Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Zmiana motocykla


Tomek_J

Rekomendowane odpowiedzi

Przenoszę:

Pora pomyśleć o kupnie jakichś większych 2 kółek. Jeśli ktoś z Was miałby ochotę się wypowiedzieć i doradzić markę oraz model, będę wdzięczny.

Moje założenia do poszukiwań: motocykl "do wszystkiego", z głównym zastosowaniem jako szosowo-turystyczny, do wypadów na weekend po drogach i lekkich bezdrożach, dystanse rzędu 300-500km dziennie. Musi być duży (spory jestem, co tu kryć) i wygodny (pozycja, kanapa...). Czterosuw na wtrysku, najchętniej japońszczyzna z uwagi na pozytywne doświadczenia co do jakości - przy czym model powinien być względnie popularny, żadnej egzotyki. Generalnie im mniej gadżetów i elektroniki, tym lepiej. Założeń co do ceny i przebiegu z premedytacją nie podaję. Wiadomo: ma być tanio i smacznie, ale nie chciałbym, żeby to było przedmiotem dyskusji, tylko techniczne i użytkowe właściwości maszyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety,chcesz  miec cos dobrego na lata  (ciezki popularny wygodny niezawodny na wtryski motorek to  trzeba zainwestowac w to) ;).No chyba ze wolisz jakas padline typu szrot do roboty za czapke sliwek, to juz inna sprawa ;).Dodal bym jeszcze BMW GS 1200 ale to jeszcze drozsze ,no i nie Japaner ;) 

Ps.Lepiej odczekac sezon albo i dwa ,dozbierac kasy i kupic cos porzadnego,no ale to jest tylko takie moje glosne myslenie:blush:

Edytowane przez Taurus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak powiedziałem, nie stan mojego konta powinien być przedmiotem rozważań ;) Poza tym zaczynanie dyskusji pt. "kupię motocykl" od publicznego podania budżetu jest poważnym błędem taktycznym ;) Mam inne podejście: poczytać, pooglądać, zapoznać się, pozbierać dane, opinie, a potem ciułać kasę.

Ale przybliżę kwestię finansową o tyle, że celuję w coś maksimum 10-letniego. Podoba mi się np. https://www.otomoto.pl/oferta/honda-xl-1000-varadero-oryginal-bezwypadkowa-abs-nowy-model-ID6yTtG5.html#xtor=SEC-8 ale to już jest ciut poza dostępnym mi budżetem. Więc raczej będę zmuszony poszukać np. jakiegoś v-stroma 650 z niskim przebiegiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie miałem proponować Vstroma 650, trochę lżejszy od litrowego i mniej pali, jeździ całkiem żwawo choć inny powie że 4s do 100 i 67KM to mało, generalnie po przesiadce z Trampka 650 jestem zadowolony choć trampek był jednak lepszy na bezdroża.
Broń Cie boże przed tym handlarzem z Rzeszowa od którego Viadero wkleiłeś możesz poczytać na forum ale ostro kręci liczniki... wróć ;) znaczy może sprzedają mu kręcone a on bidulek o tym nie wie i tak na prawdę jest uczciwy.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Tomek_J napisał:

Jak powiedziałem, nie stan mojego konta powinien być przedmiotem rozważań ;) 

To trza było od razu napisać,bo już chciałem multistradę nową polecić:)

Varadero to ciężki małozwrotny i wbrew pozorom sredniokomfortowy kloc.Miałem takiego SD02 i było to najgorsze pod względem prowadzenia i najbardziej nudne turystyczne enduro na jakim jeździłem-miałem.

To chyba faktycznie maly Srom jest przyjemniejszy i do jazdy solo w zupełności wystarczający,i będzie lepszy do wyciagania z kopnego piachu,jak ci sie zachce tam wjechać:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, w zasadzie v-strom jest przesądzony, tym bardziej, że zakręconym ścigantem nie jestem i chodzi mi raczej o sprawne, szybkie podróżowanie, więc te 67 KM zupełnie mi wystarczy. Natomiast skoro wyszedł temat kręcenia liczników, to będę również wdzięczny o sugestie, kogo omijać, a z kim rozmawiać na Śląsku i w okolicach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście ich mogę polecić w ciemno https://pmmotor.otomoto.pl/ wiem że na forum sporo osób miało takie samo zdanie, jeszcze do niedawna mieli stroma z 2004 https://www.otomoto.pl/oferta/suzuki-dl-v-strom-dl650-ID6yQztr.html (podsyłałem go koledze który też szuka moto) ale jak widać już się sprzedał.
Co do samego stroma to mam 182cm wzrostu, ważę 100kg i jest mi na nim komfortowo (może pomyślę na podwyższeniu kierownicy 3cm i ciut wyższym siedzeniu), natomiast jak już ktoś ma 190+ wzrostu to podwyższenie kierownicy i wyższa kanapa musowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hawk, dzięki, miejsce oczywiście znam i się tam zamierzam w wolnej chwili wybrać. Podobno jest tego typu wiarygodne miejsce także gdzieś pod Częstochową. Natomiast co do samej maszyny to generalnie dla własnego spokoju celuję w coś nie starszego niż 10 lat i z mniejszym przebiegiem, niż ten podlinkowany, mając niewesołą świadomość wpływu tych parametrów na cenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.