Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Rekomendowane odpowiedzi

Hejka, przymierzam się do zakupu kasku. Na razie największą moja uwagę zwrócił NOLAN 87 - cena 799 zł. w promocji na necie. Polecacie? Oczywiście wiem że najpierw go musze przymierzyć bo to że mi się podoba to nie znaczy że będzie mi pasował ;-) ale jeszcze nie dotarłam do stacjonarnego sklepu. Najważniejsze dla mnie to bezpieczeństwo i cena do 900-1000zł.i możliwość podpięcia intercomu. Co myślicie o tym kasku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz  HJC FG-17 lub FG-ST(ST ma blende przeciwsłoneczną) Są w całości z kompozytu a nie plastiku...

Oba modele HJC to największe bezpieczeństwo w tej klasie,  mają możliwość podłączenia intercomu, oraz pinlock w zestawie.
Zrobiłem około 1500 km w FG-ST i uważam że za tą kase nic lepszego się nie kupi:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Mała Gosiu:wub:

Kask dopasuj do siebie rady w sprawie kasku to trochę dziwne i nieszczere,  bo ilu użytkowników tego forum jeździło obecnie dostępnymi na rynku kaskami w różnych warunkach? O jakichkolwiek porównaniach nie ma mowy ponieważ jest to bardzo subiektywna ocena przeważnie jednego kasku który się obecnie posiada ewentualnie dwóch i to do niedostępnych już modeli. Nawet jeżeli model jakiegokolwiek kasku jest na rynku kilka lat to wnętrze, użyte materiały, uszczelki itd.  zostały zmienione i porównywanie kasku sprzed 6 lat do oferowanego obecnie nie ma sensu. Musisz podjąć decyzję sama nie kieruj się opiniami innych o tzw. bezpieczeństwie ba takich badań w realnych wypadkach nikt nie przeprowadza a gadanie o gwiazdkach itd. to marketingowa ściema. Kompozyt czy poliwęglan? Nikt ci szczerze nie odpowie w dziwnych testach Sharpa nie ma to znaczenia a teoretycznie uderzenie młotkiem w kask wygrywają skorupy kompozytowe z powodu rozproszenia energii uderzenia ale tylko raz! lecz po prostu pękają i gdyby doszło do drugiego uderzenia to poliwęglan może uratować Ci życie. Jazda po drogach to nie jazda po torze! Jedną z głównych dla mnie zalet kasku to wygoda! Jeżeli w kasku jest wygodnie, cicho i przyjemnie chłodno to całą uwagę poświęcasz na jazdę, jedziesz bezpiecznie a to na motocyklu bardzo ważne. Jeżeli nosisz okulary, masz długie włosy, zmyślną fryzurę lub lubisz wygodę to pomyśl o kasku szczękowym. Oprócz ogólnie znanych zalet dochodzi jedna dla mnie najważniejsza otwarcie na chwilę szczęki powoduje rozluźnienie kasku i staje się na moment otwarcia luźniejszy do tego stanu, że nie czujesz potrzeby zdjęcia kasku przy tankowaniu czy chwilowym postoju nie mówiąc już jak będziesz chciała pogadać z diabołem na światłach. Przed zakupem kasku pomyśl o motocyklu ponieważ pozycja na koniu wpływa na wybór kasku. Jeżeli kupisz kask sportowy i będziesz jeździć na turystyku to kręglarz będzie konieczny kask będzie Ci podwiewać i zmuszać cię do napinania mięśni, to samo będzie z kaskiem turystycznym na sportowej maszynie. O polu widzenia nie wspomnę. Na forum jest wiele bardzo różniących się maszyn, jeżeli wyrazisz chęć przymierzenia się to na pewno każdy z nas Ci to umożliwi.  Powodzenia twój Diaboł Jaś.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Jasieńku ;-)))))) No dzięki za wyczerpujące informacje ;-) Wiem że sama musze podjąć decyzję o kasku ale biorąc pod uwagę że w sumie jestem zielona (jak na razie) w tych kwestiach - to myślę że każda rada czy sugestia jest ważna :P i otwiera mi oczy na różne istotne rzeczy ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Diaboł napisał:

Witaj Mała Gosiu:wub:

Kask dopasuj do siebie rady w sprawie kasku to trochę dziwne i nieszczere,  bo ilu użytkowników tego forum jeździło obecnie dostępnymi na rynku kaskami w różnych warunkach? O jakichkolwiek porównaniach nie ma mowy ponieważ jest to bardzo subiektywna ocena przeważnie jednego kasku który się obecnie posiada ewentualnie dwóch i to do niedostępnych już modeli. Nawet jeżeli model jakiegokolwiek kasku jest na rynku kilka lat to wnętrze, użyte materiały, uszczelki itd.  zostały zmienione i porównywanie kasku sprzed 6 lat do oferowanego obecnie nie ma sensu. Musisz podjąć decyzję sama nie kieruj się opiniami innych o tzw. bezpieczeństwie ba takich badań w realnych wypadkach nikt nie przeprowadza a gadanie o gwiazdkach itd. to marketingowa ściema. Kompozyt czy poliwęglan? Nikt ci szczerze nie odpowie w dziwnych testach Sharpa nie ma to znaczenia a teoretycznie uderzenie młotkiem w kask wygrywają skorupy kompozytowe z powodu rozproszenia energii uderzenia ale tylko raz! lecz po prostu pękają i gdyby doszło do drugiego uderzenia to poliwęglan może uratować Ci życie. Jazda po drogach to nie jazda po torze! Jedną z głównych dla mnie zalet kasku to wygoda! Jeżeli w kasku jest wygodnie, cicho i przyjemnie chłodno to całą uwagę poświęcasz na jazdę, jedziesz bezpiecznie a to na motocyklu bardzo ważne. Jeżeli nosisz okulary, masz długie włosy, zmyślną fryzurę lub lubisz wygodę to pomyśl o kasku szczękowym. Oprócz ogólnie znanych zalet dochodzi jedna dla mnie najważniejsza otwarcie na chwilę szczęki powoduje rozluźnienie kasku i staje się na moment otwarcia luźniejszy do tego stanu, że nie czujesz potrzeby zdjęcia kasku przy tankowaniu czy chwilowym postoju nie mówiąc już jak będziesz chciała pogadać z diabołem na światłach. Przed zakupem kasku pomyśl o motocyklu ponieważ pozycja na koniu wpływa na wybór kasku. Jeżeli kupisz kask sportowy i będziesz jeździć na turystyku to kręglarz będzie konieczny kask będzie Ci podwiewać i zmuszać cię do napinania mięśni, to samo będzie z kaskiem turystycznym na sportowej maszynie. O polu widzenia nie wspomnę. Na forum jest wiele bardzo różniących się maszyn, jeżeli wyrazisz chęć przymierzenia się to na pewno każdy z nas Ci to umożliwi.  Powodzenia twój Diaboł Jaś.

Też uważam że nie należy się sugerować gwiazdkami w testach itp... Natomiast jak sam zauważyłeś kompozytowe kaski są bezpieczniejsze;) do tego w HJC występuje zapięcie DD co również poprawia bezpieczeństwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hejka

w ostatnim numerze motocykla jest porównanie kasków do 1000. Sam miałem podobny zgryz jeśli chodzi o kask dla plecaczka. Brałem pod uwagę jakiegoś caberga, sharka s700/900, hjc is17 oraz nolana. Moja żona mierzyła kilka , w tym jakiegoś shoei'a. Ostatecznie w moto-akcesoriach rhazz doradził nam nolana n87. Bardzo dobrze wykonany blenda, pinlock, deflektor, przygotowany do montażu dedykowanego intercomu od nolana. Mój plecaczek bardzo jara się swoim nolankiem. Jeździć po sklepach mierzyć. pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj miałem okazje przetestować Shoei NXR i w porównaniu z moim HJC FG-ST przepaść!!! w moim hjc przy 60 km/h jest tak samo głośno jak w shoei przy 120+. kolejna sprawa to wentylacja... w shoei przy 50-60 km/h wieje tak jak w HJC przy 120+. Niestety przepaść jest również cenowa... HJC +- 900-1300  zł shoei +- 1900-2200 w zależności od malowania.  Po chwili jazdy w Shoei miałem wrażenie że nic na głowie nie mam...
 

Gosia najlepiej tak czy inaczej podjechać do kilku sklepów i pozakładać różne kaski:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, 19dave88 napisał:

Gosia najlepiej tak czy inaczej podjechać do kilku sklepów i pozakładać różne kaski:)

 

Taki tez mam zamiar, tylko chciałabym mieć kilka wybranych już modeli żeby potem tam nie stać i nie mierzyć wszystkiego przez 5 godzin jak co niektóre babki w przymierzalniach :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.