

Wakacje więc wakacyjny temat. Samotny Wilk czyli jazda solo może okazać się bardzo fajna jeżeli dosłodzimy ją muzyką. Kiedy muzyka przestaje przeszkadzać a zaczyna pobudzać umysł do koncentracji?

Jak wszystko na tym świecie są rzeczy dobre i złe, są metody leczenia dźwiękami oraz zabijania dźwiękiem. Powiem w ogromnym skrócie jak zamiast kawą doładować się muzyką. Wszystko co ogarnia ludzki umysł od najmniejszej części atomu po drzewa ptaki wodę i dźwięk to wibracje (Tesla Słowianin). Zastanawialiście się dlaczego śpiew niektórych ptaków podoba się wszystkim ludziom bez względu czy słuchają rapu metalu czy czegokolwiek? Odpowiedzią jest 1,618 tzw. złota proporcja, Boska Liczba, złoty podział. Wzór który tworzy wszystko co dał nam Bóg od komórki ludzkiego ciała po diament. Aby nasze ciało było w harmonii z muzyką dźwięki powinny być zgodne z tym wzorem a niestety tak nie jest ponieważ dźwięk A drga w 440 Hz a powinien w 432 Hz. Jak zdobyć muzykę w 432 Hz najłatwiej konwertować odpowiednim oprogramowaniem choć nie jest to najlepsza metoda lecz najłatwiejsza i ogólnie dostępna. Na początku przez około miesiąc słuchania w stroju 432 muzyka wydaje się mdła mało ostra lecz o dziwo poznacie w sobie melomanów Chopin Bach stanie się bardziej melodyjny i zrozumiały. Gatunki muzyczne które do tej pory was drażniły staną się co najmniej nieuciążliwe a nawet do przyjęcia. Oddziaływanie muzyki 440 Hz na ludzkie ciało jest bardzo destrukcyjne dźwięki są po prostu septyczne tak jak światło LED lub światło księżyca natomiast dźwięki w stroju 432 Hz są anty septyczne jak światło słoneczne. Jest to wielkie uproszczenie i starałem się najprościej jak mogłem wam to przybliżyć. Słuchanie ulubionej muzyki w 432 Hz poprawia percepcję łagodzi bóle głowy bóle menstruacyjne ułatwia naukę! Całkowicie likwiduje negatywne emocje nerwy. Przejechanie trasy 500 km jest o wiele łatwiejsze i przyjemniejsze. Trochę się rozpisałem ale może będzie warto jak choćby jedna osoba z was przejdzie na słowiański strój 432Hz. Bardzo was proszę o obejrzenie teledysku  JARUHA LECHISTAN na You Tube Chłopak się bardzo napracował w sumie dla was i pozostawienie łapki w górę to potrafimy najlepiej LwG. Sława Bracia i Siostry Diaboł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tyś jest faktycznie nawiedzony czytam już któryś z twoich postów w jednym uważasz wszystkich motocyklistów za debili i dajesz jakieś durne podsumowania i rady w drugim niepodobają ci się wybory innych ludzi a ten post mnie rozwalił tytuł czy muzyka w kasku jest bezpieczna i wykład o Hz utworu wysłuchałem i miałbym z tym jechać 500 km po 100 m wolał bym się r...........

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde..... Sorry, ale jako muzyk i realizator dźwięku, poczułem się wywołany do tablicy.

Rzeczywiście jest racja w różnicy strojenia instrumentów w częstotliwości. 432 Hz jest łagodniejsze i bardziej że tak powiem przytulne. A 440 Hz jest bardziej ostre i agresywne.

Stój Instrumentów definitywnie przyjął częstotliwość na 440 Hz w 1951 roku. Jednak pierwszy raz pojawił się w 1917 roku. Zmiana ta w standardzie strojenia instrumentów okreslonej póżniej jako ISO 16 budziła wiele kontrowersji, ale w końcu została uznana.

Jednak..... bo zawsze jest jakieś "jednak" Dzisiaj, w czasach internetu i artystycznej wolności, nikt nikomu nie zabroni grania w strojeniu właśnie 432 Hz. każdy może grać jak chce.

A dolepianie do tego jakiś mistycznych ideologi jak powyżej, jest nieznajomością tematu w ramach fizyki dźwięku i historii muzyki.

Co z tego że powyższy utwór ma adnotacje na początku, że nie nawołuje do nienawiści i uprzedzeń. Co z tego, że jest zagrany w strojeniu 432 Hz, skoro wokal jest obniżony do agresywnych niskich tonów. I nie ważna częstotliwość, ważny przekaz. A przekaz jest skrajnie nacjonalistyczny. Na to może się nabrać tylko prostak któremu można wcisnąć każdy pseudointelektualny ideologiczny bełkot. Uznawanie jakiegoś narodu lub plemienia za kogoś wyższego, jest dla mnie nawoływanie do nienawiści w stosunku do kogo innego. Wykorzystywanie mitu o danej częstotliwości jest bezczelnym mieszaniem komuś prostemu w głowie. Manipulowaniem prostym umysłem za pomocą mitu. Szczerze mówiąc nie wiedziałem, że ten aspekt może być wykorzystany w taki sposób. Każdy odbiera muzykę i częstotliwości indywidualnie. Ja na przykład wolę bardziej agresywną muzykę. Nie przeszkadza mi standard 440 Hz. Ale to co się dzieje w tym utworze, przekonuje mnie do tego, że manipulacja za pomoca każdego narzędzia działa. Sorry, ten przekaz mnie przeraża. Ale wiadomo...

Lepiej się rządzi mniej świadomym owczym stadem wciskając mu mityczne brednie niż człowiekiem myślącym logicznie.

Jak dla mnie masakra...

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

racja, choć jak gadam z ludźmi, to każdy narzeka na głosnośc kasku. Wydaje mi się, że pomimo różnic w głosności kasków trudnych do wyczajenia, poprostu w kazdym kasku po dłuższej jeździe, hałas staje się dokuczliwy. Chyba nie ma uniwersalnego sposobu na test kasku pod tym wzgledem...niestety

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś czytałem, że 30 minut jazdy na moto bez stoperów powoduje trwałe uszkodzenie słuchu. Zamiast stoperów stosowałem słuchawki douszne Creat ve - tłumiły i grały. Ale lubię słuchać radia, a nie ma radia motocyklowego z RDS - AF, więc sobie dałem spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze możesz używać radia z telefonu. Ale też stosuję taki patent słuchawek dousznych jak jadę gdzieś dalej. Jeździłem jakiś czas w stoperach i moim zdaniem słuchawki przewyższają stopery właśnie z uwagi na to że łatwiej je zainstalować, trudniej wypadają, wyciszają hałas ale nie odcinają od otoczenia jak to ma się w przypadku stoperów, no i można włączyć cichą muzykę. Tak aby było ją słychać, ale aby nie zagłuszała rykiem reszty. A jak włączy się jeszcze radio to można słuchać wiadomości drogowych, ale to się chyba sprawdza przy dalekich wypadach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.08.2017 o 22:18, LBG napisał:

Gdzieś czytałem, że 30 minut jazdy na moto bez stoperów powoduje trwałe uszkodzenie słuchu. Zamiast stoperów stosowałem słuchawki douszne Creat ve - tłumiły i grały. Ale lubię słuchać radia, a nie ma radia motocyklowego z RDS - AF, więc sobie dałem spokój.

W n-com B5 mam radio z RDS i wczoraj całą drogę z Bieszczadów słuchałem RMF, poza momentami kiedy gadaliśmy z kumplem na intercomie. Ustawione na odpowiednią głośność radio nie zagłusza dźwięków otoczenia, więc nie widzę wpływu na bezpieczeństwo podobnie jak z radiem w samochodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.08.2017 o 21:22, Semy napisał:

Zawsze możesz używać radia z telefonu. Ale też stosuję taki patent słuchawek dousznych jak jadę gdzieś dalej. Jeździłem jakiś czas w stoperach i moim zdaniem słuchawki przewyższają stopery właśnie z uwagi na to że łatwiej je zainstalować, trudniej wypadają, wyciszają hałas ale nie odcinają od otoczenia jak to ma się w przypadku stoperów, no i można włączyć cichą muzykę. Tak aby było ją słychać, ale aby nie zagłuszała rykiem reszty. A jak włączy się jeszcze radio to można słuchać wiadomości drogowych, ale to się chyba sprawdza przy dalekich wypadach.

stopery są rożnej klasy, właśnie dla motocyklistów: przepuszczają jedne częstotliwości a inne wytłumiają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, ravk napisał:

W n-com B5 mam radio z RDS i wczoraj całą drogę z Bieszczadów słuchałem RMF, poza momentami kiedy gadaliśmy z kumplem na intercomie. Ustawione na odpowiednią głośność radio nie zagłusza dźwięków otoczenia, więc nie widzę wpływu na bezpieczeństwo podobnie jak z radiem w samochodzie.

Dla mnie za drogo: https://akcesoriamotocyklowe.pl/komunikacja/6414-intercom-nolan-b5-n104evo-104-44-40full-40.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

1/ w samochodzie nie eliminujemy wszystkich elementów zmniejszających bezpieczeństwo jazdy, bo chodzi nam także o komfort, a w moto powinniśmy, bo ryzyko tutaj jest znacznie większe

2/ słuchanie radia z głośników nie powoduje tak mocno zmniejszenia kontaktu z otoczeniem jak w przyp. słuchawek.

3/ słuchanie muzyki w czasie jazdy na moto jest dla mnie bez sensu, bo szum zewnętrzny zawsze dotrze do ucha i wartości muzycznych odbierzesz tyle co nic

4/ zawsze istnieje prawdop. że się zasłuchasz np. w tekst wiadomości z radia i wpłynie to bezpieczeństwo - jeśli zrobisz to w samochodzie to wylądujesz u blacharza, jeśli zrobisz to na moto to wylądujesz w szpitalu lub kostnicy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezależnie od kasku na długiej trasie hałas jest męczący, powoduje zmęczenie i zmniejszenie koncentracji. Dlatego stosuję stopery zawsze jak mam w planie trasę dłuższą niż kilkadziesiąt kilometrów. Wiele razy robiłem trasy po 1000 km dziennie i nie wyobrażam sobie nie założyć stoperów na taką trasę. Po przejechaniu 200 km bez stoperów  ( zapomniałem założyć po postoju na tankowanie ) szumiało mi w uszach jeszcze kilka godzin. Co do wyciszenia to stopery nie rozpraszają jak radio i nie odcinają od otoczenia wręcz przeciwnie, powodują, że męczące dźwięki są ograniczane ale jednoczesne słychać dobrze inne dźwięki np. syrenę karetki pogotowia itp.  Jedynym mankamentem wg. mnie jest dyskomfort po długim czasie używania. Oczywiście każdy ma swoje racje i robi jak uważa za słuszne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.11.2017 o 10:43, bankus napisał:

to kolejna sprawa zw. z bezpieczeństwem. Czasem po dłuższej jeździe baniak napieprza, co wpływa na koncentracje, więc stopery w takiej syt. to standard.

Choć stopery bywają różne. Jakie stosujesz?

Stosuję najzwyklejsze, najtańsze stopery z pianki do kupienia za grosze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.