Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Czy forum umarło?


nie po katolicku

Rekomendowane odpowiedzi

Wprawdzie aura nie rozpieszcza ,ale wierzę ,że się wypogodzi . Tak to są te budy z papu ,gdzie stoją te ławy (przynajmniej niedawno stały ??) . Myślę ,że tak między 15.30 , a 17.30 ( chyba ,że się impreza rozkręci :) ) .Kask i butla Coli na stole ,albo na kufrze motoru (zaparkuję koło bud ). Jak tu wierzyć mediom , wczoraj miało być dupiato ,a dziś z przejaśnieniami :(  . Dla pewności , przed wyjazdem wpadnijcie na forum ,bo jak będzie lało to ... przesuniemy :cold: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, powolny napisał:

Jak tu wierzyć mediom , wczoraj miało być dupiato ,a dziś z przejaśnieniami

To zależy czy oglądałeś pogodę na TVP czy na TVN 

Bo jak jedni mówią, że będzie słońce, to drudzy mówią, że będzie lało :)

Od Śląska do Anabergu kropiło a dalej na zachód bardzo przyjemnie 18°C

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, fajnie było. Przypomniały mi się stare, "klubowe" czasy, kiedy się nie można było do syta nagadać. Nawet zrezygnowałem z jedzenia i picia, bo mi było szkoda czasu odchodzić od stolika :), a przyjechałem po pracy i wizycie w UM. Warto by było to powtórzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od czasu zeszłorocznej przygody  , jak jadę nocą przenoszę się w francuskie Alpy i znowu czuję ten dreszczyk .

Zbieg różnych okoliczności spowodował ,że z baardzo dużym opóźnieniem ,sam no i żonką ( plecaczek ) jechaliśmy do Awinionu . Droga z Włoch prowadziła przez góry , szczerze niezbyt ładne

ZM3USBNv0INkp10EOAEQ3RxG0dpomjHAtFpgfpdt

ale po zapadnięciu zmroku , aaaaaaaa . Tam kompletnie nic nie jeździ , droga z lewa ,na prawo ,wioski co kilkanaście km ,i ciemno jak w d... . Byłem wtedy naciśnięty adrenaliną jak szlag ,ale bałem się , że mi żonka zaśnie ( dochodzi wtedy do takiego szarpnięcia ,może ktoś doświadczył ) . Na szczęście wszystko skończyło się OK ,a GPS ,żeby mi się nie nudziło jak wyjechaliśmy na równinę ,to puścił nas drogą na 1 samochód przez hektary kukurydzy ,masakra . Do Awinionu dotarliśmy o 2 . Później jak rozmawiałem z kolegą ,który troszkę wcześniej prowadził tamtędy grupę , opowiedział jak po dojechaniu jeden z grupy pochwalił go za bardzo szybką jazdę ... a mieli jechać 60 max , tak to noc ma wielkie oczy :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie sobie: zapełnił mi się w moto dow rej do ostatniej pieczątki, czas przeglądu minął i podjechałem do SKP. Dostałem papier, że mam przegląd, no to do UM po nowy dowód. Pani jeden pyta, czy chcę tymczasowy, no to ja, że nie bo nie trzeba pokazywać, to po co mi. Pani dwa pyta, czy chcę tymczasowy, więc dziękuję, nie, bo nie trzeba pokazywać, a pani dwa: czy będę jeździł. Naturalnie! No to trzeba, bo stary stracił ważność :(. Myślę, że oleję to, bo mnie nie zatrzymują, ale szybciutko poszedłem do kasy wydać dodatkowo 19 PLN i dostałem tymczasowy. Wczoraj zatrzymała mnie Policja do kontroli po raz pierwszy chyba od 20 lat na moto. A ja miałem dowód ważny :D Fart!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Policjanty motórzystę sprawdzali _boisie.gif , świat się kończy . Swoją drogą gdzieś słyszałem , że nie będzie trzeba już wymieniać dowodu jak się skończą miejsca na stemple ,wystarczy zaśw. z stacji diagn. . No  chyba , że wyjazd zagranicę ,to trza _bezradny.gif . Najlepsze w-g mnie w tym całym CEPIK-u jest to , że co roku jest wbijany stan licznika i można to sprawdzić przy zakupie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, powolny napisał:

Policjanty motórzystę sprawdzali _boisie.gif , świat się kończy . Swoją drogą gdzieś słyszałem , że nie będzie trzeba już wymieniać dowodu jak się skończą miejsca na stemple ,wystarczy zaśw. z stacji diagn. . No  chyba , że wyjazd zagranicę ,to trza _bezradny.gif . Najlepsze w-g mnie w tym całym CEPIK-u jest to , że co roku jest wbijany stan licznika i można to sprawdzić przy zakupie .

Tak, dane dow rej maja być poszerzone o przegląd, tak jak u mnie było. No z tymi km trzeba poczekać ze 10 lat, aż te kręcone pójdą na złom. Zresztą one wjeżdżają już do PL skręcone. Dlatego moim następnym autem będzie nowa Dacia Sandero na leasing, bo to najtańszy samochód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, LBG napisał:

szybciutko poszedłem do kasy wydać dodatkowo 19 PLN i dostałem tymczasowy. Wczoraj zatrzymała mnie Policja do kontroli po raz pierwszy chyba od 20 lat na moto. A ja miałem dowód ważny :D Fart!

To było dobrze wydane 19zeta :)

22 godziny temu, powolny napisał:

Najlepsze w-g mnie w tym całym CEPIK-u jest to , że co roku jest wbijany stan licznika i można to sprawdzić przy zakupie .

Stany liczników, wpisują też podczas przeglądów w innych krajach. Myślę, że systemy te, powinny być ze sobą połączone (przynajmniej w UE)

22 godziny temu, powolny napisał:

. Swoją drogą gdzieś słyszałem , że nie będzie trzeba już wymieniać dowodu jak się skończą miejsca na stemple ,wystarczy zaśw. z stacji diagn.

Podobno mają również zaprzestać wydawania Karty Pojazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.