Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Witam wszystkich.


Rafał

Rekomendowane odpowiedzi

MT07 na pierwsze moto? Jazda nim to jak latanie na wkurwionym komarze bardzo lubię ten motor jest taki malutki, że nie widzę go podczas jazdy i czuję się jak bym latał. ER6n taki sobie na pierwsze moto chyba OK. ale po sezonie go zmienisz. Na pierwsze moto postaraj się o ABS! a nawet ESP dzięki temu masz większe szanse doczekać się wnuków. Powodzenia na szalu Diaboł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Diaboł napisał:

(...) ER6n taki sobie na pierwsze moto chyba OK. ale po sezonie go zmienisz. Na pierwsze moto postaraj się o ABS! a nawet ESP dzięki temu masz większe szanse doczekać się wnuków. Powodzenia na szalu Diaboł

Możesz rozwinąć myśl?

Od tego sezonu dosiadam ER6n i nie uważam go za słaby czy nudny motocykl, tym bardziej dla osoby, która dopiero zaczyna. Jeśli chodzi o ABS - fakt, to fajna i przydatna rzecz, jednak nie przesadzajmy, że jego nieposiadanie oznacza śmierć w pierwszym sezonie ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, LynxLynx napisał:

Możesz rozwinąć myśl?

Od tego sezonu dosiadam ER6n i nie uważam go za słaby czy nudny motocykl, tym bardziej dla osoby, która dopiero zaczyna. Jeśli chodzi o ABS - fakt, to fajna i przydatna rzecz, jednak nie przesadzajmy, że jego nieposiadanie oznacza śmierć w pierwszym sezonie ;) 

ER6 jest totalnie poprawny, przewidywalny itd. Jak dla mnie mało adrenaliny. Z Mt 07 wyciśnięto  adrenalinę na maxa. Co do ABS na motocyklach najwięcej ginie młodych niedoświadczonych kierowców, którzy w sytuacji kryzysowej nie potrafią zapanować nad motocyklem. Gdyby mieli ABS to około 20% z nich by żyło. Tym co potrafią już jeździć ABS jest mniej potrzebny. Nie było moim zamiarem krytykować ER6 ponieważ to bardzo dobry motocykl, lecz moje preferencję skłaniają się do MT07 bo lubię dzikość a nie rozwagę w kawie dzikość rozpoczyna się od Z800. Jeżeli ktoś oczekuje od motocykla przyjaciółki wybierze ER6n jeżeli kochanki MT07. To są moje subiektywne oceny tych dwóch motocykli. Ja wybrał bym coś powyżej 100KM i miałbym spokój minimum na dwa lub trzy sezony a może i na więcej. Kocham Motocykle ale nie na wszystkie mnie stać. PS. ABS i ESP już nie raz uratowało mi tyłek ale lubię agresywną jazdę i czasami przeginam. Powodzenia na szlaku Diaboł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lynx Lynx

58 minut temu, LynxLynx napisał:

Możesz rozwinąć myśl?

Od tego sezonu dosiadam ER6n i nie uważam go za słaby czy nudny motocykl, tym bardziej dla osoby, która dopiero zaczyna. Jeśli chodzi o ABS - fakt, to fajna i przydatna rzecz, jednak nie przesadzajmy, że jego nieposiadanie oznacza śmierć w pierwszym sezonie ;) 

Ups Sorrrry! nie wiedziałem że jesteś Laszką twój wybór jest poprawny. Natomiast gdybyś potrzebowała skok w bok to polecam MT09 80% adrenaliny i powrót do domu jak z kolejki górskiej (polecam LECH coaster WPKiW) Lub MT10 tam jest 100% adrenaliny. Yamacha Katowice ma wszystkie modele do testów, gdybyś wyraziła ochotę to możemy się tam razem udać i porównasz sobie modele. Gorąco zachęcam do jazd testowych. Powodzenia Diaboł. (jeszcze raz sorrrry nie jestem jeszcze przyzwyczajony, do spódnic na motorach choć bardzo to popieram LwG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Diaboł napisał:

ER6 jest totalnie poprawny, przewidywalny itd. Jak dla mnie mało adrenaliny. Z Mt 07 wyciśnięto  adrenalinę na maxa. Co do ABS na motocyklach najwięcej ginie młodych niedoświadczonych kierowców, którzy w sytuacji kryzysowej nie potrafią zapanować nad motocyklem. Gdyby mieli ABS to około 20% z nich by żyło. Tym co potrafią już jeździć ABS jest mniej potrzebny. Nie było moim zamiarem krytykować ER6 ponieważ to bardzo dobry motocykl, lecz moje preferencję skłaniają się do MT07 bo lubię dzikość a nie rozwagę w kawie dzikość rozpoczyna się od Z800. Jeżeli ktoś oczekuje od motocykla przyjaciółki wybierze ER6n jeżeli kochanki MT07. To są moje subiektywne oceny tych dwóch motocykli. Ja wybrał bym coś powyżej 100KM i miałbym spokój minimum na dwa lub trzy sezony a może i na więcej. Kocham Motocykle ale nie na wszystkie mnie stać. PS. ABS i ESP już nie raz uratowało mi tyłek ale lubię agresywną jazdę i czasami przeginam. Powodzenia na szlaku Diaboł

Ty się lecz człowieku tu piszesz o adrenalinie, kochance o emocjach. A potem kadzisz o bezpieczeństwie... Dla bezpieczeństwa sprzedaj moto,  a emocje daje S1000rr takie są moje odczucia...  nie wiem po co komentujesz czyjeś wybory bo ja czy inni możemy skomentować tak albo jeszcze gorzej Twój motocykl.... 

3 godziny temu, Diaboł napisał:

Lynx Lynx

Ups Sorrrry! nie wiedziałem że jesteś Laszką twój wybór jest poprawny. Natomiast gdybyś potrzebowała skok w bok to polecam MT09 80% adrenaliny i powrót do domu jak z kolejki górskiej (polecam LECH coaster WPKiW) Lub MT10 tam jest 100% adrenaliny. Yamacha Katowice ma wszystkie modele do testów, gdybyś wyraziła ochotę to możemy się tam razem udać i porównasz sobie modele. Gorąco zachęcam do jazd testowych. Powodzenia Diaboł. (jeszcze raz sorrrry nie jestem jeszcze przyzwyczajony, do spódnic na motorach choć bardzo to popieram LwG

Tak przedstawiciel handlowy? Może ze mną się wybierzesz na testy R1 na tor? 

A ta kolejka to musiało być naprawdę traumatyczne przeżycie w Twoim życiu... Już w drugim temacie to czytam. Może narobiłas w gacie jak kolejka osiągnęła taką zawrotną prędkość...  Powiem Ci tylko że te 95km/h to nie jest pierwsza prędkość kosmiczna i przy odrobinie szczęścia przeżyjesz wypadek przy takiej prędkości... 

 

A teraz diable zawijaj swój ogon i spadaj do przedszkola straszyć rówieśników brakiem ABS w trampkach 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.