Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Otwarcie sezonu 2017 Częstochowa


Pchela

Rekomendowane odpowiedzi

Zlot Gwiaździsty

23 kwietnia 2017r. (pierwsza niedziela po Świętach Wielkanocnych) na Motocyklowy Zlot Gwiaździsty im. ks. Ułana Zdzisława Jastrzębiec Peszkowskiego zaprasza Stowarzyszenie Międzynarodowy Motocyklowy Rajd Katyński. Spotkanie rozpocznie się już w sobotę, ale najciekawsza część w niedzielę.

Program Zlotu:

21 kwietnia (piątek)  20.00 – Msza św. w Świątyni Opatrzności Bożej
22 kwietnia (sobota) 16.30 – Zbieramy się przy Domu Pielgrzyma i ruszamy złożyć kwiaty pod pomnikiem kpt. Stanisława Sojczyńskiego „Warszyca”  18.00 – Motocyklowe spotkanie w Sali o. Kordeckiego (w programie film z XVI RK – pt. „Motocykliści” oraz pokaz udzielania pierwszej pomocy w razie wypadku motocyklowego)  21.00 – Apel Jasnogórski
23 kwietnia (niedziela)
Od bladego świtu zbieramy się na Górce Przeprośnej
10.00 – Parada motocykli. Wyjazd na Jasną Górę
12.00 – Msza Święta i święcenie motocykli

Więcej informacji na stronie: www.rajdkatynski.net

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, K.Łapouch-y napisał:

..

Ja bym jechał t gdzie dają jedzenie i napoje za free 

No to możesz przyjąć Komunię św. pod dwoma postaciami. Nikt Cię za to nie skasuje. Przecież to jest zlot raczej dla wierzących - ateistów nikt nie zmusza do uczestnictwa. Od maja do końca września w każdy weekend gdzieś w Polsce jest zlot gdzie nachlać się+ nażreć się+ oglądać gołe krocza panienek można do woli. Pielgrzymek jest jakby mniej więc niech i takie będą w kalendarzu motocyklowym. I wybieraj se człowiecze gdzie się zjawisz - wolność rządzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, mychu1 napisał:

Pielgrzymek jest jakby mniej więc niech i takie będą w kalendarzu motocyklowym. I wybieraj se człowiecze gdzie się zjawisz

A le jakby to dziwne że w jednym miesiącu dwa złoty w tym samym miejscu zwłaszcza że podobno to święte miejsce i jak piszesz motocyklistów pielgrzymka. Więc którzy są motocyklistami? A którzy nie są?  Tego nie nie rozumiem... 

48 minut temu, mychu1 napisał:

 Od maja do końca września w każdy weekend gdzieś w Polsce jest zlot gdzie nachlać się+ nażreć się+ oglądać gołe krocza panienek można do woli. 

Właśnie zauważyłem w zeszłym sezonie i są często przeciwko sobie tak że człowiek musi wybierać Trochę to bez sensu...  Chyba jeszcze nie ma tylu motocyklistów żeby zapełnić każdą imprezę.  Co do oglądania kroczy to słaba rozrywka Może dla tego że już stary jestem i nie jedno widziałem więc wrażenia na mnie to nie robi... Ale jak piszesz co kto lubi 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.04.2017 o 11:33, wjt2004 napisał:

No i kolejny :( Przepraszam bardzo, a to nie da się zrobić otwarcia sezonu bez mszy świętej czy innej, czy jak? Czy wy macie jakiś układ z czarnymi? Po jaką cholerę łączyć piękno motocyklizmu z brudem religii???

Wytłumacze ci - 
otóż "Zlot Gwiaździsty", organizowany jest od dziesięciu lat przez stowarzyszenie „Rajd Katyński” i ma charakter duchowy.  
Stowarzyszenie „Międzynarodowy Motocyklowy Rajd Katyński” organizuje spotkania na jasnogórskich błoniach od 2004 roku.
Pomysłodawcą i głównym organizatorem jest Pan Wiktor Węgrzyn,
który rozpoczął organizowanie tej cyklicznej pielgrzymki jako podziękowanie Bogu za ocalenie życia w wypadku motocyklowym. 

Znowu druga impreza ta tzw "komercyjna"  - współorganizowana przez Urząd Miasta tydzień po Zlocie Gwiaździstym ma na celu umniejszenie rangi jego pielgrzymki.
Kładzie też nacisk na komercyjną, a nie duchową stronę spotkania.

Juz rozumiesz kto tu na kim zarabia?  Zastanów sie dwa razy zanim kogos oplujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy z nas ma lepsze lub gorsze doświadczenia w zyciu.
Wszystko opiera sie na wolności wyboru - Jade tam gdzie mi odpowiada.
Natomiast powinno się szanowac ludzi za ich wkład i pracę tymbardziej jezeli robia cos dobrego dla społeczeństwa.
Pamiętać nalezy że w każdym środowisku znajdzie sie plewa, która nie musi być wizerunkiem całości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.04.2017 o 20:28, DANVIELD napisał:

Wytłumacze ci - 
otóż "Zlot Gwiaździsty", organizowany jest od dziesięciu lat przez stowarzyszenie „Rajd Katyński” i ma charakter duchowy.  
Stowarzyszenie „Międzynarodowy Motocyklowy Rajd Katyński” organizuje spotkania na jasnogórskich błoniach od 2004 roku.
Pomysłodawcą i głównym organizatorem jest Pan Wiktor Węgrzyn,
który rozpoczął organizowanie tej cyklicznej pielgrzymki jako podziękowanie Bogu za ocalenie życia w wypadku motocyklowym. 

Znowu druga impreza ta tzw "komercyjna"  - współorganizowana przez Urząd Miasta tydzień po Zlocie Gwiaździstym ma na celu umniejszenie rangi jego pielgrzymki.
Kładzie też nacisk na komercyjną, a nie duchową stronę spotkania.

Juz rozumiesz kto tu na kim zarabia?  Zastanów sie dwa razy zanim kogos oplujesz.

Nie tak do konca jest to prawda.

Kilka lat wstecz to wlasnie ten Pan zabral ,,swoich,, i rozpoczecie sezonu odbylo sie w Gietrzwaldzie,

a w wyznaczonym terminie motocyklisci gdy przyjechali i prosili Paulinow o odprawienie mszy ,

to Ci ich odeslali z kwitkiem i tak od tego czasu sa dwa spedy.(tak w skrocie)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I całe szczęście ,że są dwa ,bo na jeden wszyscy by się nie zmieścili :) . Jak świat długi i szeroki ,my zawsze musieliśmy się kłócić i każdy z nas ma swoją wersję (niekiedy nawet kilka ) do każdego wydarzenia . W tym roku byłem w Częstochowie przed świętami ,pogoda była całkiem spoko i frekwencja też OK ,zdjęcie wykonane prawie dwie godziny przed mszą 

CieW01IBfPsSLboXIcbhMkfagxc5dSc0hWWSVPxB

Na szczęście jak się mijamy po drodze to machamy lewą nie patrząc ,na które rozpoczęcie kto jeździ i czyje "krocza" ogląda .Niech już ta pogoda się poprawi bo ciężkie posty się zaczynają :)  .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to szczęście...

Jak dla mnie jest to problemem gdyż jak bym chciał pojechać to nie wiem kiedy...? Nie chce dawać się promować i zarabiać komuś na mojej pasji na moim grzbiecie. Wolę jak ktoś to organizuje dla mnie bo chce zebrać ludzi poznać,  a nie żeby zarobić.... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.