Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Pas, szelki, uprząż...do przewozu dziecka na motungu


amati80

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy tutaj to w dobrym dziale ale nie znalazłem nigdzie podobnego tematu. Po prostu muszę pomyśleć o jakimś sposobie podróżowania z dzieckiem. Do tej pory woziłem go przed sobą i kilka razy zdarzyło się mu zasnąć w trakcie jazdy. A że smerf jest już za duży na jeżdżenie z przodu musi zająć tylne siedzenie. W związku z powyższym myślę o jakimś sposobie, żeby z nim bezpiecznie podróżować a boję się, że mi zaśnie i ... tfu wolę nie myśleć!!!
Znalazłem coś takiego: http://allegro.pl/pas-nerkowy-szelki-dl ... 97945.html i chciałbym spytać forumową brać czy ktoś to testował, albo zna jakiś inny sposób na bezpieczne przewożenie dzieciaka? Temat fotelika raczej odpada, bo jest on przeznaczony dla mniejszych dzieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liban...

Mam niepełnosprawne dziecko i tak się składa, że uwielbia jeździć motocyklem, tak jak i żeglować. Natomiast potrafi zasnąć w najmniej przewidywalnej chwili podczas niemal każdej podróży. I jako ojciec nie chcę mu odbierać przyjemności z rzeczy które lubi, tylko staram się wychodzić naprzeciw i je ułatwiać. Rozumiesz już?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, amati80 napisał:

Liban...

Mam niepełnosprawne dziecko i tak się składa, że uwielbia jeździć motocyklem, tak jak i żeglować. Natomiast potrafi zasnąć w najmniej przewidywalnej chwili podczas niemal każdej podróży. I jako ojciec nie chcę mu odbierać przyjemności z rzeczy które lubi, tylko staram się wychodzić naprzeciw i je ułatwiać. Rozumiesz już?

Teraz rozumiem dlatego zapytałem jakie są okoliczności, nie było w tym złośliwości. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie nikogo tutaj nie posądzam o złośliwość!!! :) Więc spoks ;)

A co do wózka nie mam gdzie go trzymać :( Co prawda garaż mam ale tam już nic więcej się nie zmieści...Natomiast pomysł super!

Zatem kolejne pomysły mile widziane, bo sezon się zbliża!!!

Pozdrawiam serdecznie forumową Brać! Tadek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyśl jeszcze raz o foteliku. To jest dość bezpieczne ponieważ łączysz go z konstrukcją moto zawsze możesz też wydumac coś samemu żeby usprawnić. 

Taki fotelik widziałem do 10 lat także poszukaj ale raczej za granicą polecam Austria, Czechy, Szwajcaria w Polsce jakoś mało popularne to jest przewożenie dzieci na moto..... 

Pytanie tylko jak bardzo niepełnosprawny jest? Czy i tak docelowo nie trzeba będzie kosza bocznego do moto.... 

Jak będę coś widział to podpowiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponizej:od 5ciu -8mio latka  tylko ze ten szajs bez obicia z twardego plastiku nie posiada zadnego pasa ktorym mozna by Pocieche zabezpieczyci.A jak dzieciak zasnie :o to bedzie placz i zgzytanie zebami.Wedlug mnie gówniany wynalazek !!!!!

http://www.ebay.de/itm/UNSCHLAGBAR-KINDERSITZ-fur-ROLLER-MOTORRAD-ATV-QUAD-Stamatakis-NEU-OVP-gunstig-/152172070645?hash=item236e2986f5:g:O2kAAMXQhpdR1udX

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeździłeś ziomek ma coś podobnego dla swojego 4lata i to bez pasów i spokojnie lata z nami po Czechach Słowacji W Niemczech to kupował za jakieś 200euro 

Po za tym w razie gleby bezpieczniej nie przywiązywać dziecka do motocykla. Chyba że sam byś się przywiązał dla bezpieczeństwa. 

Ja jestem zdania że bezpieczniej bez tej kupy żelaztwa 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.4.2017 o 19:51, amati80 napisał:

zdarzyło się mu zasnąć w trakcie jazdy. W związku z powyższym myślę o jakimś sposobie, żeby z nim bezpiecznie podróżować a boję się, że mi zaśnie i ... tfu wolę nie myśleć!!!

:huh:

22 minuty temu, K.Łapouch-y napisał:

A jeździłeś ziomek ma coś podobnego dla swojego 4lata i to bez pasów i spokojnie lata z nami po Czechach Słowacji W Niemczech to kupował za jakieś 200euro 

Dzieciak  tez zasypia w trakcie jazdy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie tak ileż może wytrzymać? Mój plecaczek też często sypia na tylnym siedzeniu a ma trochę więcej lat.... 

Zapytam przy okazji....  Zawsze jakiś Paten można wymslec.... 

PS ja się zastanawiam na jakim sprzęcie to ma być montowane przecież ten fotelik blokuje wpadniecie do tyłu i na boki a z przodu kierowca jak stądzie...  Kwestia żeby nie montować go w miejscu kufra centralnego :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.