Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Jaki cross/enduro dla osoby początkującej?


ynka7

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :D Mam 14 lat,165 cm wzrostu, ok.57 kg sobie ważę :) Cena max. 4000 zł :c   Rodzice też niezbyt są za tym no ale cóż. Nie wiem czy kupie coś dobrego w tej cenie z kawasaki,ktma,yamaszki czy coś. Więc może na początek jakiś chinol? Loncin,diabolini? A poźniej jakiś poważniejszy sprzęt?

A jak już to loncin albo diabolini 250/125? :D spokojnie,dam radę ;)) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na początek yamaha DT może być 80 albo od razu 125 (dwusuw), suzuki np. RM lub TS 125 też dwusuw, honda np. MTX tez 125 dwusuw - najlepsze w teren są stare  dwusuwy (cena do 4 tys.), czterosuwowe są za wolne nawet na początek w teren, chyba ze chcesz jezdzic po szosie to pojedzie, plusem jest to że silnik tak bardzo nie kręci i nie rozlatuje się po jednym sezonie ... KTM, kawasaki, husqwarna są drogie w obsłudze (remont silnika) i części też są droższe niż np taka yamaha DT - najpopularniejszy i jeden z mniej awaryjnych motocykli.

zanim coś kupisz na początek pooglądaj ile kosztują cześci do danych motocykli tzn, tłok, pierścienie uszczelki, korbowód, klocki,

i witaj na forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ahh no faktycznie.  Przepraszam no ale nie pomyślałam o tym! Zaraz dodaję post przedstawiający mnie ale w innym dziale. Nie pomyślałam o tym a od razu wyjechałam z pytaniem... No cóż :D

A wracając to dziękuje za odpowiedź :) A czemu nie chinole? Nie opłaca się? Lepiej jak już mówicie stare dwusuwy tak? Jakie są minusy albo plusy chinoli. Jeśli mają jakieś plusy bo niektórzy twierdzą że nie.

 

Pozdrawiam oraz wesołych świąt!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chińska cena jest plusem 

Chińska jakość jest minusem 

I tak bez zgody rodziców nic nie kupisz...  Nie wiem jak.tu jest z granicą wieku do czynności cywilno prawnych ale u mnie minimum było 16lat życia. I chyba musisz posiadać osobistą legitymację. Tu mówicie na to dowód osobisty... lub paszport z tego co wiem bo wszyscy mnie o to pytali zawsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie można mówić że wszystkie chińskie motocykle będą złe, cześć chińczyków to dobre sprzęty ale do 4000 (za nowy) będą mocno budżetowe i awaryjne. Tutaj możesz poczytać bo ktoś kupił takiego crossa i co chwile coś tam przy num dłubie http://www.klub-chinskich-motocykli.pl/forum/viewtopic.php?f=72&t=5398
Nie wiem czy więcej na nim jeździ czy więcej naprawia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4000 za fullcrossa?? hehe, kup zwykłego crossa, zdemij cały plastik i dostaniesz fullcrossa... za 4 tys. i do nauki naprawde dziecko kup taniego japonca i sie ucz, jak wyglebisz to plastiki pospawasz albo wymienisz wszystkie za 300 zł tyle ze niemalowane, jak zatrzesz silnik to drugi kupisz za 500, a jak mimo wszystko potrzebujesz nowe (bo jak to tak jezdzic na starym :D ) to ratuje cie jedynie chinol i przy zakupie pomódl sie zeby ci to jezdziło zamiast zajmować garaż

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Hawk1985 napisał:

Nie można mówić że wszystkie chińskie motocykle będą złe, cześć chińczyków to dobre sprzęty ale do 4000 (za nowy) będą mocno budżetowe i awaryjne. Tutaj możesz poczytać bo ktoś kupił takiego crossa i co chwile coś tam przy num dłubie http://www.klub-chinskich-motocykli.pl/forum/viewtopic.php?f=72&t=5398
Nie wiem czy więcej na nim jeździ czy więcej naprawia

No ale trzeba dopowiedziec to,ze sprzet ktory zaproponowales ma silnik na licencji Hondy ktore poczatkowo w latach 70ych montowane jako polautomat byly w Hondach Dax ST50E i ST70.Niesamowicie oszczedna w spalaniu i niezawodna konstrukcja.Jakis czas temu ??? reanimowano ten silnik przez Chiny pod okiem Hondy.Dzisiaj te silnili montowane sa w niektorych Junakach,Sachs,Honda  czy Kymco,np.Junak  901 F - Sachs Madass 125 - Honda MSX125 - Kymco K-Pipe 50.
Nie wszystko co Chiny produkuja jest szrott.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze nie cross ale jeźeli chodziz o chinskie silniczki w skuterku mojej kobity 139QMB łańcuszek rozrzadu rozciągoł sie i SPADŁ przy przebiegu 12 tys km !!! Robiąc remont stwierdzilem że dzisiejsze wózki dla lalek sa solidniej wykonane... zawór wydechowy skrzywiłem gołymi rękami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo nie sztuka wziąść skierować dobry silnik i powielic w milionach egzemplarzy... Sztuką jest wykonać go z równie dobrych materiałów co oryginał... Tu się zaczyna ta różnica co dla kogo jest produkowane... Była parę lat temu taka akcja że z jednej fabryki wychodziły silniki hondy cup 50 i o ile dla hondy i chyba Peugeota były ok to dla zipp czy kymco padały jak muchy po muchozolu. Cień padł na wszystkie maszyny nie zależnie od marki. 

6 godzin temu, Taurus napisał:

Niesamowicie oszczedna w spalaniu i niezawodna konstrukcja.

To nic nie znaczy że oryginał taki był Chińczycy zrobią to taniej z ciastoliny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Odświeżam temat xD
Być może zasilę moją stadninę o crossowego Qnia :D Miałam ostatnio okazję pojeździć trochę chińskimi crossami. Nie znam się na tym ale bardzo mi odpowiada jazda na crossie :) 
Chińczyki nie mają chyba aż takiej mocy w stosunku do znanych marek, więc na początek jakaś chińszczyzna mogłaby być dobra. Ponoć jedyny plus takich chinoli to (tak jak ponoć w Matizie) to + na akumulatorze :D Najbardzej (spośród dostępnych) przypadła mi jazda na diabolini 250.

Jeśli ktoś maiał do czynienia z tym modelem to proszę o info.

Może ma ktoś do sprzedania w dobrych piniondzach?
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.