Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

gsr 600 - awaria


krzysztof_4

Rekomendowane odpowiedzi


Wczoraj pojechałem na krótką przejażdżkę. Dojechałem do celu. Zgasiłem moto i po pół godzinie już nie zapalił.

Ogólnie sprawa wygląda tak:

1) przekręcam kluczyk
2) załączam zapłon (czerwony przycisk) - słychać jak coś pracuje
3) naciskam przycisk aby zapalić i nic - jedynie przygasają światła - rozrusznik w ogóle nie kręci.

Dodam że coś takiego już mi się ze 3, 4 razy zdarzyło ale wtedy po jakimś czasie po kilkukrotnym włączenie/wyłączeniu zapłonu zaskakiwał.


Czy po tak krótkim opisie można coś wywnioskować co to może być ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak to poznać ?

Jak włączę zapłon to słychać tak przez 3-4 sekundy taki dźwięk (tak było zawsze).

Odpaliłem go na popych. Chodzi normlanie. Tak że przypuszczam że to kwestia rozrusznika. Korci mnie żeby to sprawdzić.

Ma ktoś może jaką instrukcję serwisową do GSRa ?

Łatwo jest się dostać do rozrusznika ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej akumulatorowi brakuje pojemności, a najbardziej prawdopodobne - konieczność oczyszczenia styków na akumulatorze, bądź na rozruszniku. Włączony rozrusznik potrzebuje stosunkowo dużej mocy, opór na stykach powoduje duży spadek napięcia stąd przygasanie świateł. 

Serwisówka do gsr600: https://www.manualslib.com/manual/860672/Suzuki-Gsr600.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, ale jeżeli nie działa włącznik rozrusznika czyli przycisk lub kabel, nie powinny przygasać światła. Podczas sprawdzania rozrusznika kręcił się sam rozrusznik czy z silnikiem.

Dla nieobciążonego rozrusznika mogło wystarczyć prądu w akumulatorze. Dla obciążonego silnikiem już nie. Ale tak czy siak jesteś już blisko zlokalizowania usterki.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może lepiej zabrac miernik i sprawdzić jakie napięcie trzyma aku,ewentualnie jak odpali to spr ładowanie,ewentualnie podmienic aku na inny i jak odpali to znaczy ze tamten juz na szrot...lepiej od razu wyeliminować najprostsze rzeczy niż rozkręcać itp.itd

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, ETZ napisał:

a może lepiej zabrac miernik i sprawdzić jakie napięcie trzyma aku,ewentualnie jak odpali to spr ładowanie,ewentualnie podmienic aku na inny i jak odpali to znaczy ze tamten juz na szrot...lepiej od razu wyeliminować najprostsze rzeczy niż rozkręcać itp.itd

 

Oczywiście masz rację, ale jeżeli nie masz miernika to najlepiej oddać moto do aso, a tam wymienią aku, rozrusznik, wiązkę, wyłącznik zespolony ect. Wtedy na pewno wszystko zadziała prawidłowo, tylko lać i jeździć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aku jest dobre. Ładowałem i sprawdzałem volotmierzem.

Cytuj

  Podczas sprawdzania rozrusznika kręcił się sam rozrusznik czy z silnikiem.

Rozrusznik sprawdzałem normalnie z obciążeniem. Motor zapalił bez problemu i chodził.

Cytuj

ale jeżeli nie działa włącznik rozrusznika czyli przycisk lub kabel, nie powinny przygasać światła

Też mnie to właśnie zastanawia. Przygasanie by świadczyło że jednak działa. Ale zobaczymy. Jestem na etapie rozbierania przycisku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc wygląda na to że włącznik jest dobry. Podaje + na cewkę stycznika.

Czyli brakuje Masy na cewce. Sprawdziłem. Jak podam masę np. z AKU to motor odpala normalnie. Muszę teraz dojść skąd leci ta wadliwa masa. W najgorszym wypadku wezmę z innego miejsce i też będzie.

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.