Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Nagrywanie filmów - Lustrzanka czy kompakt?


Zajarany_zyciem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Szukam aparatu do nagrywania filmów. Będą to raczej nagrania statyczne lub z wolnym ruchem aparatu. Nagrania będą odbywać się w plenerze.
Chciałbym wydać ok 2000zł. 
Lepiej wybrać lustrzankę czy kompakt?
 
lub
 
Alternatywnie jeżeli faktycznie warto to:
 
Może jest coś innego wartego uwagi w tym sklepie (z pewnych względów musi to być Emag)? Proszę o sugestie. 
 
 
 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pstrykam i kręcę kompaktem zaawansowanym od Sony ,teraz jest już nowszy model ,ale jestem tak zadowolony ,że wybrał bym tą firmę jeszcze raz .Ze wzgl. na to ,że lubię też wszystko co fruwa ( samoloty) ,to sprzęt daje radę z szybkością i zoomem .Rozumiem Twoje rozterki ,Bo kupiony prędzej Fuji ,leży i pachnie _bezradny.gif .Zdjęci pstrykam podczas jazdy moto ,bez nastaw ,pstryk o koniec i wychodzą OK , szybki jest .

l8RODApei4zqTupEHB2CUdKBg-0u0rG4OdYzFXQA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Lustrzanka z kitowym obiektywem zawsze będzie do kitu. Pokazuje co może w dobrych rękach dopiero z dobrymi obiektywami, statywem i zdalnym wyzwalaczem flash'a, filtrami itp itd, których zestaw przekracza wartość body, a na pewno nie sprawdzi się jako wycieczkowy "celuj&strzelaj". Często wymaga czasu i prób celem znalezienia odpowiednich parametrów,  zatem i cierpliwości od modeli :-), zwłaszcza w nocy.

Wakacyjne fotki "przy basenie itp", które było mi dane oglądać, zrobione lustrzanką najczęściej nie odbiegają jakością od dobrych kompaktów czy komórek, a sukces zależy od oka fotografującego. Co z tego, że sprzętu kupa, jak fotograf d.. a?

Do użytku wycieczkowego włącznie z fajnymi filmikami używam dobrą komórkę (np. Samsung Galaxy S6) i spory Power bank pod ręką. Oprogramowanie dba o to, by zdjęcia były odpowiednio nasycone, cukierkowe itp itd., filmy kręci nawet w 4K, Full HD że stabilizacją, a ma do tego masę przydatnych i dopracowanych funkcji jak panorama, podwójny aparat czy zdjęcia sferyczne. Obróbkę też możesz zrobić w telefonie czy na tablecie.

Zarazem podziwiam osoby, którym się chce montować filmiki z wycieczek. Mi się nigdy nie chce i tylko sortuję foty i kasuje tak, aby z wyjazdu zostało 20-30 dobrych zdjęć zamiast tysiąca kiepskich :-). Ale dla chcących również można montować filmy w komórce. 

Podsumowując... do codziennego użytku dobre komórki moim zdaniem prześcignęły już wyspecjalizowany sprzęt swoją uniwersalnością...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj zgadzam się z kolegą TomekSHL. Przesiadłem się z lustrzanki, na mniejszy, ale całkiem dobry aparat kompaktowy Olympusa. Zależało mi właśnie na kompaktowości i gabarycie. Zdjęcia, filmy super hiper. Kupiłem kolejnego kompakta, również spoko. Przy podróżnym zastosowaniu, gdzie liczy się szybkość, celność i mały rozmiar sprzętu, to widząc jakie możliwości oferują dzisiejsze telefony, to komórka w zupełności wystarcza, zwłaszcza jeżeli nie chodzi o jakiś mega artystyczny wydźwięk fotografii i filmów z urlopu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pamiętajcie o jeszcze jednym pragmatycznym szczególe przy wyborze każdego sprzętu......zawsze baterie lub akumulatorki AA maja przewagę nad dedykowanym akumulatorem z ładowarką, bo ten akumulator za 2 może 3 lata trzeba będzie dokupić. Wiem że mało producentów produkuje jeszcze sprzet na baterie AA, bo bardziej opłaca im się zarabiać na akumulatorach dedykowanych, ale jeśli będzie wybór, to moim zdaniem lepiej kupic taki na AA kosztem nawet innych parametrów, bo bedzie to sprzęt na lata 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie masz rację, ale często dzieje się tak, że zazwyczaj od razu dokupujesz drugi akumulator np. do aparatu. Dobrze mieć zapas energii w kieszeni, zwłaszcza kiedy jesteś w centrum wydarzeń i nagle pada źródło zasilania. Akumulator dostajesz w aparacie, dokupujesz drugi za około 80-100zł lub oryginał za 150-180 zł. Nawet jak wytrzyma 2-3 lata, to w zasadzie wydatek żaden ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moich aparatów na baterie AA niestety jakoś krótko trzymały, a ładowanie akumulatorów niklowo kadmowych wodorkowych długo trwa... i wcale tanie nie są. Od ok. 5 lat nie używam już aparatów na AA.

Dedykowane to zwykle litowo jonowe lub litowo polimerowe, zapewniają szybkie ładowanie i dłuższą żywotność,  a ładowarka jest w komplecie. Za komplet aku AA i ładowarkę musisz dodatkowo płacić. 

W ciągu pięciu lat posiadania aku AA do Flasha właśnie wyrzucam drugi zestaw, bo się uszkodził jeden czy dwa. W tym samym czasie oryginalne aku z 2 aparatow nie stracily odczuwalnie swoich parametrów.

Wiem, że flash to nie aparat i ma inny profil uzycia prądu, ale z dedykowanym aku nigdy nie mam problemów, a z AA chodzę obladowany zapasowymi bateriami i ładowarką na wszelki wypadek :-)

Ale to tylko moje spostrzeżenia, ciekawy jestem Waszych.    

LwG,

T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja przeciwnie, po wyrzuceniu do śmieci 2 aparatów ze wzgl. na brak dostępu po kilku latach  do akumulatora w normalnej cenie zdecydowałem się  na sprzęt z wyższej półki ale na AA. Od razu zakupiłem akumulatorki, które przy intensywnym używaniu wystarczają na 1-3 dni wakacyjnych dni i można doładować zwyklą ładowarką. Potem naładowane wytrzymują przez calą zimę... i tak juz 4 lata. Oczywiście trwałość ich słabnie, ale 4 akumulatorki AA 1200 w Auchanie kupisz za niewielkie pieniądze i po tych, może następnych wakacjach kupie nowe, ale nie mam problemu z dostępnością ( bo nawet jak zabraknie energii to w kazdym kiosku dokupię). Kiedyś bylem zwolennikiem akumulatorków dedykowanych, teraz ...zapomnij.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.