Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Pierwszy motocykl


Pawel91

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc mam problem czekam mnie zakup pierwszego motocykla i mam dylemat co wybrać, po co mi motocykl?,

- raz w mece/co 2 mce jakis wypad 200 km , 

- no a reszta oczywiscie po miejscie chce nim jezdzi powiedział bym ze nawet dużo.

szuka wygodnego , mało palacego, solidnego silnika i  mało awaryjnego  kwota jaka chce wydac to 7 tys.

.

rozgladałem sie za paroma modelami (xj 600, cbr 600, gs500, sv 600/650, fazerem )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do stawki dorzuciłabym CB500 i ER-5. Sama miałam ER-5 przez 3 sezony i prócz bieżącego serwisu typu wymiana oleju, filtra itp. motocykl nie wymagał niczego więcej. Zero awarii, w mieście fajnie się sprawował (jest lekki, zwrotny i nieduży), na trasie również dawał radę, a ze względu na niskie spalanie tankowało się go z przyjemnością ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, LynxLynx napisał:

Do stawki dorzuciłabym CB500 i ER-5. Sama miałam ER-5 przez 3 sezony i prócz bieżącego serwisu typu wymiana oleju, filtra itp. motocykl nie wymagał niczego więcej. Zero awarii, w mieście fajnie się sprawował (jest lekki, zwrotny i nieduży), na trasie również dawał radę, a ze względu na niskie spalanie tankowało się go z przyjemnością ;) 

Fajnie ze polecasz ER-5 , ja planuje kupić albo CBF600 albo właśnie ER6n lub ewentualnie ER-5 ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

malo palacego hmm co to znaczy bo jak dla mnie cbr 600 tam sie nie miesci spalanie 6-8L poza tym na pierwsze moto nie polecalbym cbr 600 tak samo jak i SV ze wzgledu na V-ke ciagnaca z dolu, lepiej jakas rzedowka posmigac np CB500,ER5/ER6, Xj600 chocby sezon rozruchowy, potem kupic to co sie chce tak w ramach rozsadku w pojemnosci 600 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, 19dave88 napisał:

SV 650 też jest fajna:) na kursie nią jeździłem.

dla mnie za wielkie

 

11 godzin temu, matt87 napisał:

malo palacego hmm co to znaczy bo jak dla mnie cbr 600 tam sie nie miesci spalanie 6-8L poza tym na pierwsze moto nie polecalbym cbr 600 tak samo jak i SV ze wzgledu na V-ke ciagnaca z dolu, lepiej jakas rzedowka posmigac np CB500,ER5/ER6, Xj600 chocby sezon rozruchowy, potem kupic to co sie chce tak w ramach rozsadku w pojemnosci 600 :)

zastanawiam sie nad cebulakiem cb 500 odblokowanej w dobrym stanie nie chce szalec wiec chcial bym ze 3 sezony polatac i chyba cb 500 wybiore ,

 

ps

wczoraj zaliczyłem szlifa , (bark , kolano , łokiec, reka , kosta zdarte , biodro wielki sinieć nauczyłem sie nie hamowac na zakretach od strzała)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Pawel91 napisał:

spodnie , koszulka i buty takie zwtkłę  , instruktor uwazał ze na placu nie sa potrzbne ochraniacze bo jest ciepło

Że kuźwa co???? U mnie to upał czy nie upał - pełny rynsztunek musi być ;-) ale zaznaczę że i ja sama wtedy się bezpieczniej czuję .........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie skomentuhe tego, ze nie ubierass ochraniaczy bo za cieplo i smigasz w tshircie porazka ten instruktor moze kasku tez nie ubierac tylko w goglach jezdzic przewietrzy Cie na dodatek sie opalisz a i szyja odpocznie, Pawel miej swoj rozum i ubieraj wszystko bo konsekwencje ponosisz Ty, nie przejmuj sie szlifem wazne zebys wnioski jakies wyciagnal, zdrowiej i jedziesz dalej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój instruktor nie dopuści Cię do jazd bez długich spodni, oraz rękawiczek, Kurtkę i kask można mieć z OSK. oczywiście wszystkie kurtki z certyfikowanymi protektorami. Jak widać gdyby autor miał długie spodnie i kurtkę to nie miał by Ała... i pewnie więcej tak na jazdy nie przyjdzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, 19dave88 napisał:

Mój instruktor nie dopuści Cię do jazd bez długich spodni, oraz rękawiczek, Kurtkę i kask można mieć z OSK. oczywiście wszystkie kurtki z certyfikowanymi protektorami. Jak widać gdyby autor miał długie spodnie i kurtkę to nie miał by Ała... i pewnie więcej tak na jazdy nie przyjdzie...

 dave poradze Ci czytac uważnie , miałem spodnie a itak kolano obdarłem , zapytałem czy musze ochraniacze zakladac instruktorka powiedziala ze odpusci sobie kursantom na placu bo jest gorąco , tak na nastepne jazdy ubrałem sie dużo staranniej , wysokie buty , bardzo gruby jeans , wazna lekcja przestałem hamowac nawet sprzegłem na slalomie szybkim i nie popelnie tego bledu wiecej;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a instruktor nie powiedział Ci że zakrętach albo przy manewrowaniu dohamowuje się tylnym? Nie zamykając manetki gazu?

Co do spodni to nie określiłeś czy miałeś długie spodnie:) po za tym obtarłeś też rękę... i 1 słyszę o hamowaniu sprzęgłem:P (możesz to rozwinąć?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, 19dave88 napisał:

Mój instruktor nie dopuści Cię do jazd bez długich spodni, oraz rękawiczek, Kurtkę i kask można mieć z OSK. oczywiście wszystkie kurtki z certyfikowanymi protektorami. Jak widać gdyby autor miał długie spodnie i kurtkę to nie miał by Ała... i pewnie więcej tak na jazdy nie przyjdzie...

twój instruktor to bardzo mądry człowiek, oczywiscie extrafajnie ze kurtki mają z certyfikowanymi protektorami, wszyscy czują się bezpieczniej, nawet instruktor ....

autor jak zrobi prawko to i tak bedzie jezdził w czym bedzie chciał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.