Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Czy forum umarło?


nie po katolicku

Rekomendowane odpowiedzi

Przeważnie camp wychodzi 25E za osobę , dwie 20 . Znalazłem stronę gdzie nasze hobby dopiero kosztuje 

https://www.motopodrozni.pl/?gclid=EAIaIQobChMIw5iEwv_a3gIVz4p3Ch1NBAUtEAEYASAAEgILm_D_BwE

zawsze myślałem , że motocyklami jeżdżą ludzie ogarnięci i samodzielni ,a tu ...na bogato ( ! @ # , nie spać zwiedzać !! ) . Hotel przeważnie wychodzi 80 E za pokój 2 osobowy . Jedynkę  kasują podobnie , ew. -10 E .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na terenie Albanii jest sporo bunkrów ;)
W 2019 zawitam tam ponownie i jakiś bunkierek pewnie odwiedzę.
Nie wiem czasem czy Hodża nie był gorszy od Tito. Jak sprawdzali wytrzymałość konstrukcji nowego bunkra, to umieszczali w nim głównego inżyniera i napie*dalali ile wlezie ;)

1 godzinę temu, powolny napisał:

Przeważnie camp wychodzi 25E za osobę , dwie 20 . Znalazłem stronę gdzie nasze hobby dopiero kosztuje 

https://www.motopodrozni.pl/?gclid=EAIaIQobChMIw5iEwv_a3gIVz4p3Ch1NBAUtEAEYASAAEgILm_D_BwE

zawsze myślałem , że motocyklami jeżdżą ludzie ogarnięci i samodzielni ,a tu ...na bogato ( ! @ # , nie spać zwiedzać !! ) . Hotel przeważnie wychodzi 80 E za pokój 2 osobowy . Jedynkę  kasują podobnie , ew. -10 E .

Jak to się mówi, punkt widzenia, zależy od punktu siedzenia.
Ja nie widzę w tym nic złego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, powolny napisał:

Przeważnie camp wychodzi 25E za osobę , 

To tez zalezy gdzie i czym wjezdzasz na camping.Np.w sezonie letnim  w Harz na dzien motokierownika wychodzi okolo 15€ , to sie znaczy :namiot  5.50€ / 1 dorosla osoba 8€ /motorek 2€

https://www.camping-am-see.de/preise-zeltplatz-stellplatz.php

Znowu nad baltykiem  znacznie nizsze  sa ceny. Namiot 2 osobowy  7€ /motocykl 1.50€ (oczywiscie motorek jest przy namiocie)

https://www.campingplatz-ostsee.de/preise.php

Tak ze wszystko zalezy od regionu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie , kompletnie nic złego w tym nie ma , wręcz przeciwnie jest szansa dla tych , którzy mają obawy [przed samodzielnym wyjazdem , na spróbowanie , bo wszystko (prawie ) jest na takim wyprawie przewidywalne . Wiem , że każdy to inaczej odbiera , dla mnie największym zajarem było to , że nic nie było pewne . Ot taki emocjonalny masochizm :) . Teraz , jak już mam mnóstwo sprawdzonych miejscówek w Europie , to już troszkę spokojniej , chociaż zawsze są nowe do odkrycia . Co do noclegów na cempach , to najbardziej kalkuluje się w dwie -trzy osoby , bo płaci się za jedną piazzolę (celtpltz ) . Ja zawsze przewiduję w planach większy wydatek , a ewentualne oszczędności upłynniam w inny sposób :) .

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Nie wiedziałem gdzie to wcisnąć ,w przyszłym roku wieloślady mają być na "B" i znalazłem taki filmik :

https://playtube.pk/watch?v=r7kRjyJjoOE

wprawdzie nie mam na szczęście (jeszcze) kłopotów z równowagą , ale dzięki takim wynalazkom , można będzie dłużej jeździć ?? .Chociaż klasyczna trajka na pewno jest bardziej pewna . Nie wiem , nie próbowałem , myślę czy to tylko chodzi o prawko , czy może o lans ??  Ciekawe czy właściwości jezdne są lepsze ?? Może ktoś , coś .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest temat rozwojowy, podejrzewam że Yamaha nie powiedziała ostatniego słowa.

 

Co do szerokości to niekoniecznie. Trzeba by znaleźć informacje o wymiarach i porównać z innymi motocyklami.

Co z tego że ma dwa koła z przodu, w klasycznych (dwukołowych) motocyklach największą szerokością są plastiki w okolicach baku - kierowcę pomijam bo często przechodzi nad lusterkami.

Przykładowo sam zmieniłem miesiąc temu Vstroma 650 na takie ufo (Gilera Fuoco 500) :

6Gsg9j3l.jpg

I wydaje mi się że szerokość DLa z gmolami jest większa niż szerokość owiewek w tym skuterze

 

A co do samego lansu to tu nie wrzucałbym pojazdów z dwoma kołami z przodu, w ten kanon bardziej mi pasują trajki [emoji6]

W pojazdach dwukołowych z przodu bardziej bym celował w bezpieczeństwo.

 

No może poza CanAmem to chyba driftowóz/zapierdalacz, mając coś takiego nie wchodziłbym w zakręty normalnie [emoji12]

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
  • 3 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.