Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Witam serdecznie


BladyViktor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Mam na imię Andrzej. Jestem na początku drogi w świecie motocyklowym. Dołączyłem do tego forum, aby poznać ludzi, uczyć się od bardziej doświadczonych i zagrzać tu na dłużej. Mam nadzieje, że źle nie trafiłem;)

Jeśli chodzi o mój motocykl to jeszcze go nie posiadam, prawa jazdy też nie i nie jeździłem, więc jestem totalnie zielony. Czytam od czego zacząć i na początku myślałem o kupnie jakiejś 125cm3, nauczyć się jeździć i iść zrobić prawo jazdy, ale czytałem, że przy mojej masie i wzroście (92kg i ok. 182-5cm) lepsza będzie 500-tka lub 600-tka na pierwsze moto. Czyli wypadało by najpierw zdobyć uprawnienia, a potem motocykl. Dlatego postanowiłem dołączyć do forum by nie popełnić głupich błędów i nie narażać siebie i innych tylko dobrze zacząć. 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

182 cm i 92kg. Takie wymiary miał Apollo więc się nie chwal. Wal na kurs natychmiast. Jeżeli masz trochę kasy na pozbyciu to kup 125 będzie ci łatwiej szczególnie na mieście i na placu: wolny slalom i ósemkę poćwiczysz a na tym najwięcej ludzi oblewa, Nie znam nikogo co jeździł 125 i nie zdał. Jak już masz wzorowe wymiary to miej i konia prawdziwego. Powodzenia Diaboł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- jak masz prawko B to 125cc mozesz juz legalnie kupić (większość modeli) i jezdzic, inna sprawa czy potrafisz, ale kilka-kilkanascie wykupionych jazd w najblizszej szkole powinno dużo pomóc. jesli sie zdecydujesz to polecam raczej coś używanego, zawsze to jakoś chyba łatwiej przychodzi po glebie zbierać z ziemi używkę niż nowy złom ;)

- trening czyni mistrza, czyli jedna jazda nauczy cie może więcej niż godziny spędzone na tym forum, tym bardziej ze niektórzy pierd... tu takie glupoty ze łeb boli, ale tym sie nie zrażaj. z czasem bedziesz potrafił ich odróżniać... moim zdaniem praktyka jest najwazniejsza, wiec jezdzic jezdzic i potem jeszcze jezdzic

- co do ciuchów to zdania są podzielone, są goście co bez stalowych opończy nie wchodzą nawet do garażu, a są tacy co pomykają w klapkach i też żyją - to twoja decyzja i twoje zdrowie, może ci nie zależy albo szukasz pretekstu do jakiejś grubszej operacji więc nie namawiam na nic, ja osobiscie preferuje wolna amerykanke czyli skóra jeszcze po dziadku, buty do kolan i dzinsy z protektorem, ale nienachalnie, jak jest upał to latam w samych majtach

- kolejna sprawa to wiara we własne umiejętności, więc np. mojemu młodemu swego czasu na gorącą glowe pomagało oglądanie filmików na YT z wypadkami motocyklowymi, troche zwolnił.

nie wiem co Diaboł dupcy o idealnych wymiarach Apolla, chyba ze od tyłu, bo jak oglądam stare rzeźby nagusa to ni ch.. nie widze tego ideału męskosci ... w sumie zalezy kto co lubi, ja tam wole piwo chlapnąć

powodzenia BladyViktor

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.