Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Kilka słów na dobry początek


Zager

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Wszystkim,

mam na imię Przemek i w końcu postanowiłem dołączyć do Waszego grona. Na początku byłem przekonany, że tak jak szybko wskoczę na moto, tak szybko znajdą się nowe znajomości. Niestety troszeczkę się pomyliłem, ale to zapewne ze względu na sposób pokonywania kolejnych kilometrów :)

Mniej więcej w październiku 2015r. postanowiłem, że sprawdzę jak to jest jeździć na motocyklu i kupiłem swój pierwszy motocykl korzystając z uprawnienia do jazdy na motocyklu 125ccm na kategorii B :) Było nim Kawasaki KLX125CF czyli mały dual sport. To dlatego że od początku chciałem jeździć tam gdzie samochodem nie byłbym stanie. Pośmigałem trochę ponad 4000 km, odkrywając świat na nowo w promieniu do 100km :) Jak każdy z nas wie, motocykle wciągają :P Dlatego zapragnąłem posiadać wbitą kategorię A w prawie jazdy i większy motocykl (na KLX wyglądałem na trochę przerośniętego :P ). Także w czerwcu 2016r. w moje ręce wpadł KTM 690 Enduro R, którym jeżdżę po dziś dzień :) 

Jeżeli chodzi o typ tras jakie preferuję to są to zdecydowanie szutry i czasem trochę cięższy teren (dla mnie i moich umiejętności). Jazdą po drogach również nie pogardzę, ale do tego muszę już mieć towarzystwo lub konkretny cel podróży (atrakcja turystyczna, fajna miejscówka lub zwyczajnie praca). Zazwyczaj wygląda to tak, iż wolne chwilę na motocyklu spędzam głównie w terenie lub do niego zmierzając. Jeżeli chodzi o umiejętności i doświadczenie to wiem gdzie jest manetka gazu, hamulce, sprzęgło itp. :P na motocyklu zazwyczaj się utrzymuję, w terenie też jakoś się go trzymam, choć nie zawsze wychodzi  

Myślę, że tyle na początek wystarczy, a jak ktoś będzie bardziej zainteresowany to podzielę się swoją historią jak się spotkamy na trasie ;)

Pozdrawiam Wszystkich z okolic Zagłębia Dąbrowskiego :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.