Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Supermoto


Bebok.

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, noszę się z zamiarem kupna drugiego motóra i ciągnie mnie w stronę supermoto i pokrewnych - ale tylko na szosę. 

Od dawna podoba mi się Husqvarna Nuda 900 i w nią celuję. 
Albo Aprilia Dorsoduro. 
Ewentualnie lżejsze, jednocylindrowce jak Husqvarna SM czy KTM SMC. 

Ma ktoś jakieś doświadczenie z tymi sprzętami? 
Marzeniem jest Agusta Rivale... ale budżet to 25000zł.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze celujesz :) Ale ja bym do tego jeszcze wzioł po uwage drz400 i yamache yz450. Tutaj masz małe porównanie 3 faworytów w tych ,,piniondzach,,

http://www.sportrider.com/fun-factories-2014-aprilia-dorsoduro-750-ducati-hypermotard-and-mv-agusta-rivale-800-comparison-test#page-2

Mi serce podpowiada włoskie V2 :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorsoduro to troszkę udaje Supermoto.

Prawdziwe supermoto to zazwyczaj te jednocylindrowce. Jeśli jeździć bokami, to brać wyczynówkę i jak najlżejszą.

KTMy LC4 to już cięższe, ale to jeszcze nie to, co Dorsoduro.

Osobiście jeżdżę LC4 640 i lubię to w SM, że walnę nim o asfalt, podnoszę i jadę dalej. DReZyna słaba jest niestety, ale za to lekka, więc można się fajnie i szybko uczyć techniki jazdy SM.

 

Husqvarna Nuda nie miała w prasie pochlebnych opinii. Z resztą nie widziałem żadnej na sprzedaż na rynku wtórnym. Rzadkość. A i koło Supermoto nie stała nawet. To jest F800R w innym opakowaniu. :)

 

P.S. Sa dwie teraz na allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja właśnie w pierwszej kolejności w takie pseudo supermoto celuję.

Chodzi o sprzęt do wygłupów, terroryzowania okolicy i czasem na jakiś wypad wkoło komina lub nawet dalej. Coś czego inni nie mają.

Gdzie wyczytałeś niepochlebne opinie o Husqvarnie? Z tego co ja przeglądam nie wypada wcale źle, a na pewno lepiej niż włoskie odpowiedniki, które się sypią co chwila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.